DAJ CYNK

MWC2016: X3 Soul Pro w Polsce za 1999 zł

22.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3039

Ważne 3

0

Allview wprowadza na polski rynek smartfon X3 Soul Pro. Urządzenie ma 4 GB pamięci RAM, ośmiordzeniowy chipset Helio P10, ekran AMOLED i aparat z obiektywem F/1.8.

Allview wprowadza na polski rynek smartfon X3 Soul Pro. Urządzenie ma 4 GB pamięci RAM, ośmiordzeniowy chipset Helio P10, ekran AMOLED i aparat z obiektywem F/1.8.



Allview X3 Soul Pro wyposażony został w metalową obudowę, 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD (pokryty szkłem Gorilla Glass 3 2.5D), chipset Helio P10 (4x1,95 GHz + 4x1,15 GHz), grafikę Mali-T860, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, dwa gniazda kart SIM, LTE Cat6 (300/50 Mb/s), czytnik linii papilarnych, USB typu C, główny aparat 16 Mpix (matryca ISOCELL od Samsunga) z laserowym autofocusem i jasnym obiektywem F/1.8, przedni aparat 8 Mpix i akumulator o pojemności 3000 mAh.

Producent chwali się też natężeniem dźwięku na poziomie 90dB i technologią DTS. Aparat oferuje zapis zdjęć dokumentów do PDF-ów i pełny tryb manualny, a ekran rozpoznaje różne poziomy nacisku (Multilevel Touch), co jest wykorzystywane do szybkiego uruchamiania dodatkowych funkcji interfejsu. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0.

Polska przedsprzedaż zaprezentowanego w Barcelonie smartfonu ruszyła już dzisiaj. Cenę ustalono na 1999 zł, wysyłka urządzeń rozpocznie się pod koniec kwietnia.

Źródło tekstu: Allview, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~Nickodem
0

2016-04-18 12:05:45

Miałem p8 lite a teraz mam Alliew, który mi kupiła mama za granicą. Zarówno huawei i Alliew mają podobne parametry i są sprzedawane teraz w atrakcyjnych cenach, ale jakoś Alliewmobile bardziej mi odpowiada. Po prostu lepiej mi sie na nim obluguje wszystkmo, gram w gry, korzystam z neta, czytam pdf-y i nic nie szwankuje !

Odpowiedz

9. ~Kuba
0

2016-04-15 09:54:26

Ja już go mam od pewnego czasu (kupiłem w Anglii) i według mnie to bardzo fajny sprzęt. Po co przepłacać za telefony drogich marek skoro można mieć to samo za tańszym kosztem?

Odpowiedz

8. dwaeuro
0

2016-02-23 10:09:01

@6 I teraz podobną politykę cenową ma Huawei. Też sprzedaje telefony po bardzo atrakcyjnej cenie. I możemy mieć świetnego flagowca P8, który poza grami dorównuje konkurentem, a w niektórych aspektach jest zdecydowanie lepszy. Ciekawe czy P9 będzie już zdecydowanie droższa, pewnie tak, a wtedy okaże się czy posiadanie telefonu Lewandowskiego jest tyle warte.

Odpowiedz

7. LuiN
0

2016-02-22 22:08:38

5, Outlander - bo to dużo niższej klasy podzespoły Samsunga, z czasów max Galaxy S5/S5 Neo. X3 Soul Pro to klon Gionee S8, jakby komuś logo Allview nie odpowiadało.

Odpowiedz

6. LuiN
0

2016-02-22 22:05:10

4, mila - to tak trochę po obniżkach były widzę zakupy. Galaxy S debiutował w cenie 1999 zł. SII natomiast w cenie 2299 zł. Co ciekawe, w pełni plastikowy S5 kosztował w chwili premiery 2999 zł, a więc nie był specjalnie tańszy od S7. Tylko to wszystko należałoby dodatkowo przeliczyć przez zmiany kursu dolara. Gdy wchodził Galaxy S dolar kosztował niespełna 3,30 zł, teraz prawie 4 zł. No i Galaxy S to jednak był telefon robiony na szybko i jak najtaniej. Przed poprawkami gubił zasięg po byle dotknięciu, a pominięcie lampy błyskowej było jak policzek dla klientów. Uwzględniając różnice kursów, Galaxy S kosztowałby dziś 2423 zł. Różnica względem S7 to częściowo dopłata do materiałów, które bez dwóch zdań są droższe niż te sprzed 6 lat, a po części w końcu wyższa marża - za czasów Galaxy S Samsung bardzo starał się dobić do pozycji lidera, w tym ceną, to dopiero Galaxy S i następcy rozpędzili Koreańczyków w smartfonowej wojnie z Apple/''em.

Odpowiedz

5. ~Outlander
0

2016-02-22 21:54:57

Skoro bebechy są Samsunga to jakim cudem Allview jest o połowę tańszy od Samsunga? Ktoś tu ludzi robi w bambuko.

Odpowiedz

4. ~mila.
0

2016-02-22 21:36:33

Kiedyś topowego Galaxy pierwszej generacji kupiłem za 1599zł... Teraz topowy Samsung kosztuje niemal trzy razy tyle. Porąbało kogoś - znaczny wzrost cen, w czasach gdy elektronika znacznie potaniała.

Odpowiedz

1

2016-02-22 16:22:02

@2 Tylko cenę zredukowali znacznie.

Odpowiedz

2. LuiN
2

2016-02-22 16:05:58

1, xander21 - ekran od Samsunga, aparat od Samsunga, RAM i pamięć wewnętrzna pewnie też. Samsung to się schował, ale w środku tego telefonu ;-)

Odpowiedz

-1

2016-02-22 15:46:59

Samsung może się schować z telefonami po 4tysie.

Odpowiedz