DAJ CYNK

Myślisz o smartwatchu? Poczekaj na drugą generację

27.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4738

Ważne 2

1

Smartwatche z Android Wear i nadchodzący Apple Watch to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w nadchodzących latach. Asus już w tym roku obiecuje 7 dni pracy.

Smartwatche z Android Wear i nadchodzący Apple Watch to jedynie przedsmak tego, co czeka nas w nadchodzących latach. Asus już w tym roku obiecuje 7 dni pracy.



Obecnie większość producentów "inteligentniejszych" zegarków z Android Wear oferuje dzień, góra dwa dni użytkowania bez ładowarki. Niedawno wprowadzony do sprzedaży Asus ZenWatch teoretycznie pracuje do 2 dni, w praktyce trzeba go jednak ładować codziennie. Z codziennym, jeśli nie jeszcze częstszym ładowaniem liczyć muszą się również przyszli nabywcy Apple Watch.

Zobacz: Apple Watch będzie można rozładować w 2,5 godziny

Jak jednak zdradza Jonney Shih, prezes Asusa, producenci są świadomi problemu i już druga generacja ZenWatcha zaoferuje aż 7 dni użytkowania. Dłuższy czas pracy uda się uzyskać m.in. zamieniając obecnie stosowanego Snapdragona 400 na nowe układy Qualcommu czy MediaTeka, przygotowane specjalnie z myślą o elektronice noszonej (są już dostępne).

Premiera nowej generacji smartwatcha Asusa ZenWatch odbędzie się w III kwartale tego roku. Możliwe, że wczesne prototypy będzie można zobaczyć już za kilka dni w czasie Mobile World Congress 2015.


Zobacz: Asus ZenWatch w Europie od 23 grudnia

Źródło tekstu: gforgames, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~
0

2015-01-27 22:01:32

Z takim podejściem to nigdy nie kupi się smartłocza ani innego łocza...

Odpowiedz

14. ~Szczery_Chłopak
0

2015-01-27 21:57:11

Film trwa prawie 3 minuty a ja zobaczyłem tylko jedną rzeczywiście przydatną funkcję.. odnajdowanie telefonu.. Reszta jest sztucznie naciągana (odbieranie smsów, wyciszanie, przesuwanie prezentacji).. po co to ?Ludzie przestali nosić zegarki odkąd są komórki. Teraz zegarek służy TYLKO podkreśleniu wizerunku. Więcej funkcji nie spełnia.

Odpowiedz

12. mlb
1

2015-01-27 18:05:20

ja już czekam na trzecią generację

Odpowiedz

11. ~
1

2015-01-27 18:05:01

" obecnie stosowanego Snapdragona 400" - nooooo, jak to taki procesor to i tak cud że trzyma dzień na baterii 300 mAh.

Odpowiedz

9. ~Calm7
1

2015-01-27 16:05:57

dla mnie noszenie takich zegarków to snobizm i brak dobrego gustu. taki wlo czy inny troll może nosic to i nawet nie widzi swojego wieśniactwa

Odpowiedz

8. ~Joey
3

2015-01-27 15:27:36

Ja zaczekam aż będą działały przynajmniej 3-4 dni, a najlepiej 7 dni, bo inaczej mija się to z celem

Odpowiedz

7. LuiN
4

2015-01-27 15:01:55

6, Golarz Filip - jasna sprawa, że czekanie w nieskończoność to głupota, ale moim zdaniem trochę za szybko chcą nas producenci uszczęśliwić całą tą noszoną rewolucją. Póki co najdłużej trzymał mi Gear S (Tizen OS), bez włożonej karty SIM - 3-4 dni. Z kartą ładować trzeba było codziennie.

Odpowiedz

2015-01-27 14:50:02

@3Użytkownika. Absolutnie nie dyskutuję z tezą zawartą w tekście- tylko zwracam uwagę, że jest ona bardzo życiowa. :-)

Odpowiedz

5. ~
-4

2015-01-27 14:41:01

2, rzeczywiście, to niewytłumaczalne... podobnie jak wstawianie apostrof/''ów w odmian/''ie każde/''go obce/''go słow/''a.

Odpowiedz

3

2015-01-27 14:40:06

Ladowanie jeszcze jak Cie moge. Ale czekam az te MediaTeki zrzuca troche ceny z tych zegarkow ;)

Odpowiedz

3. LuiN
1

2015-01-27 14:31:32

2, Golarz Filip, a piszesz to z perspektywy użytkownika smartwatcha czy obserwatora?

Odpowiedz

-2

2015-01-27 14:29:12

Jakbym słyszał głos ludzi spoza geekomani telekomunikacyjnej- po co kupujesz tego Z3 jak za chwilę wyjdzie Z4? Pewne hobby są niewytłumaczalne.Tak samo jest i będzie ze smartwatch/''ami

Odpowiedz

4

2015-01-27 14:25:02

Mój Casio trzyma 10 lat...a funkcji mu nie brakuje.

Odpowiedz