DAJ CYNK

Microsoft wstrzymał aktualizację do Windows Phone 7.8

11.03.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5428

Ważne 5

1

Microsoft czasowo wstrzymał długo zapowiadaną aktualizację oprogramowania dla starszych smartfonów z systemem Windows Phone 7.5.

Microsoft czasowo wstrzymał długo zapowiadaną aktualizację oprogramowania dla starszych smartfonów z systemem Windows Phone 7.5.

Nie ujawniono powodu wstrzymania aktualizacji, ale nieoficjalnie wskazuje się na błąd z obsługą kafelków, ich odświeżaniem oraz wyczerpywaniem baterii.

W ramach aktualizacji w WP 7.8 miał przede wszystkim zmienić się wygląd interfejsu, począwszy od bazującego na serwisie Bing ekranu blokady, przez aktywne kafelki o trzech rozmiarach, po udogodnienia typu podtrzymywanie transmisji Wi-Fi przy zablokowanym urządzeniu.

Aktualizację do WP 7.8 Microsoft zapowiedział, wraz z prezentacją Windows Phone 8. Nowy system okazał się niekompatybilny z dostępnymi na rynku urządzeniami i właśnie dla nich powstał Windows Phone 7.8, który oferuje część funkcji z "pełnej" ósemki. Nowe oprogramowanie trafić miało m.in do smartfonów Nokia Lumia: 610, 610 NFC, 800 i 900.

Źródło tekstu: CNET UK, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~zenek127
0

2013-03-29 09:50:57

Popieram wszystkich posiadaczy WP, mam 2 telefony , WP i android i uważam że WP jest o wiele lepszy i szybszy. Android często się zawiesza, a na WP to się nie zdarzyło. Po ostatniej aktualizacji 7.10.8862.144 wszystko chodzi bardzo szybko. stronki internetowe super i nic się nie wiesza. Mam Samsung Omnia 7 z WP.

Odpowiedz

28. ~makumba
0

2013-03-25 19:41:41

dodatkowo na plus dla WP http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kaspersky-zagrozenia-mobilne- ukierunkowane-sa-na-androida,2,3,27700.html# :)

Odpowiedz

27. ~makumba
0

2013-03-25 18:51:17

Ja nie miałam problemu z aktualizacją, różnic wielkich może nie ma, ale w końcu można edytować wielkość kafelków :) co wydaje się bardzo pomocne i pozwala umieścić wiele aplikacji na ekranie. Co do samego WP na pewno nie posiada zbyt wielu fanów, osobiście używam go na HTC Mopzart 7, jednak telefon mam od lipca i ani razu się nie zawiesił do tej pory. Co do androida, słyszałam, że dzieje sie to bardzo często...

Odpowiedz

26. msmaciek
0

2013-03-24 21:52:16

A ja i tak bardziej ufam WP niż androidowi osobiście najchętniej bym wrócił do Noki E52.

Odpowiedz

25. ~sqt
0

2013-03-13 18:26:39

@sucker killah twoje zalosne myśli zostaw dla siebie antek ma za to mnogość aktualizacji gdzie kuiony nowy teł juz na wejściu ma stary system bez możliwości legalnego aktualizowania:D

Odpowiedz

24. ~sucker killah
1

2013-03-11 23:01:39

@17 - dokładnie! jak widać taka jest praktyka tej firmy, dlatego wg. mnie frajerstwem jest kupowanie telefonów z WP8, po tym jak WP7 zostało bez możliwości aktualizacji do WP8, jak słusznie mówią Amerykanie: fool me once - shame on you, fool me twice - shame on me!

Odpowiedz

23. ~sucker killah
0

2013-03-11 22:53:36

Windows Phone to po prostu jedna wielka kompromitacja, dla mnie ten system już nie istnieje i sądząc po wynikach sprzedaży (światowej - nie mówię o polskiej dziczy, gdzie wszystko co najtańsze się sprzedaje) to nie tylko dla mnie

Odpowiedz

22. ~tomaszek
1

2013-03-11 21:19:49

czes chyba pozbyć sie tej sluchawki. Ogólnie oceniam jako całkiem niezłą słuchawkę ale sam system to jakies jaja...

Odpowiedz

20. ~
3

2013-03-11 20:00:02

Niech lepiej poprawią Windowsa 8 żeby menu start wróciło i najlepiej cały wygląd z 7, a te kafelki niech se wsadza..... to na telefon dobre a nie do mojego kompa.

Odpowiedz

19. ~dramburg
1

2013-03-11 17:47:53

Widać Microsoft objął sobie za strategię, że wszystko co wypuszcza musi poprawiać :)

Odpowiedz

18. Barek84
-2

2013-03-11 17:42:38

Dziwna decyzja ja wymusiłem aktualizacje na N 800, i nic się z WP 7.8 nie dzieje - wręcz bateria trzyma ciut dłużej i najważniejsze czyli pełna funkcjonalność BT działa bez zarzutu.

Odpowiedz

17. radziun
1

2013-03-11 17:07:44

Jak wyjdzie wp9 to posiadacze wp8 tez nie dostaną aktualizacji :P

Odpowiedz

16. ~
1

2013-03-11 16:50:50

Nokia ? nie,jest wiele innych firm do wyboru.

Odpowiedz

15. ~Zyzy
0

2013-03-11 16:17:09

A czemu nie ma podanej Lumii 710? Żonie wygrałem 7.8 na tą Lumie i jakoś nie narzeka.

Odpowiedz