DAJ CYNK

Najnowsze patenty Microsoftu zdradzają działanie aparatu w zginanym smartfonie

10.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3918

Ważne 3

0

W najnowszych patentach Microsoftu można dostrzec zasadę działania aparatu w nadchodzącym smartfonie Amerykanów. Oczywiście, o ile taki faktycznie się pojawi.W najnowszych patentach Microsoftu można dostrzec zasadę działania aparatu w nadchodzącym smartfonie Amerykanów. Oczywiście, o ile taki faktycznie się pojawi.

O Surface Phone/Surface Mobile słyszymy co jakiś czas. Urządzenie jest trochę jak Yeti - ktoś coś widział, ktoś coś słyszał, ale nikt nic nie wie. Urządzenie ma się jednak nazywać Andromeda (o czym pisaliśmy już wcześniej). W nowych patentach widzimy, że aparat w Andromedzie miałby zmienne pole widzenia. Zależałoby ono od tego, czy urządzenie jest akurat złożone czy też rozłożone.

To rozwiązanie eliminowałoby ograniczenia wynikające z obudowy urządzenia. Widzimy opis produktu, w którym jedna część posiadałaby sensor, a druga układ optyczny o mniejszym polu widzenia niż sensor. Po złożeniu można przybliżyć obraz bez utraty jakości. Nowe rozwiązanie miałoby funkcjonować również w przypadku tabletów i laptopów.

Zobacz: Andromeda - czyli Microsoft też chce mieć swój smartfon ze zginanym ekranem

Źródło tekstu: neowin, wł

Komentarze
Zaloguj się