DAJ CYNK

Najchętniej sięgamy po siedmiocalowe tablety [wideo]

13.08.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2334

Ważne 4

0

Tablety i smartfony będą tanieć. Duża konkurencja na rynku, również ze strony produktów z Chin, powoduje, że ceny urządzeń spadają. Polacy chętnie kupują coraz bardziej zaawansowane urządzenia, w tym także produkty hybrydowe łączące zalety notebooków z tabletami, których sprzedaż będzie dalej rosła - prognozuje szef Asus Polska.

Tablety i smartfony będą tanieć. Duża konkurencja na rynku, również ze strony produktów z Chin, powoduje, że ceny urządzeń spadają. Polacy chętnie kupują coraz bardziej zaawansowane urządzenia, w tym także produkty hybrydowe łączące zalety notebooków z tabletami, których sprzedaż będzie dalej rosła - prognozuje szef Asus Polska.

Szef ASUS-a podkreśla, że w segmencie tabletów da się zauważyć dwie charakterystyczne cechy. Po pierwsze, rośnie sprzedaż produktów chińskich - o nieco gorszej jakości, za to w znacznie niższej cenie. Po drugie, na rynku dominują tablety o przekątnej ekranu wynoszącej 7 cali. Według Sławomira Stanika takie urządzenia to 60-70% wszystkich sprzedawanych w Polsce. Powód jest prosty - taka wielkość ekranu zapewnia największą wygodę użytkowania.

Wszystkie możliwości, które są w tym większym tablecie, znajdują się również i w mniejszym. Jest poręczniejszy, wygodniejszy - podkreśla Sławomir Stanik. Smartfon ma możliwości w sensie technologii, natomiast odbiór danych, czytanie maila czy zawartości strony, z racji wielkości ekranu, są po prostu utrudnione. Do krótkich czynności, do rzucenia okiem na maila smartfon się nadaje, natomiast jeżeli chcemy już popracować czy wyprodukować treść, lepszy jest jednak tablet.

Dzięki temu, że Polacy coraz chętniej kupują tablety, będą one tanieć. Stanik przekonuje, że wpływa na to z jednej strony presja związana z konkurencyjnymi produktami z Chin, a z drugiej - coraz bardziej masowa produkcja podzespołów. Dodaje jednak, że nie można liczyć na niekończące się obniżki.

Asus liczy, że dzięki nowym produktom w trzecim i czwartym kwartale tego roku uda się mu się zwiększyć udział w polskim rynku do co najmniej dwucyfrowego. Według danych firmy analitycznej IDC Asus jest trzecim największym producentem tabletów, po Apple'u i Samsungu i ma niecałe 5% udziału w globalnym rynku.

Nasze produkty to jest półka średnia pod względem ceny. Technologia jeszcze nie jest tak rozpropagowana jak w Europie Zachodniej. Cały czas dynamicznie rośnie, więc zapotrzebowanie rynku jest. Kryzys nie powinien tego wyhamować - przewiduje Sławomir Stanik, country manager Asus Polska.

Sławomir Stanik prognozuje, że są dwie kategorie produktów, które mają duży potencjał na przyszłość. To wszelkie urządzenia z ekranami dotykowymi oraz hybrydy łączące cechy notebooków i tabletów, takich jak produkowany przez ASUS-a Transformer.Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
11. ~torunianin
0

2013-08-13 23:17:28

czemu tablety 7/'' są tak popularne u nas? Bo larki, manty, overmaxy za 200zł są z reguły o takiej rozdzielczości, wala się tego tonami po każdym hipermarkecie lub sklepie z rtv. A swoją drogą 7/'' jest chyba idealną przekątną jak na tablet, 10/'' to już troche za wielkie i wygodnie się nie trzyma..

Odpowiedz

10. ~Ktośtam
0

2013-08-13 22:50:21

Mnie najbardziej odpowiada 7". Bez problemu chowam go w tylnej kieszeni spodni lub w wewnętrznej marynarki. Poza tym ok. 340 g to mniej, niż 0,7 do 1 kg. Bateria w moim modelu (3G) to nawet 2-3 dni korzystania z taba. Służbowy notebook zostaje coraz częściej... w pracy. Po cholerę mam go dźwigać do domu? A te 3G daje mi swobodę odczytania/odpisania na mail, sprawdzenia neta tam, gdzie nie ma WiFi. Przyszłość otwiera się przed mobilniejszymi rozwiązaniami, chociaż 1,5 kg laptopa w wielu przypadkach jeszcze będzie konieczne. Prognozuję jednak, że produkcja/sprzedaż laptopów będzie miała tendencję spadkową, podobnie jak dzisiaj sprzęt stacjonarny (sam nie mam takiego w domu od lat kilku). Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz

9. ~
0

2013-08-13 13:52:10

@5 jasne i dlatego wszystkie potężne firmy, które produkowały laptopy przerzucają się na smartfony i tablety, bo co raz mniej ludzi kompy kupuje i się nie dziwię. Nawet Intel się przerzuca do urządzeń mobilnych. Kompa do pisania w wordzie kupuje się raz na kilka lat.

Odpowiedz

8. ~belciu
0

2013-08-13 12:40:46

proba prania mozgu zeby podkrecic sprzedaz i wmowic ze tablet jest kazdemu z nas wprost niezbedny....

Odpowiedz

7. ~KanonierKa
0

2013-08-13 12:35:36

LuiN - jeśli tak uważasz, to też napiszesz: byłem na konferencji Apple/''a w Cupertino/''u, a może w Cupertino/''ie. Apple organizuje swoje konferencje w San Francisco, więc napiszesz, że byłeś w San Francisco/''u? Piszesz tak, bo inni tak piszą, czy to jest Twoje zdanie, że tak jest poprawnie?

Odpowiedz

6. Lucas37
0

2013-08-13 12:25:45

Trochę nielogiczny artykuł, jeśli chodzi o przedstawienie szefa ASUS. Jak dla mnie to powinno się najpierw podać: "... prognozuje Sławomir Stanik, szef Asus Polska." i dopiero potem można kombinować z wariacjami. LuiN - Popraw się, jeśli możesz ;]

Odpowiedz

5. ~
0

2013-08-13 12:02:51

Bla, bla... "wishful thinking". "Siłą" tabletów jest ich cena i "multimedialność". Jak zaczną - mocą obliczeniową" - przypominać notebooki, to... stracą tą "siłę" (jak kiedyś netbooki). Poza tym - nawet "najlepsza" klawiatura do tableta jest gorsza od przeciętnej "notebookowej" - i tego nie zmienią żadne zaklęcia. Jet szansa, że tablety "wykorzysta biznes" jako "thin clients" (bo są tańsze niż porządny monitor) - ale to jest kwestia "otwartości" (na zagrozenia) Adndroida - temat bardzo niewygodny dla Googlea...

Odpowiedz

4. ~
0

2013-08-13 11:42:45

Mam 9,7 i 7cali i myślę, że 8 cali byłby najlepszy

Odpowiedz

3. ~Hose
0

2013-08-13 11:27:03

Co fakt to fakt, przedział między 7 a 8" również moim zdaniem jest optymalny. Ciągle się zastanawiam który kupić.

Odpowiedz

2. LuiN
0

2013-08-13 11:24:06

1, KanonierKa - niestety tak.

Odpowiedz

1. ~KanonierKa
0

2013-08-13 11:02:58

LuiN - Apple/''u? To jest po polsku?

Odpowiedz