DAJ CYNK

MWC2018: Samsung zaprezentował smartfony Galaxy S9

25.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4302

Ważne 4

0

Na targach Mobile World Congress odbyła się oficjalna premiera kolejnej generacji smartfonów Galaxy S9.



Na targach Mobile World Congress odbyła się oficjalna premiera kolejnej generacji smartfonów Galaxy S9.

Kosmetyka wizualna



Samsung nie zafundował nam w tym roku rewolucji w wyglądzie flagowych smartfonów. Wzornictwo zaprezentowane w ubiegłym roku wraz z modelami S8 zostało ponownie wykorzystane. Tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest wyświetlacz, który jest tym razem mniejsza krzywiony i nie zachodzi już tak mocno na boczne krawędzie. Ekrany mają rozdzielczość 1440 x 2960 i zostały wykonane w technologii SuperAMOLED. W Samsungu Galaxy S9 wyświetlacz ma przekątną 5,8 cala, a w Galaxy S9+ 6,2 cala.

Udoskonalony aparat



Model Galaxy S9 zostały wyposażony w aparat o rozdzielczości 12 Mpix, a Galaxy S9 w podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix z teleobiektywem. Aparaty pozwalają na nagrywanie filmów w zwolnionym tempie z prędkością 960 klatek na sekundę. Dodatkowo do filmu można automatycznie dodać muzykę w tle, spośród 35 gotowych opcji lub w postaci własnego utworu. W aparacie nie mogło oczywiście zabraknąć Emoji imitujących mimikę twarzy użytkownika. Z wykorzystaniem asystenta Bixby smartfony potrafią rozpoznawać obiekty na zdjęciach i na ekranie wyświetlane są informacje na ich temat. W ten sposób można też np. tłumaczyć napisy w językach obcych.

Specyfikacja

Specyfikacja obu modeli prezentuje się następująco:



Dodatkowo oba smartfony zostały wyposażone w głośniki stereo sygnowane marką AKG oraz obsługują dźwięk Dolby Atmos.

Polska cena smartfonów

Wbrew naszym wcześniejszym domysłom ceny Samsungów Galaxy S9 nie przekroczą 4 tys. zł i prezentują się następująco:

  • Samsung Galaxy S9 - 3599 zł,
  • Samsung Galaxy S9+ - 3999 zł.

Sprzedaż wystartuje 16 marca 2018 roku roku w wybranych sklepach w kolorach Midnight Black, Titanium Gray, Coral Blue oraz nowym Lilac Purple.

Więcej na temat pierwszych wrażeń z użytkowania możecie przeczytać klikając w poniższy odnośnik.

Zobacz: Samsung Galaxy S9+ w rękach TELEPOLIS.PL
Zobacz: Samsung Galaxy S9 - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Samsung Galaxy S9+ - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ruskov
0

2018-02-26 12:22:14

@20 nie sadze, zeby huawei byl lepszy od samsunga. Jakies argumenty?

Odpowiedz

21. ~mydelkoFA
0

2018-02-26 07:01:00

Domu też się nie opłaca budować, drzewa sadzić, o synie już nawet nie wspominam, bo to koszty takie, że "sky is the limit". Roomby też się nie opłaca kupować, bo przecież odkurzacz kupisz za 100 zł. A jakbym synowi powiedział, że nie opłaca mu się kupować Saaba 9-3 do modzenia i zabawy na torze, to by się spytał, czy na pewno dobrze się czuję. Jakby mnie nie było stać, to wtedy bym powiedział, że głupotą jest wydawać tyle pieniędzy na kawałek szkła z elektroniką. Ale, że się nie opłaca? Nie opłaca mi się zmieniać marki, która mnie nigdy nie zawiodła. I tyle.

Odpowiedz

20. ~
0

2018-02-26 03:33:40

Huawei zaprezentował swoje telefony z serii P. Samsunga nie opłaca się kupować. Huawei jest dużo lepszy.

Odpowiedz

19. ~mydelkoFA
0

2018-02-25 23:56:13

No nic, trzeba będzie opchnąć starego i9001 za złotówkę i 400 zł bonusu i wyjdzie 3200. Nie jest źle. Szkoda tylko, że prócz guarda nic nie dają.

Odpowiedz

18. ~
0

2018-02-25 23:16:31

Cale moje gimbazjum pisze na fejsie ze woli ksajomi.

Odpowiedz

17. ~
0

2018-02-25 23:02:16

13, podaj jeszcze prawidlowe brzmienie, bo dla tego pajaca pewnie wszystko jest OK :)

Odpowiedz

16. ~.aj
0

2018-02-25 20:32:17

Ciekawe czy autofokus tez bedzie swirowal, jak w S8...

Odpowiedz

15. ~ReVoLTE
0

2018-02-25 20:23:24

Myślę że Xiaomi bardziej się opłaca

Odpowiedz

14. ~Ja wiem, że nic nie wiem.
0

2018-02-25 20:21:21

@10 również mnie to zastanawia. Nawet gdyby nie patrzeć w przeszłość, to dzisiejsze średniaki mają po 4GB. Ta pamięć jest wystarczająca na teraz, ale za rok czy dwa, będzie jej zdecydowanie za mało. Poza tym iPhone zawsze miał mniej pamięci niż androidowa konkurencja, a następny iPhone ma mieć jej 4GB właśnie (który może sobie na to pozwolić, bo dużo lepiej zarządza pamięcią), więc Samsung trochę przysnął.Jestem tym rozczarowany, bo dowiedziawszy się o mniej zaokrąglonych krawędziach, myślałem o tym by wziąć go pod uwagę wymieniając telefon latem. Ale 6GB we flagowcu dla mnie to minimum, a dodając ten brak do ceny, do jednak dalej zaokrąglonych krawędzi, do z 0,1-0,2 cala za duży ekran (wpływający na większe gabaryty niżbym chciał), no i ta nakładka... no nie. Jednak zdecydowanie nie.

Odpowiedz

12. ~
0

2018-02-25 19:57:31

a Orange już od godziny ma przedsprzedaż :P

Odpowiedz

11. ~marcellove
0

2018-02-25 19:56:06

"Model Galaxy S9 zostały wyposażony w aparat o rozdzielczości 12 Mpix, a Galaxy S9 w podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix z teleobiektywem." Mam pytanie a S9 jaki będzie miał aparat?!

Odpowiedz

10. ~fajniefajniehehe
0

2018-02-25 19:41:46

Może mi ktoś wytłumaczyć co robi we flagowcu 2018 roku, 4 GB pamięci RAM? Pytam, ponieważ tyle RAM-u miały telefony już trzy lata temu, a obecnie najlepsze mają 8 GB pamięci RAM

Odpowiedz

9. ~Mobilny
0

2018-02-25 18:51:21

Niby flagowiec, a zaoszczędzili na czymś tak banalnym jak Dual SIM? To niedorzeczne!

Odpowiedz

8. l3p
0

2018-02-25 18:49:53

Poczekam aż mój S7 Edge jeszcze bardziej się zestarzeje

Odpowiedz

0

2018-02-25 18:42:28

@3 To tabelka prosto od Samsunga. Ciekawe w ilu miejscach wisi z tym samym błędem :) Poprawione.

Odpowiedz