DAJ CYNK

Midia InkPhone: smartfon dla bibliofili i podróżników

13.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4389

Ważne 5

0

Arta Tech wprowadza nowość na rynku smartfonów - telefon z ekranem opartym na technologii E Ink.

Arta Tech wprowadza nowość na rynku smartfonów - telefon z ekranem opartym na technologii E Ink.

Arta Tech to europejski dystrybutor czytników Boox i urządzeń multimedialnych Midia firmy Onyx, a od teraz także producent nowego modelu telefonu komórkowego - smartfonu z ekranem opartym na technologii E Ink, znanej z czytników książek elektronicznych. Midia InkPhone to produkt skierowany przede wszystkim do miłośników literatury i podróżników.

Z Midia InkPhone możemy zapomnieć o problemie słabej baterii, będącej największą bolączką nowoczesnych smartfonów. Zastosowanie technologii papieru elektronicznego sprawia, że Midia InkPhone zapewnia kilka tygodni nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu oraz doskonałą wyrazistość ekranu w każdych warunkach oświetlenia. Nie może się tym pochwalić żadne urządzenie z ekranem LCD - powiedział Paweł Horbaczewski, prezes i właściciel firmy Arta Tech. Dzięki temu jest to świetny produkt dla bibliofili i osób spędzających wiele czasu w podróży.

Urządzenie łączy zalety technologii E Ink z podstawowymi funkcjami współczesnych smartfonów. Ekran o wielkości 4,3 cala i rozdzielczości HD doskonale imituje drukowaną czcionkę i nie męczy wzroku w takim stopniu jak wyświetlacze LCD. E Ink zapewnia wysoką ostrość i jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia i nie traci wyrazistości w pełnym słońcu. Ze względu na wyeliminowanie świecącego i migotającego ekranu, może też być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi - nie powoduje ryzyka wystąpienia ataków epilepsji.

Oparty na technologii papieru elektronicznego, telefon świetnie nadaje się do czytania książek elektronicznych, przeglądania e-prasy lub kanałów RSS. Ekran E Ink zdecydowanie zwiększa długość pracy urządzenia - Midia InkPhone zapewnia ponad dwa tygodnie ciągłej pracy przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Doświetlenie w technologii Front Light ułatwia posługiwanie się telefonem w ciemności.

Niezależnie od funkcji e-czytnika smartfon E Ink zapewni użytkownikom wszystkie opcje telefonu mobilnego: książkę adresową, szybkie wybieranie numerów, wysyłanie smsów itp. Ze względu na ograniczenia zastosowanej technologii papieru elektronicznego nie obsługuje jedynie multimediów takich jak gry 3D lub filmy. Telefon działa w systemie Android, wspiera również aplikacje z Google Play.

Produkt będzie dostępny na polskim rynku jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło tekstu: Arta Tech

Komentarze
Zaloguj się