DAJ CYNK

Microsoft wraz z Miele dostarczy Internet do pralki

14.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3423

Ważne 3

4

Microsoft podpisał umowę z Miele dotyczącą pracy nad ofertą inteligentnych urządzeń. Microsoft dostarczy chmurę i centra obliczeniowe, Miele - sprzęt AGD.

Microsoft podpisał umowę z Miele dotyczącą pracy nad ofertą inteligentnych urządzeń. Microsoft dostarczy chmurę i centra obliczeniowe, Miele - sprzęt AGD.

Niemiecka firma Miele powstała w 1899 roku, ma mnóstwo patentów i jako jedyny producent branży AGD zakłada 20-letni okres trwałości swoich produktów. Trudno powiedzieć czy równie długo wytrzyma Internet przedmiotów (Internet of Things - IoT) od Microsoftu, ale szukając nowych rozwiązań, które przyciągną klientów, niemiecka firma zdecydowała się na współpracę z Microsoftem.

Microsoft ma komplet narzędzi pozwalających na wprowadzenie inteligentnych urządzeń na rynek, nie ma zaś samych urządzeń. Współpraca z producentem solidnego, choć drogiego sprzętu AGD daje nadzieję, że pierwsze inteligentne wdrożenia będą przynajmniej działać. W późniejszym okresie, gdy funkcje smart stanieją, należy spodziewać się prawdziwego potopu "mądrzących się" pralek, lodówek czy piekarników.

Źródło tekstu: WinBeta, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. LuiN
0

2015-04-15 10:41:04

25, Mój tato przez lata przezwajał silniki i reperował różne sprzęty AGD, w tym właśnie pralki. Temat jest mi znany aż za dobrze (zamiast kupić nową pralkę, zawsze był w domu szybciutki serwis ;-)). Teraz świadomie mam pralkę bez wyświetlacza i mam nadzieję, że za 10 lat nadal takie będą dostępne.

Odpowiedz

26. LuiN
0

2015-04-15 10:38:10

24, Piotrek - no i tę TV masz. Ile to razy widziałem ludzi w dziwnych miejscach usiłujących nie przegapić ważnego meczu z pomocą telefonu. Co prawda idzie wszystko jednak w kierunku transmisji strumieniowych (zarówno na żywo, jak i VoD), ale efekt końcowy jest zbliżony. Ponad połowa wejść na YouTube/''a realizowana jest przez aplikacje mobilne. Zamiast DVB-H czy DVB-T dostaniemy LTE Broadcast, by przy okazji nie zapchała się zupełnie łączność pakietowa.

Odpowiedz

25. ~Piotrek
0

2015-04-15 10:11:19

Wiele osób z żalem wspomina sprzęt z PRLu który był relatywnie tani i trwały - a naprawy można było dokonywac we własnym zakresie urządzenia miały schemat działania możliwośc wymiany wielu części we własnym zakresie - a teraz co padnie układ scalony i urządzenie choć samo w sobie dobre idzie na śmietnik bo nowy ukłąd programatora kosztuje 90 % nowego sprzetu

Odpowiedz

24. ~Piotrek
0

2015-04-15 10:04:23

NIEUNIKNIONE ?? śmieszne :P już kilka lat temu słyszałem że telewizja w komórce jest nieunikniona że DVB-H zaleje rynek że ludzie musza oglądać TV w pociągu autobusie i na kiblu i co?? i G*** z sedesu tak samo będzie z inteligetnym domem po cholerę komuś myśląca pralka - bo sam nie myśli?? Za 20 lat będzie na Ziemi pokolenie co nic poza wciskaniem guzika start nie będzie umiało bo po co??Już teraz społeczeństwo nie może żyć bez prądu a jak jest awaria internetu czy pejsbuka to już tragedia masowa. Po co jakaś tam wojna z żołnierzami czy czołgami wyłączyć elektrownie i internet i po 2-3 tygodniach wprowadzić własną ludnośc bo Polacy wymrą z głodu i braku możliwości wylewania jadu na innych

Odpowiedz

23. mlb
0

2015-04-14 23:51:29

i tak wcześniej czy później wyląduje tam Linux.

