DAJ CYNK

Na MWC2017 poznamy Nokie 3 i 5 oraz następcę 3310

14.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10535

Ważne 16

3

Jak donosi Evan Blass (@evleaks), nadchodzące targi Mobile World Congress będą okazją do zaprezentowania Nokii 3 i 5. Pojawi się też następca Nokii 3310.

Jak donosi Evan Blass (@evleaks), nadchodzące targi Mobile World Congress będą okazją do zaprezentowania Nokii 3 i 5. Pojawi się też następca Nokii 3310.

Nokia 6 trafiła do sprzedaży w Chinach w zeszłym miesiącu i została bardzo ciepło przyjęta przez rynek. W najbliższym czasie telefon pojawi się również w Europie, a jego cena wyniesie 249 euro.

Zobacz: Milion chętnych na Nokię 6

To jednak nie koniec nowości od wracającej na rynek smartfonów marki. Już wkrótce za 199 euro będziemy mogli kupić Nokię 5, wyposażoną w 5,2-calowy ekran HD, 2 GB pamięci RAM, Snapdragona 430 i aparat 12 Mpix. Natomiast Nokia 3 będzie jeszcze tańsza - dostaniemy ją za 149 euro, jednak w jej przypadku nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących specyfikacji. Podobnie jak wszystkie inne smartfony Nokii, nowe modele pracować będą pod kontrolą Androida.

Jak zapewne zauważyliście, póki co wszystkie przecieki dotyczą nowych Nokii ze średniej i dolnej półki. Albo Nokia nie jest jeszcze gotowa na pełny powrót na rynek, albo strzeże swoich tajemnic lepiej niż do tej pory. Informacje o tym, że firma szykuje powrót N Series są jednak optymistyczne.

Jeszcze ciekawiej wygląda jednak zapowiedź nowoczesnej wersji ikonicznej Nokii 3310 z 2000 roku. Tak, tej Nokii. Nie chodzi tutaj bynajmniej o smartfon, lecz o klasyczny telefon "do dzwonienia", o długim czasie pracy i garści funkcji wypożyczonych ze świata smartfonów. Nokia 3310 (2017) będzie kosztowała 59 euro. Oby producent zmieścił w tej cenie HD Voice, 3G (z LTE mielibyśmy prawdziwy hit) i aparat z autofokusem.

Wszystkie szczegóły dotyczące nowości Nokii poznamy już 26 lutego, w czasie zaplanowanej przez przez HMD Global konferencji.

Źródło tekstu: venturebeat, @evleaks, wł

Komentarze
Zaloguj się
71. ~
0

2017-02-17 12:03:36

efefefefefefefefefe sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssnakeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee poziooooooooooooooooooooooooooooooooooommmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 111111111111111111111111111111111111111111111111!

Odpowiedz

70. sa
1

2017-02-16 18:56:02

69. wlo @ Produkcja stanęła bo to smartfony miały się sprzedawać a nie klasyki...A ten maxcom to 2383g tylko że bateria słabiutka, mój SE Cedar mający prawie 6,5 roku ma mocniejszą... a to jest oryginalna. A zresztą kolega wyżej tj 68@ napisał że ma 301 i sobie chwali,jak myślisz czemu?To proste ludzie za tak na oko z 70% nie potrzebuje smartfonów ale ja bierze, bo nic lepszego nie ma z klasycznych telefonów.Czytaj smartfony świetnie się sprzedają bo ubito im konkurencję z premedytacją bo na sprzedaży smartfona można więcej zarobić niż dobrego klasyka.To jest wręcz oczywiste.

Odpowiedz

69. wlo
-1

2017-02-16 10:02:15

sa - jak tak pięknie schodziły, to dlaczego tak szybko produkcja stanęła?A co do 3G - polecam MaxCom-a... Nie pamiętam modelu - 328? No w każdym razie są dwa podobne - jeden "zwykły" drugi z 3G. Znam użytkowników - są zadowoleni. Ale z wielkości - klawiszy, ekranu... Bo czy ma 3G czy nie - jest im akurat obojętne ;-) To starsze osoby są.

