DAJ CYNK

Motorola zapowiada Androida 6.0 dla swoich smartfonów

02.10.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7358

Ważne 2

2

Motorola podała listę smartfonów, które w najbliższym czasie otrzymają aktualizację systemu do Androida 6.0.

Motorola podała listę smartfonów, które w najbliższym czasie otrzymają aktualizację systemu do Androida 6.0.

Na aktualizacje mogą liczyć posiadacze następujących modeli:


Oczywiście na aktualizację mogą liczyć również posiadacze Nexusa 6. Androida 6.0 nie dostaną z kolei posiadacze pierwszej generacji Motoroli Moto G i Moto X oraz Moto E.

Motorola nie potwierdziła jeszcze daty wypuszczenia aktualizacji poza lakonicznym stwierdzeniem, że nastąpi to w najbliższych tygodniach. Po małej wpadce z wielokrotnie przekładaną aktualizacją dla pierwszej generacji Moto G, kolejne wersje systemu były już stosunkowo szybko i często udostępniane użytkownikom. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie z Androidem 6.0 i jego pochodnymi.

Źródło tekstu: Motorola; wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~
0

2015-10-05 10:37:50

@2 @3 Android 6? Niech chociaż dadzą tego obiecywanego kilka miesieęcy temu 5.1 dla Moto E2.

Odpowiedz

20. ~tramalukta666
0

2015-10-04 06:18:34

Nokia N-Gage classic + BlackBaller i numer domowy ze stacionarnego przekierowany na blokadę Siemens S40! Dorosłe dzieci neostrad tego nie znają!

Odpowiedz

19. ~Marcin
0

2015-10-03 19:58:37

Cieszy mnie to niezmiernie, że aktualizują z 5.0.2 do 6.0 z pominięciem 5.1 ( np.Moto G 2nd gen.).

Odpowiedz

18. gilbert3
0

2015-10-03 18:54:41

Nie chodzi o bezrozumną pogoń za cyferkami, nowymi wersjami, które nie są dostosowane do starych słuchawek, tylko po prostu zwykłe łatki bezpieczeństwa. Ponad miliard niezałatanych i bez nadziei na załatanie urządzeń, to jest po prostu #$%^%& skandal.

Odpowiedz

17. ~Moto
0

2015-10-03 18:21:50

16@ co tydzien mam aktualizacje i teraz mam w swojej Moto v7.035☺

Odpowiedz

16. ~Motorola A1000
0

2015-10-03 17:49:29

Wy czekacie na Androida 6.0, a ja w mojej Motce mam już 7.0 ;-)

Odpowiedz

15. ~sumix
0

2015-10-03 17:39:06

Kazdy release software powinien miec (best practices) roll back plan. Czyli jezeli cos sie nie uda to mamy plan zeby przywrocic stara wersjet. W przypadku gdy jest to niemozliwe to aplikujemy hot fixes. Niestety to co zrobila motorola po 5.0.1-2 to udawanie ze nie ma problemu.

Odpowiedz

14. ~sumix
0

2015-10-03 17:35:53

Motorola nie potrafi aktualizowac softu. Upgrade 4.4.4 do 5.0.2 (xt1032) zamulil mi telefon i pozabieral kilka fajnych funkcji. Ale dzieki temu mialem motywacje do przejscia na lumie :-)

Odpowiedz

13. orson_dzi
0

2015-10-03 15:58:37

@5 nie wiem jak dzisiaj wygląda pierwszą Moto G bo dalem ją bratu, ale mam teraz trzecią generację (test niedługo) i pomimo Androida 5.1.1 masa rzeczy wygląda jak w pierwszej generacji. Tak dużo te aktualizację nie wniosły.

Odpowiedz

12. muffasa
0

2015-10-03 15:53:15

kwistas, Motorola Moto G pierwszej generacji, ta z LTE pierwszej gen 4,5/''/'', i Moto G drugiej generacji to te same telefony, jedyne czym się różnią to aparat i wielkość wyświetlacza. Śmieszne jest to, że druga gen dostanie, a pierwsza nie. Jeżeli miałoby zamulać to na obu zamulałoby tak samo.

Odpowiedz

11. kwistas
0

2015-10-03 11:24:19

Aktualizację bezpieczeństwa powinny być łatane bezpośrednio przez Google nie przez producenta telefonu. Mam Moto G LTE 1gen i spodziewałem się, że nie dostaje aktualizacji, pretensji nie mam ten telefon ma ponad dwa lata na rynku, teraz trzeba będzie aktualizować nieoficjalnym 6.0, a to trudne nie będzie zwłaszcza, że 1, 2 mają takie same bebechy.

Odpowiedz

10. gilbert3
1

2015-10-03 09:29:23

W świetle luk wykrytych na platformę Android, Google powinno odmawiać certyfikowania systemów tym, którzy nie chcą aktualizować wszystkich swoich telefonów. Brak ochrony użytkowników jest karygodny, nic tylko czekać na pozwy.

Odpowiedz

9. ~Dred
0

2015-10-03 07:44:55

@1 przeciez apple daje aktualizacje do starszych modeli, zeby je zamulic, zebys kupil nowego iphona. Za kazdymbrazemntak jest.

Odpowiedz

8. Antyfcb
0

2015-10-03 05:25:50

Moto E 1gen nie dostała jeszcze nawet Lollipopa.

Odpowiedz

7. ~Punk
1

2015-10-03 01:31:29

Polecałem znajomemu Moto E 2 Gen LTE i widzę że niepotrzebnie gdyż Motorola olała ten telefon, a przecież ma parametry takie same jak nowe Moto G.Chyba mu powiem żeby jednak kupił coś innego skoro Motorola olewa klientów i nie daje aktualizacji dla telefonu który ma parametry ze średniej półki cenowej.

Odpowiedz