DAJ CYNK

My Passport Wireless - dodatkowe terabajty dla twojego telefonu

03.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2139

Ważne 2

2

Western Digital zaprezentował dziś serię dysków twardych My Passport Wireless wyposażonych w akumulator i moduł bezprzewodowy Wi-Fi, który pozwala na komunikację nie tylko z komputerem, ale też ze smartfonem, tabletem czy aparatem fotograficznym.

Western Digital zaprezentował dziś serię dysków twardych My Passport Wireless wyposażonych w akumulator i moduł bezprzewodowy Wi-Fi, który pozwala na komunikację nie tylko z komputerem, ale też ze smartfonem, tabletem czy aparatem fotograficznym.Dysk My Passport Wireless tworzy własną sieć bezprzewodową, obsługującą do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Modele o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB oferują przechowywanie i łatwy dostęp do setek godzin filmów oraz muzyki, a także zdjęć i innych plików cyfrowych smartfonom i tabletom, które zwykle nie mają wiele przestrzeni na dane.

Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący standard 802.11n z technologią MIMO, który zapewnia wysoką wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania, dzięki czemu napęd sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w podróży.

Posiadacze nowego dysku zyskują także dostęp do ulubionych materiałów cyfrowych w każdym miejscu i czasie za pomocą aplikacji mobilnej WD My Cloud dostępnej na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. Aplikacja pozwala w prosty sposób nawiązać połączenie z My Passport Wireless, a po skonfigurowaniu zapewnia dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania oraz odtwarzania plików przechowywanych na dysku.

WD My Cloud pozwala również zebrać wszystkie pliki użytkownika w jednej aplikacji obsługiwanej za pomocą jednolitego interfejsu, zapewniając dostęp do zawartości przechowywanych na napędach My Passport Wireless, WD My Cloud oraz w serwisach magazynowych w chmurze, takich jak Dropbox, OneDrive czy Google Drive.

Z kolei wbudowane gniazdo na karty SD czyni dysk przydatnym urządzeniem dla posiadaczy aparatów fotograficznych. Zapisane na karcie pliki można szybko skopiować na dysk, uwalniając miejsce na karcie.

Zintegrowana obsługa protokołu FTP pozwala podłączyć aparaty z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia, gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu. Nie zabrakło też rzecz jasna portu USB 3.0 do szybkiego, przewodowego przenoszenia plików.

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w wybranych sklepach w cenie 799 zł za wersję z 1 TB pamięci oraz 999 zł za wariant 2 TB. Pojemność 500 GB jest dostępna w wdstore.com w cenie 129.99 dolarów.

Źródło tekstu: WD

Komentarze
Zaloguj się
7. LuiN
0

2014-09-04 13:15:37

5, resdzi Za 300 zł kupisz 1 TB na USB 3.0, no ale bez tych wszystkich bajerów. Zasilanie z sieci też masz - przecież w jakiś sposób ładujesz akumulator w dysku... Oprócz tego jest szereg dysków Wi-Fi bez akumulatora, ale z zasilaniem z sieciowym. Routerów 3G/LTE zasilanych z gniazdka też jest od groma. Poszukaj :) Odnośnie telewizora... toż ten WD ma obsługę DLNA/UPnP, więc nawet na starszym TV, bez Wi-Fi Direct odpalisz filmy.

Odpowiedz

6. ~resdzi
0

2014-09-04 12:19:01

cd. no i dlaczego nie obsługuje wifi-DIRECT żeby można strumień danych - film wyświetlić na TV z wi-fi. Nieprzemyślane do końca niedoróbki jeszcze mało uniwersalne/funkcjonalne.

Odpowiedz

5. ~resdzi
0

2014-09-04 12:16:02

No właśnie 500gb w jednej z sieci marketów jest za ok. 300 zł nie pamiętam dokładnie, dość rozsądna cena tylko czemu do jasnej ... producenci routerów czy właśnie dysków wi-fi nie robią wersji z zasilaniem z sieci. Jeśli ten dysk ma być głównie używany w domu lub pracy czyli głównie stacjonarnie to przede wszystkim powinien być w wersji z zasilaniem sieciowym. Jedyny router zasilany z sieci to Huawei - "kostka" w P4.

Odpowiedz

4. ~
0

2014-09-04 06:07:05

Owszem, ciekawe, ale bateria fatalna i urządzenie posłuży raczej do zgrania danych w sytuacji awaryjnej, gdy na innym urządzeniu zbraknie miejsca. Osobiście wolałbym dysk 2,5 cala za 250 zł i kieszeń USB/FireWire, całość w cenie do 300 zł. Szybkie zerknięcie na allegro pokazuje, że za 800 zł można zestawić sobie NAS z większą ilością funkcji i 2-3 razy większą pojemnością.

Odpowiedz

3. Wiksa11
0

2014-09-03 16:11:58

Ciekawe rozwiązanie, lecz cena zbyt wysoka.

Odpowiedz

2. ~Staszi
1

2014-09-03 15:57:42

W kraju nad Wisłą nie będzie hitem.

Odpowiedz

1. ~John Power 2
3

2014-09-03 14:09:32

Troche drogie to juz wole zwykly dysk podłaczyc.

Odpowiedz