Odpowiedz

68. ~Ktoś
1

2017-02-16 07:22:43

Czekam na tego klasyka. Obecnie mam Nokię 301 i jest super. W razie konieczności można coś w Internecie sprawdzić. Oczywiście nie nadaje się dla uzależnionych od netu:) Do tego tablet jak potrzeba i jest ok. Producenci produkują to na co jest popyt ze strony telekomów. Telekomy już nie zarabiają na rozmowach i smsach bo rynek jest już nasycony; trzeba promować internet a do tego konieczne są smartfony. Tak więc to telekomy prawie ubiły rynek telefonów. Na szczęście nie wszyscy dają sobie zryć beret i nawet do kibla chodzą z FB w łapie.

Odpowiedz

67. sa
1

2017-02-16 00:40:51

55Wlo @Ależ da, przypomnij sobie ceny za nokie 301 i 515 jak weszły do sprzedaży ,a to było właśnie 400 i 600zł i pięknie zeszły, tak że dziś tylko pojedyńcze sztuki gdzieś się na aledrogo przewijają .Jakiś czas temu nawet w jednym komisie oferował gość 515 za 500zł z smilokiem orange i i wyobraź sobie że w ciągu 1 m-ca telefon znalazł nabywce. Jest zapotrzebowanie na ten typ telefonów ale producenci Celowo ich nie produkują ,bo wtedy wielu posiadaczy smartfonów zwyczajnie zamiast nowe modele kupiłaby takiego dobrze wyposażonego klasyka.

Odpowiedz

66. wlo
0

2017-02-15 23:35:38

Później nie - 3210 miałem równolegle z 7110 (po 6110 - ciemnym "kameleonie").

Odpowiedz

65. wlo
0

2017-02-15 23:32:30

64 - zgadza się ;-)

Odpowiedz

64. ~Darek
0

2017-02-15 22:53:52

@44 O ile dobrze pamiętam to pierwszy aparat z tym "środkowym przyciskiem " to była NOKIA 5110 z taką antenką. Jej luksusowy odpowiednik nazywał się Nokia 6110 ( którego rozwój zakończył się kultowym N 6310i z białym czy lekko niebieskim wyświetlaczem). Dopiero później po modelu 5110 powstawały telefony z anteną wbudowaną do środka, czyli np. 3210 lub 3310 :)

Odpowiedz

63. wlo
0

2017-02-15 14:31:23

I rzeczywiście się wycierało.

Odpowiedz

62. wlo
0

2017-02-15 14:30:43

61 - to srebrne to farba ;-)

Odpowiedz

61. ~ktos
0

2017-02-15 13:25:30

@60 Dlaczego kłamiesz? Obudowa Nokii 3310 nie była lakierowana. To był porządny kolorowy plastik, więc nie miało co się ścierać...

Odpowiedz

0

2017-02-15 12:05:38

Nie rozumiem tego sentymentu do N 3310. Ten telefon wcale nie był taki super. Bateria trzymała 3 dni, potrafił się nawet zawiesić. Lakier na obudowie szybko się wycierał. Cena jak na tamte czasy przypominała dzisiejsze ceny Samsungów serii A. Chyba tylko te wymienne obudowy były atutem tego telefonu. Ja go dobrze nie wspominam. Znacznie lepszy był Ericsson bez "Sony".

Odpowiedz

59. redrum
1

2017-02-15 11:14:17

łezka nostalgii. czasy, kiedy ładowarkę miało sie tylko w domu i używało raz na tydzień

Odpowiedz

58. ~Grubiaństwu mówimy nie!
-3

2017-02-15 11:11:12

Byłem Nokiofanem, teraz jestem Applefanem:-D :-D :-D

Odpowiedz

57. ~Grubiaństwu mówimy nie!
-1

2017-02-15 11:08:14

No i Nokia 6 ma słabe parametry jak na system android:-D bardzo słabe:-D i cena w Polsce ma być za wysoka jak na taki lipny telefon:-D