DAJ CYNK

MyKronoz ZeTel - smartwatch z funkcją telefonu

10.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3661

Ważne 1

1

Szwajcarski MyKronoz wprowadza na polski rynek ZeTel - ważące 45 gramów połączenie smartwatcha, opaski sportowej i telefonu komórkowego.

Szwajcarski MyKronoz wprowadza na polski rynek ZeTel - ważące 45 gramów połączenie smartwatcha, opaski sportowej i telefonu komórkowego.W specyfikacji nie zabrakło krokomierza (na bazie 6-osiowego akcelerometru), licznika spalanych kalorii czy nawet pulsometru. Za sprawą gniazda kart SIM i obsługi sieci 2G, urządzenie może funkcjonować nie tylko jako smartwach, ale też jako samodzielny telefon.

Wbudowany mikrofon może służyć do obsługi Siri lub Google Now w sparowanym z zegarkiem telefonie. Nie zabrakło rzecz jasna powiadomień o połączeniach, SMS-ach, e-mailach czy aktywnościach w serwisach społecznościowych. Możemy też za pomocą ZeTela uruchomić zdalnie alarm w telefonie czy używać zegarka w charakterze pilota aparatu fotograficznego w smartfonie.

Urządzenie ma litowo-jonowy akumulator pozwalający na przeprowadzenie do 3 godzin rozmów lub nawet 3 dni czuwania. Ładowanie akumulatora od zera do pełna trwa 1 godzinę. Obsługa ZeTela realizowana jest przez kolorowy ekran dotykowy, niestety producent nie podał jego parametrów ani w komunikacie prasowym, ani na swojej stronie internetowej.

Smartwatch komunikuje się z telefonami za pośrednictwem Bluetootha 4.0. Urządzenie zgodne jest z Androidem 4.3 lub nowszym oraz z iOS-em w wersji przynajmniej 7.0. Sugerowana cena detaliczna wynosi 750 zł.

Źródło tekstu: MyKronoz, wł

Komentarze
Zaloguj się