DAJ CYNK

Moto X4 w wersji Android One oficjalnie

20.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5407

Ważne 0

0

Moto X4 to pierwszy smartfon z serii Android One dostępny w Stanach Zjednoczonych. Smartfon dołącza również do Projektu Fi.Moto X4 to pierwszy smartfon z serii Android One dostępny w Stanach Zjednoczonych. Smartfon dołącza również do Projektu Fi.

Android One to program stworzony przez Google'a, który pierwotnie był adresowany dla rynków rozwijających się. Smartfony w ramach programu miały oferować przystępną specyfikację w niskiej cenie i przede wszystkim miały otrzymywać częste i bardzo szybkie aktualizacje systemu Android.

Project Fi to z kolei wspólna inicjatywa Google'a i amerykańskich operatorów. Google jest tutaj operatorem wirtualnym korzystającym z sieci miejscowych operatorów. Numer klienta działa w chmurze, a wszystkie połączenia są realizowane po sieci Wi-Fi. W ramach projektu dostępne były smartfony Google Pixel, Google Pixel XL, Huawei Nexus 6P i LG Nexus 5X.

Specyfikacja Moto X4 Android One nie różni się od standardowej wersji smartfonu. Mamy więc tutaj ekran Full HD o przekątnej 5,2 cala, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630, 3 GB pamięci RAM, podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix, wodoszczelną obudowę i akumulator o pojemności 3000 mAh.

Smartfon będzie można kupić w ramach Projektu Fi w cenie 399 dolarów. Posiadacze smartfonów Nexus będą mogli je wymienić na Moto X4 za 165 dolarów.

Dane telefonu Motorola Moto X4
Zobacz dane techniczne Motorola Moto X4 na TELEPOLIS.PL

Na koniec ciekawa informacja. Google przekonuje, że Moto X4 Android One otrzyma aktualizację Androida do wersji 8.0 do końca 2017 roku, a w 2018 będzie jednym z pierwszych smartfonów, które otrzymają Androida P. Miejmy nadzieję, że Motorola nie wycofa się z tego jak w przypadku innego smartfonu z 4 w nazwie.

Zobacz: [Aktualizacja] Moto G4 jednak bez aktualizacji Androida

Źródło tekstu: Project Fi; wł

Komentarze
Zaloguj się