DAJ CYNK

Microsoft zwolni 2850 pracowników z działu smartfonów

29.07.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4258

Ważne 3

0

Po 1850 pracownikach w maju, Microsoft chce zwolnić kolejnych 2850 pracowników działu mobilnego Windowsa.

Po 1850 pracownikach w maju, Microsoft chce zwolnić kolejnych 2850 pracowników działu mobilnego Windowsa.

W przypadku majowych zwolnień, dotyczyły one głównie pracowników zajmujących się sprzedażą (900 osób) oraz osoby z różnych działów zajmujących się projektowaniem telefonów z systemem Windows 10 Mobile.

Kolejne 2850 osób straci pracę do końca roku fiskalnego, czyli najpóźniej do czerwca 2017 roku. W skali firmy oznacza to redukcję o zaledwie 2,5% (Microsoft zatrudnia obecnie 114 tys. osób), ale już sam dział urządzeń mobilnych zostanie mocno nadwerężony.

Źródło tekstu: TheRegister

Komentarze
Zaloguj się
28. ~coxxi
0

2016-08-02 09:42:12

Miałem Nokię N8. Nie mogę odżałować,że sprzedałem, o aparacie w tej Nokii już nie wspomnę, luksus.

Odpowiedz

27. ~RootBot
0

2016-08-02 03:58:18

Według mnie takie zarządzanie podpada pod KRYMINAŁ, czy jest paragraf o działaniu na szkodę spółki w Polsce, nie wiem jak to jest uregulowane w USA, ale według mnie to co robi kierownictwo MS przekracza skrajną niekompetencja i głupotę, to coś więcej...

Odpowiedz

26. ~nmn
0

2016-08-01 20:35:32

Oby zwolnieni pracownicy znaleźli pracę... W Nokii. Trudno, niech tłuką z androidem, ale niech będą, niech istnieją :-) :-) :-)

Odpowiedz

25. ~Calm7
0

2016-08-01 19:52:15

Jakby nie zrezygnowali z loga Nokia to upadku by nie było, sam bym kupił telefon z logiem Nokia, a tak kicha.

Odpowiedz

24. ~Baobab
0

2016-08-01 15:42:44

Komu, to przeszkadzało. Mam tu na myśli Symbian.

Odpowiedz

23. ~Zen
0

2016-07-31 08:47:36

Taki świetny sprzęt z takim świetnym systemem i do piachu? Od początku było wiadomo że to się nie uda, brawo.

Odpowiedz

22. ~Piła
0

2016-07-29 16:13:58

Czyli Lumii nie ma co już kupować. Skoro firma zwalnia aż tylu pracowników, to sama nie widzi dla siebie przyszłości. Bardzo jestem ciekaw jak wyjdzie Nokii powrót na rynek, jeśli prawdą jest, że chce wrócić? Jest ciasno już teraz. Czy Nokia ma jakąkolwiek szansę? Wydaje mi się, że marka zostanie wspomnieniem, a dział smartfonów skończy jak MS.

Odpowiedz

21. ~mardok
0

2016-07-29 15:37:39

@14 - zdziwiłbyś się jak małe potrafią być działy marketingu i PR w korpo, wiem bo sam jestem marketingowcem. Choćby taki Garnier (L/''Oreal) - mktg to 7 osób (na wszystko: szampony, balsamy, kremy, dezodoranty etc.) + 1 osoba PR :) albo sama marka L/''Oreal Paris - 3 osoby ^^i takie małe teamy siedzą potem do 1 w nocy żeby wszystko obrobić. Wiem, pracowałem tam i nie polecam :)

Odpowiedz

20. ~pabloki
0

2016-07-29 15:23:47

ubili nokie a teraz to sami nie beda robic zadnych smartfonow, mobile win 10 trup. zwykly win 10 nie moze sie wykluć.microsoftem chyba zarządza dziecko.w dodatku dziś ostatni dzień darmowej-niema nic za darmo - wersji win 10.to dziecko które zarządza micromiękkim jest zdolne jeszce poblokowac działające inne win niż 10. ich plany że nie bedzie nic po win 10 tez pewnie sie zmienią.

Odpowiedz

18. ~r
0

2016-07-29 14:10:04

Ja czekam na come back Nokii. Oby nie zrobili skuchy i z czymś porządnym wrócili. I żeby nie był to Idol 4 w skórce Nokii :-)

Odpowiedz

17. ~r
0

2016-07-29 14:07:01

Ten system to trup. Po co czekają do 2017? Od razu na twarz. No ale kto bogatemu zabroni wyrzucać pieniądze.

Odpowiedz

16. ~ola
0

2016-07-29 14:05:24

W polskim oddziale już wszystkich zwolnili i z końcem lipca nie ma nikogo...

Odpowiedz

15. ~Xtm
0

2016-07-29 14:02:44

Do zmiany numeracji nowych buildow testowych MS, wystarczy jedna osoba :)

Odpowiedz

14. ~dav
0

2016-07-29 13:47:17

2/3 tych pracowników to marketingowcy, PR i handlowcy :)

Odpowiedz