DAJ CYNK

MWC2016 - LG Playground

21.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7

Ważne 1

0

Przy okazji premiery LG G5 zaprezentowane zostały akcesoria LG Friends, tworzące ekosystem o nazwie LG Playground.

Przy okazji premiery LG G5 zaprezentowane zostały akcesoria LG Friends, tworzące ekosystem o nazwie LG Playground.

Zobacz: MWC2016 - LG G5 oficjalnie zaprezentowany

LG 360 VR, VR to gogle wirtualnej rzeczywistości, które można podłączyć do smartfonu G5 przy użyciu specjalnego kabla. Gogle współpracują wyłącznie z LG G5 i symulują 130-calowy telewizor oglądany z odległości dwóch metrów. Dzięki składanej konstrukcji, użytkownicy mogą łatwo nosić gogle ze sobą oraz oglądać treści VR w dowolnym miejscu. W odróżnieniu od innych urządzeń VR, do których trzeba włożyć smartfon, gogle LG 360 VR ważą tylko 118 gramów, czyli około jedną trzecią tego, co rozwiązania konkurencyjne, a jednocześnie są wyposażone w wyświetlacze o gęstości 639 ppi. Urządzenie jest kompatybilne ze zdjęciami i filami 360 stopni z kamery LG 360 CAM, a także z treściami przeznaczonymi dla Google Cardboard.

LG 360 CAM, to kompaktowa kamera 360 stopni, wyposażona w dwa aparaty 13 Mpix z obiektywami o kącie widzenia 200 stopni, akumulator 1200 mAh, wewnętrzną pamięć o pojemności 4 GB oraz gniazdo karty microSD. Kamera LG 360 CAM daje się łatwo podłączyć do smartfonu LG G5 w celu tworzenia treści z obrazem 360 stopni. Kamera pozwala na nagrywanie filmów 2K oraz jest wyposażona w trzy mikrofony do rejestrowania dźwięku przestrzennego 5.1. Dzięki współpracy z firmą Google, zdjęcia wykonane kamerą LG 360 CAM można wczytywać do serwisów Google Street View i YouTube360. Zdjęcia można też oglądać korzystając z gogli LG 360 VR oraz innych smartfonów lub urządzeń przystosowanych do wyświetlania treści 360 stopni.

Słuchawki H3 firmy B&O Play są wyposażone w funkcję aktywnego tłumienia hałasu oraz są kompatybilne z modułem LG Hi-Fi Plus. Zaprojektowane z myślą o audiofilach, a także osobach ceniących wysoką jakość dźwięku odtwarzanego ze smartfonu. Słuchawki H3 firmy B&O Play współpracują z każdym smartfonem z systemem Android.

LG Rolling Bot to urządzenie, które toczy się jak piłka i jednocześnie wykonuje zdjęcia lub nagrywa filmy przy użyciu wbudowanego aparatu o rozdzielczości 8 Mpix. LG Rolling Bot może służyć do monitorowania domu, obserwowania zwierząt domowych, a także do zdalnego sterowania kompatybilnymi urządzeniami. Dzięki zamontowanej kamerze oraz technologii Wi-Fi, użytkownicy mogą monitorować wnętrze swoich domów i wyświetlać na smartfonie LG G5 obraz przesyłany strumieniowo przy zastosowaniu pilota LG Smart Controller. Posiada on wbudowany dżojstik, który ułatwia kontrolę nad dronem.

Kontrolę nad urządzeniami ułatwia aplikacja LG Friends Manager, która w trzech prostych krokach nawiązuje połączenie z akcesoriami, co skutecznie eliminuje konieczność ich parowania.

Źródło tekstu: LG; wł

Komentarze
Zaloguj się