Odpowiedz

22. ~
0

2015-04-14 18:24:36

A będzie można wgrać linuxa lub androida?

Odpowiedz

21. applefan_
1

2015-04-14 15:26:19

@20 potwierdzam, też sprawdziłem osobiście i jesteśmy przy nich 5 światem. Wszelkim malkontentom pragnę wytknąć że zachowują się jak hodowcy krów którzy narzekali na szatański wynalazek jakim była kiedyś kolej, bo przez nią rzekomo krowy dają mniej mleka...

Odpowiedz

20. Hose
2

2015-04-14 13:01:38

@13 - Nie muszę sprawdzać w Internecie jakie wc mają w Japonii, miałem okazję sprawdzić osobiście, zupełnie inny świat...

Odpowiedz

19. ~ziutasek
0

2015-04-14 12:27:29

Potem przez luki w oprogramowaniu, właściciel takiej pralki będzie miał na "pejsbłuku" smojebki z osranymi gaciami w tle ...

Odpowiedz

18. ~rubicon
1

2015-04-14 11:59:13

IT w AGD to nieuniknione. MałoMiękki ma racje wybierając partnerstwo z Miele. To ostatnia firma AGD która ze słowa "tanio" nie uczyniła aksjomatu niszczącego jakość, orazi zaoferuje MS platformę hardware/''ową o odpowiedniej jakości mechaniki. Za to nie wiadomo kto zadba o rozwiązania elektroniczne dla Miele i w tym może być pies pogrzebany, chyba że to będzie któraś z firm elektroniczno-zbrojeniowych, co mało prawdopodobne. Powtórzę jednak że wejście IT do przedmiotów powszechnego użytku jest NIEUNIKNIONE. Za 10 lat nawet wibrator będzie współdziałał z tym co się dzieje na ekranie, bo sieć mu wskaże tempo :). A wracając do Miele... Oni rozumieją niebezpieczeństwo. Oprócz nowych serii pralek czy suszarek gdzie coraz bardziej zaawansowane "bajery" pozwalają wyprzedzać konkurencję, wprowadzili ostatnio serię Klassik, wcale nie tanią ;) bo mechanika nadal jest solidna , która zachowuje JAKOŚĆ właśnie przez ...brak "bajerów". I dzięki temu bardziej świadomi / i nadal zamożni :) / tradycyjnie wierni jakości klienci tej firmy nie uciekają od nich w zakup wcale nie takich tanich "jednorazówek" z zaprogramowaną śmiercią techniczną po kilku latach , jak np. Elektolux etc. Ale to nie temat na to forum .

Odpowiedz

17. ~
0

2015-04-14 10:31:36

Smart devices for stupid people...

Odpowiedz

16. PiotrM
-2

2015-04-14 10:15:28

Jak słyszę Microsoft, to już wiadomo że będzie wesoło. Pewnie programator do tej pralki będzie w chmurze i jak nie przedłużysz licencji, to jedynym dostępnym programem będzie spust wody. Na tych co wykupią będzie czekała wersja Home z ograniczeniem wirowania do 800 obr /min, wersja professional do 1000obr/min i Ultimate bez ograniczeń.

Odpowiedz

15. ~Ralf
6

2015-04-14 10:00:14

Otwierasz pralkę a tam: error 404, lewa skarpetka not found

Odpowiedz

14. ~jjj
1

2015-04-14 09:44:08

A co niby taki internet miałby dostarczać do pralki? Czyżby algorytmy prania (dwa obroty w lewo, trzy w prawo itp...). Pewnie chodzi o to żeby szybciej się psuło. A jak się zepsuje to naprawa ma być tak droga żeby klient pobiegł po nową.

Odpowiedz

13. ~Misiek
0

2015-04-14 09:43:45

Internet do sedesu dołączyli już Japończycy. To nie jest żart, poszukajcie w necie jak wyglądają japońskie kible.

Odpowiedz