DAJ CYNK

#MWC2018: Huawei Mate 10 Pro może służyć do sterowania... samochodem

27.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1916

Ważne 2

2

W Barcelonie smartfon Mate 10 Pro zadebiutował w roli kierowcy autonomicznego samochodu marki Porsche.



W Barcelonie smartfon Mate 10 Pro zadebiutował w roli kierowcy autonomicznego samochodu marki Porsche.

Bohaterem projektu był Kirin 970, autorski procesor firmy Huawei napędzający smartfon Mate 10 Pro. Obecna w nim sztuczna inteligencja podłączona do samochodu Porsche Panamera nauczyła się płynnie i bezpiecznie kierować autem.




Projekt RoadReader trwał pięć tygodni. Wykorzystano w nim specjalną wersję samochodu Porsche Panamera, a celem akcji było nauczenie smartfonu rozpoznawania różnego rodzaju przeszkód w dynamicznym środowisku. Podczas testów, inteligentny algorytm zawarty w procesorze Kirin 970 uczył się konkretnych scenariuszy, które mogą zdarzyć się na drodze podczas jazdy, na przykład omijania przeszkód - rowerzysty, psa, kota lub rzuconej piłki. Po pięciu tygodniach testów, Mate 10 Pro potrafił rozpoznawać przeszkody i wybierać odpowiedni dla danej sytuacji scenariusz jazdy.

Źródło tekstu: Huawei

Komentarze
Zaloguj się
14. ~ja
0

2018-03-01 10:26:36

@13: to najpierw muszą wytresować tego pieska/kotka żeby reagował tylko na Porsche. Nie musi być na jezdni- może w rowie czekać i obserwować. :)

Odpowiedz

13. ~zenON
0

2018-03-01 10:01:21

No faktycznie pies będzie siedział na środku drogi i machał ogonem czekając aż nadjedzie Porsche, co to za inteligencja przy statycznej przeszkodzie na środku pasa startowego? niech pokażą jak sobie radzi ich rozwiązanie w złożonej sytuacji drogowej gdzie przeszkody są w ruchu i omijając jedną trzeba uważać również na inne... (co nam po systemie omijającym kotka kierując nas na przystanek autobusowy na którym czekają ludzie...)

Odpowiedz

12. ~
0

2018-02-27 21:07:31

Ciekawe ile psów rozjechali przez te 5 tygodni testów?

Odpowiedz

11. ruskov
0

2018-02-27 20:41:19

Jak kupie Huawei to potem pomyśle o porszaku

Odpowiedz

10. ~James Bond
0

2018-02-27 19:55:21

Ja moim Ericssonem pod koniec lat dziewięćdziesiąt prowadziłem moje BMW 7 !

Odpowiedz

9. ~James Bond
0

2018-02-27 19:54:21

Ha

Odpowiedz

8. ~Siedem Szczęść i mróz
0

2018-02-27 19:13:56

6). policję to ty masz w kieszeni, jak i całą obsadę t

Odpowiedz

7. ~Siedem Szczęść i brak inteligen
0

2018-02-27 19:11:07

Niezbyt inteligentna ta inteligencja, to raz, a omijanie psa - to może jeszcze gorzej się skończyć....

Odpowiedz

6. ~wacuś
0

2018-02-27 18:25:14

Wreszcie policja nie będzie mnie ścigać za to że zamiast patrzeć na droge, patrze w ekran i czytam co nowego na Telepolis:-D

Odpowiedz

5. ~
0

2018-02-27 18:24:18

Ominięcie piłki zjechaniem na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarówkę pędzącą z naprzeciwka... sztuczny inteligent

Odpowiedz

4. ~Defqon1
0

2018-02-27 18:19:56

Super, właśnie kupiłem sobie Porsche, tylko braknie mi na Huawei.

Odpowiedz

3. ~nikt
0

2018-02-27 18:19:43

żalosna ta sztuczna inteligencja. Zeskanowali wygląd psa i to konkretnego a potem zaprogramowali tak aby po wykryciu psa ominął go. I gdzie tu inteligencja? Zrobił to co mu kazali i tyle

Odpowiedz

2. ~
0

2018-02-27 18:14:43

Na jakiej zasadzie funkcjonują te procesory z sztuczną inteligencją? Artykuł by sie przydał jak to jest zbudowane, jak działa prostym językiem i do czego będzie to wykorzystywane. Jak cpu może się uczyć a nie wykonywać zadane operacje?

Odpowiedz

1. ~Jay
0

2018-02-27 18:06:22

W końcu! Na to czekałem! Zawsze marzyłem o tym, żeby mój nowy Huawei poprowadził moje Porsche...(ot zero frajdy z jazdy, niech telefon poprowadzi - on przynajmniej omija rzuconą piłkę) Inne fony z innymi prockami zostały właśnie zdyskfalifikowane..!

Odpowiedz