DAJ CYNK

Moto E5 Play Android Go Edition- wydajność, jakość wykonania i niska cena

14.07.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 31

Ważne 1

0

Wczoraj pojawiła się informacja, że rodzina Motoroli E5 powiększy się o model Play w wersji z Androidem Oreo Go. Nowa edycja budżetowej E5 jest o tyle ciekawa, że wersja Go systemu operacyjnego sprawia, że otrzymujemy telefon w założeniu bardziej zaawansowany niż podstawowa wersja E5 Play. Oreo Go sprawia bowiem, że nawet budżetowy telefon ma szanse na wydajność.Wczoraj pojawiła się informacja, że rodzina Motoroli E5 powiększy się o model Play w wersji z Androidem Oreo Go. Nowa edycja budżetowej E5 jest o tyle ciekawa, że wersja Go systemu operacyjnego sprawia, że otrzymujemy telefon w założeniu bardziej zaawansowany niż podstawowa wersja E5 Play. Oreo Go sprawia bowiem, że nawet budżetowy telefon ma szanse na wydajność.

W nowej wersji E5 Play zastosowano nieco większy, choć tańszy niż dotychczasowo wyświetlacz, mniej pamięci RAM i mniejszej pojemności baterię. Przekątna ekranu ma 5,84 cala, podczas gdy dotychczas stosowano w E5 Play wyświetlacz 5,2 calowy, 1 GB pamięci RAM (wcześniej 2 GB RAMu) oraz ogniwo 2100 mAh (w porównaniu do 2800 mAh do tej pory). Reszta specyfikacji jest taka sama - zarówno ilość pamięci wewnętrznej, SoC jak i aparat fotograficzny niczym się nie różnią od poprzednika.

Sam system optymalizuje zużycie energii poprzez zastosowanie "lekkich" aplikacji, oszczędza również miejsce z uwagi na mniejszą ilość preinstalowanych aplikacji. Poprawiona jest także wydajność najczęściej używanych programów, żeby korzystanie z telefonu było przyjemne, pomimo słabszych parametrów.

Telefon ma być dostępny w trzech kolorach, kosztować będzie około 109 Euro i trafić do sprzedaży do końca lipca.

Zobacz: Debiutują telefony z serii Moto E5

Źródło tekstu: blog.motorola.com, wł

Komentarze
Zaloguj się