DAJ CYNK

Moto Mod Hasselblad True Zoom dostępny w Polsce

22.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4378

Ważne 2

0

Do urządzeń Moto Mods dostępnych w Polsce dołączył moduł fotograficzny z 10-krotnym zoomem optycznym Hasselblad True Zoom. Mamy go już w testach.

Do urządzeń Moto Mods dostępnych w Polsce dołączył moduł fotograficzny z 10-krotnym zoomem optycznym Hasselblad True Zoom. Mamy go już w testach.



Urządzenie kosztuje w Polsce 1099 zł, co nie jest ceną złą biorąc pod uwagę cenę 299 dolarów w USA. Apple zrobiłby z tego 299 euro + VAT, czyli około 1625 zł. Co dostajemy za tę, wciąż wysoką kwotę?

Hasselblad True Zoom to "plecki" do telefonów Lenovo Moto Z i Lenovo Moto Z Play, które zastępują główny aparat telefonu. Dostajemy sensor 1/2.3" (12 Mpix) z pikselami 1,55 mikrometra, 10-krotny zoom optyczny (25-250 mm; F/3.5-6.5), ksenonową lampę błyskową (automatyczna redukcja efektu czerwonych oczu), tryb makro od 5 cm, optyczną stabilizację obrazu dla zdjęć i cyfrową dla filmów (FullHD, 2 mikrofony), pełny tryb manualny oraz możliwość zapisu plików RAW.

Do tego dochodzi eleganckie etui z zaczepem magnetycznym i paskiem na nadgarstek w zestawie, zdolne pomieścić telefon z nałożonym modułem lub sam moduł.

Przy okazji testów Lenovo Moto Z, otrzymaliśmy testowe egzemplarze Hasselblada True Zoom oraz modułu z pikoprojektorem. Poniżej dołączamy zdjęcia prezentujące zakres obiektywu Hasselblada (zdjęcia bez obróbki):

Źródło tekstu: Lenovo, wł

Komentarze
Zaloguj się
8. ~Darko
0

2016-12-23 15:54:06

Przez trzy lata miałem Galaxy S-4 ZOOM,,, Prawie nikt nie znał tego telefonu,,, Aparat... BAJKA, Całość za 899zł...Hasselblad + moto= 3000złZdjęcia z ZOOM takie same.... Trzeba mieć problemy psychologiczne żeby co takiego kupić, za te pieniądze...

Odpowiedz

7. LuiN
0

2016-12-22 21:22:20

@3, Spokojnie, nie jestem ślepy - na zdjęciach zarabiam (na tych dołączonych do tekstu raczej bym nie zarobił). Na ocenę jakości zdjęć przyjdzie pora - chciałem Wam podrzucić jakąś próbkę, by nie trzeba było czekać. Już sam sensor 1/2.3" znaczy tyle, że efekt będzie góra jak z małpki za ok. 800 zł. Ludzie potrzebują zoomu i ten mogą sobie w razie potrzeby doczepić do telefonu, nie tracąc czasu na przerzucanie plików. Ksenonowa lampa to też przydatna rzecz. Gdyby nie było logo Hasseblada, pewnie moduł byłby ciut tańszy. Dodam, że Moto Z bez tego modułu (i siłą rzeczy na szerokim kącie) często wypada lepiej.

Odpowiedz

6. ~Adam
1

2016-12-22 21:11:22

No, no! Jakościowo faktycznie nie wygląda powalająco, ale biorąc pod uwagę wycinek fotografii i oceniając w kontekście "(...)zdjęcia prezentujące zakres obiektywu" - WOW! Zamiast bić się na megapiksele, walczyć na cyfry na papierze, dostajemy faktycznie coś praktycznego. Jestem ciekaw pełnej recenzji.

Odpowiedz

5. ~
0

2016-12-22 21:10:06

@3 wez ty chlopie sie ogarnij bo piszesz bzdury

Odpowiedz

4. ~me
0

2016-12-22 20:44:31

Foty fatalne

Odpowiedz

3. ~
0

2016-12-22 20:26:09

Chłopie siądź do komputera otwórz oryginał tych zdjęci i oglądnij jak to wygląda... toż to jakikolwiek stary szmelc zrobi lepiej nawet jakaś nokia 5800 z smietnika, patrz na trawę, cegły i tą maż.Jaki chinski w cenie 350? zapewne żaden do takiej jakości jest zbędny. Za to nie wypluwa takiej mazi na ekranie

Odpowiedz

2. LuiN
0

2016-12-22 20:18:56

@1, Chodzi tylko o to, że zdjęcia nie były modyfikowane. Który chiński telefon za 350 zł ma 10x zoom optyczny? Był sobie taki Galaxy K Zoom, ale na najdłuższej ogniskowej wypadał słabiej.

Odpowiedz