DAJ CYNK

MWC 2015: LG też prezentuje gogle VR

02.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2649

Ważne 1

3

LG we współpracy z Google stworzyło zestaw współpracujący z Google CardBoard. Gogle VR od LG różnią się od produktów innych producentów.

LG we współpracy z Google stworzyło zestaw współpracujący z Google CardBoard. Gogle VR od LG różnią się od produktów innych producentów.

Zestaw VR dla LG G3 posiada własny procesor i wyświetlacz oraz wykorzystuje możliwości graficzne i dźwiękowe telefonu, przez co całość jest lżejsza i wygodniejsza. Dzięki najlepszemu w tej klasie wyświetlaczowi o rozdzielczości Quad HD ma zagwarantować użytkownikom uzyskanie znacznie ostrzejszego obrazu, a co za tym idzie płynniejszych i bardziej realistycznych doświadczeń. Konstrukcja gogli VR dla LG G3 została dopasowana do jego charakterystycznej budowy, w której w odróżnieniu od większości smartfonów przyciski do regulowania głośności znajdują się z tyłu, a nie z boku obudowy. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy VR dla G3 mogą w pełni wykorzystać możliwości głośnika o mocy 1 W ze wzmacniaczem Boost AMP. Ponadto VR dla G3 współpracuje z zestawami słuchawkowymi Bluetooth.

Konstrukcja urządzenia do wirtualnej rzeczywistości dla LG została oparta na Google Cardboard, który udostępniono w Internecie dla fanów projektów Zrób to sam. Neodymowy magnes pierścieniowy znajdujący się z boku obudowy VR dla LG współpracuje z wbudowanym w smartfon LG G3 żyroskopowym czujnikiem pola magnetycznego, dzięki czemu wybieranie aplikacji oraz przewijanie menu nie wymaga dotykania ekranu. Dodatkowo, by zestaw VR dla G3 był gotowy do użycia, wystarczy włożyć do niego smartfon.

Promocja zestawu VR dla LG G3 ruszy w tym miesiącu w wybranych krajach. Jego nabywcy będą mogli też pobrać bezpłatną grę VR Robobliteration, skanując QR kod znajdujący się wewnątrz opakowania.

Źródło tekstu: LG

Przewiń w dół do następnego wpisu