DAJ CYNK

MWC2016: Samsung Connect Auto - włącz LTE w samochodzie

23.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2586

Ważne 2

1

Samsung pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży dzięki rozwiązaniu podłączonego do sieci samochodu Samsung Connect Auto.

Samsung pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży dzięki rozwiązaniu podłączonego do sieci samochodu Samsung Connect Auto.

Urządzenia systemu Samsung Connect Auto można podłączyć bezpośrednio do gniazda OBD II pod kierownicą. W czasie rzeczywistym system używa alertów, których zadaniem jest uzyskanie poprawy stylu jazdy użytkowników, w tym w celu zwiększenia oszczędności w zużyciu paliwa. System oferuje również możliwość połączeń Wi-Fi i dostęp do Internetu w trybie online dla pasażerów w trakcie jazdy. Bezpieczeństwo rozwiązania zapewnia Samsung KNOX.

Nadawany technologii Samsung Connect Auto priorytet bezpieczeństwa odróżnia to rozwiązanie z ofert konkurencyjnych firm. Programiści mogą korzystać z zestawu Software Development Kit (SDK) Tizen i Samsung w celu dalszego opracowywania dodatkowych usług. Firma Samsung zachęca również do bezpiecznego stylu jazdy poprzez stosowanie algorytmów oceny kierowcy i funkcji geo-fencing. W razie wypadku do osób z listy kontaktowej kierowcy zostaną wysłane specjalne alerty informujące o nadzwyczajnej sytuacji. Zapewniana będzie również obsługa pakietów concierge w tym zakresie. Aplikacja Find My Car pomaga również zlokalizować samochód w czasie rzeczywistym przy użyciu technologii LTE oraz GPS, co z pewnością docenią osoby szukające samochodu na dużych parkingach.

Urządzenie pozwala stworzyć hotspot LTE Wi-Fi, który zapewnia dostęp do Internetu wielu użytkownikom, dzięki czemu pasażerowie mogą przesyłać strumieniowo różnorakie treści oraz grać w gry online. Cenną funkcją dla osób pracujących w branży transportu i logistyki jest analiza zużycia paliwa, która pomaga kierowcy w uzyskaniu oszczędności paliwowych, dzięki zastosowaniu opatentowanych algorytmów analizujących przebieg, czas podróży i cenę paliwa.

Wirtualny mechanik w inteligentny sposób sprawdza stan samochodu z poziomu portu diagnostyki pokładowej pod kątem rekomendacji usług serwisowych oferowanych przez wyspecjalizowane sieci. Rozwiązanie to pozwala na szybkie przekazywane powiadomień o uzyskiwanych parametrach eksploatacyjnych pomagając w ten sposób zmniejszyć koszty napraw. Dla tych specjalistów, którzy często są w trasie, dzienniki podróży automatycznie generują raport e-mail pomagający użytkownikom w śledzeniu wydatków podczas podróży służbowych.

System Samsung Connect Auto będzie początkowo dostępny w drugim kwartale w Stanach Zjednoczonych. AT&T będzie pierwszym bezprzewodowym dostawcą tego rozwiązania w Stanach Zjednoczonych.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się
6. Rafalpl
0

2016-02-23 11:55:50

Bardzo dobrze niech wprowadzają możliwe że będzie tańsze niż wprowadzenie system eCall do tego dostaniesz komunikaty serwisowe z opisem błędu w aucie i wi-fi pamiętajcie że Stanach większość aut ma czarne skrzynki.

Odpowiedz

5. ~BTK
0

2016-02-23 11:53:10

Złodzieje aut już drepczą z niecierpilowcią w oczekiwaniu na amatorów z takich gadżetów

Odpowiedz

4. ~
-2

2016-02-23 10:07:43

@3 a ty co taki ciekawy? spragniony doznań to zadzwoń po pana do towarzystwa a lubisz takie doznania

Odpowiedz

3. PiotrM
0

2016-02-23 09:44:51

Życie od tej chwili nie będzie już takie samo."Nowe doznania w podróży" - kto jest autorem tego sformuowania ? Pytam bez złośliwości. To kopia z Samsunga czy twórczość własna?

Odpowiedz

2. ~
0

2016-02-23 08:55:44

niesamowite :)d

Odpowiedz

1. ~Master Chief
2

2016-02-23 08:45:30

"Samsung pomaga kierowcom poznać nowe doznania w podróży" Bardzo dwuznaczny wstęp... Jeśli ktoś widział film "Adrenalina" ze Stathmanem wie, o co chodzi.

Odpowiedz