DAJ CYNK

MWC 2015: HTC Grip i HTC Vive

02.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2364

Ważne 1

0

HTC zaprezentował dwa nowe gadżety. Inteligentną opaską HTC Grip i okulary do wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

HTC zaprezentował dwa nowe gadżety. Inteligentną opaską HTC Grip i okulary do wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

HTC Grip, to opaska, która została zaprojektowana wraz z producentem sprzętu sportowego Under Armour. Urządzenie zostało wyposażone w ekran P-OLED o przekątnej 1,8 cala bez obsługi dotyku. Wbudowano w nią pięć sensorów mierzących aktywność fizyczną użytkownika. HTC Grip współpracuje z każdym urządzeniem z Androide i iOS. Wbudowany akumulator o pojemności zaledwie 100 mAh pozwala na 5 godzin ciągłej pracy w włączonym wbudowanym odbiornikiem GPS lub ok 2,5 dnia działania jako opaska wyświetlająca powiadomienia. HTC Grip trafi do sprzedaży w kwietniu, na początku na terenie Ameryki Północnej. Jego cena nie została jeszcze ujawniona.

<: F2123 :>

HTC Vive, to urządzenie stworzone we współpracy z firmą Valve, twórcą platformy Steam i producentem gry Half-Life. Google zostały wyposażone w dwa ekrany o rozdzielczości 1200 x 1080 pikseli z częstotliwością odświeżania ekranu 90 Hz. Google zostały wyposażone w żyroskop, akcelerometr i laserowy sensor pozycji współpracujący ze stacją bazową. Będzie ona rejestrować ruchy użytkownika na przestrzeni kwadratu o boli 4,5 metra, czyli ogólnie rzecz biorąc, grając w grę będzie można poruszać się po pokoju. Dodatkowo gogle będą sprzedawane z dwoma kontrolerami, umożliwiającymi np. przesuwanie obiektów w grze.HTC Vive w wersji deweloperskiej zostanie udostępniony na wiosnę, a finalne urządzenie ma trafić do sprzedaży w okresie świątecznym 2015 roku.

Źródło tekstu: HTC; wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~er
0

2015-03-02 14:01:19

gogle nie google, do poprawki

Odpowiedz

1. ~Powodzenia_Dorian
0

2015-03-02 13:52:47

Kiedyś w latach 90-tych, gdy rodziła się telefonia komórkowa każdy miał wtedy zegarek i było dobrze. Mówiło, że każdy miał wtedy czas, a teraz? Ludzie nie maja czasu, a mają elektroniczny zegarek na ręku marki android.Nie wiem czemu ma to służyć, ale jak na moje to kolejny elektryczny gadget, który nie będzie służył poprawie komfortu życia na ziemii, a jedynie będzie gadgetem służącym elektryfikacji ludzi, by ciągle ładowali baterie w swoich telefonnach, aa jak wiadomo w Polsce jest spory deficyt energii elektrycznej i nawet OŹE nie pomgoą, dopóki nie powstaną elektronie atomowe. W latach 80-tych były plany budowy elektrowni w Żarnowcu, a przeciez wtedy smartwatchy nie było.

Odpowiedz