DAJ CYNK

Microsoft szykuje cięcia nazw. Koniec Nokii, koniec Phone

10.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 48

Ważne 12

3

O tym, że Microsoft planuje się wycofać z brandu Nokia w swoich smartfonach plotki krążą od dawna. Wygląda na to, że podobne cięcie będzie dotyczyło słowa "Phone" w nazwie Windows Phone.

O tym, że Microsoft planuje się wycofać z brandu Nokia w swoich smartfonach plotki krążą od dawna. Wygląda na to, że podobne cięcie będzie dotyczyło słowa "Phone" w nazwie Windows Phone.

Ostatnie Lumie - 730 i 830 - do sprzedaży trafią wciąż z logo Nokii. Już jednak w czasie ich prezentacji Microsoft z uporem omijał określenie "Nokia Lumia" i używał jedynie "Lumia". Do sieci trafiły jakiś czas temu wizualizacje Lumii 830 opisanej "Nokia by Microsoft", jednak ostatecznie póki co jest jeszcze po staremu. Jednak na krótko.

Kolejne modele będą prawdopodobnie tylko Lumiami, a jakby tego było mało, Windows Phone stanie się tylko Windowsem. To cześć nowej polityki Microsoftu, według której systemy producenta mają być prezentowane pod jedną marką Windows. Nie da się ukryć, że może to rodzić szereg nieporozumień (szczególnie w przypadku Windows RT), ale określenie "Lumia XXX z Windowsem" raczej nikogo w błąd nie wprowadzi.

Jedną z jaskółek wieszczących zmiany w nazewnictwie była niedawna premiera HTC One (M8) for Windows. Ostateczne usunięcie "Phone" z nazwy platformy nastąpić ma w 2015 roku.

Źródło tekstu: WPCentral

Komentarze
Zaloguj się
20. ~r
0

2014-09-11 19:03:41

#19: nie ma to znaczenia, rynek telefonów dla wlo, czyli klasycznej nokii się skurczył do rozmiarów naparstka i 515 to i tak najlepszy cud na kijku.

Odpowiedz

19. ~Calm 7
1

2014-09-11 10:17:26

wlo. Ale 515 nie jest lepsza od Twej ulubienicy e52...

Odpowiedz

18. wlo
0

2014-09-11 08:55:53

Wiksa11 - ja wczoraj szukałem Nokii 515 w sklepach internetowych... Wiesz, że ciężko znaleźć już ten telefon?

Odpowiedz

17. Wiksa11
-1

2014-09-11 08:54:47

Czyli nie będzie już nowych słuchawek z tradycyjną klawiaturą typu Nokia 515? Straszna szkoda, pracuję w tej branży i często właśnie ludzie wspominają o tym, że od zawsze mają Nokię, nigdy ich nie zawiodła i nadal chcą przy tej marce zostać. Lumia to mi się kojarzy z czymś świecącym, np. znicz z biedronki ;)

Odpowiedz

16. Gormar
0

2014-09-11 08:18:12

@13. Z tego co pamiętam to sprzedali możliwość korzystania z marki Nokia w smartfonach Microsoftowi na 10 lat.

Odpowiedz

15. ~Mirek
0

2014-09-11 07:12:34

@12. Jesli chodzi o tv z matrycami UHD,to szału nie ma.Samsung robi lepsze,a i cena tv Samsung ostatnio spadła i zbliżyła się do tv TCL.

Odpowiedz

14. ~Calm 7
1

2014-09-11 07:11:16

Jeśli moja stara, prosta Nokia 5230 daje radę, to jak mogło Nokii nie udać się z bardziej rozwiniętymi smartfonami?! Co można było aż tak schrzanić w tak obeznanej firmie pod względem technicznym, jak i programowym, że aż dodatkowego konia trojańskiego wprowadzili pod własny dach, a żeby było ,,zabawniej" - słono mu za to zapłacić z własnej kieszeni...

Odpowiedz

13. ~Mirek
0

2014-09-11 07:06:40

Nokia nie sprzedała swojej marki(Nokia).Przecież było to wiadomo już w zeszłym roku,nie rozumiem więc tych komentarzy i tego artykułu.Sprzedano Lumię , Ashę i licencję na rozwiązania techniczne telefonów.

Odpowiedz

12. ~p
0

2014-09-11 07:05:39

@8 akurat alcatel pod rządami tel nie ma się czego wstydzić.TCL robi świetne sprzęty. Głównie tv

Odpowiedz

11. ~galtom
0

2014-09-11 06:55:20

Ma to sens. Biorac pod uwage, ze nowe aplikacje beda dzialac na kazdym urzadzeniu, to co za roznica dla uzytkownika jak? Wazne, ze cos jest na Windows I dziala na telefonie, tablecie, desktope, hybrydzie,laptopie, xboxie...Jesli Ms sie to uda, to bedzie mistrzostwo swiata. A starych aplikacji x86 przeciez juz nikt nie reklamuje I nie sadze by ktos probowal instalowac Battlefield z plyty na telefonie.Jeslo faktycznie ma byc One Windows, to WP / W RT musza zginac jako nazwy.

Odpowiedz

10. ~I
0

2014-09-11 05:34:51

Nie kupie telefonu bez znaczka "Nokia",chyba się przerzucę na markę "Sony".

Odpowiedz

9. ~Spandex
0

2014-09-11 04:08:45

MS planuje ujednolicenie środowisk pod desktopy, telefony i tablety, tak, by powstała jedna platforma dla różnych rozwiązań, ięc pewnie dlatego jest nowy model nazewnictwa. Utworzenie czegoś takiego zapewne jeszcze potrwa, oby tylko nie przesadzili z szybkością zmiany nazw, bo rzeczywiście będzie zamieszanie.

Odpowiedz

8. thonka
0

2014-09-11 03:00:02

@3 Nokię w dziedzinie telefonów czeka los Alcatela :) To co w Europie jest sprzedawane po marką Alcatel pochodzi od chińskiego TCL.

Odpowiedz

7. pacman
1

2014-09-11 01:49:28

Windows 8 - gdyby nie to że pakowany jest od dawna to komputerów, laptopów i M$ dał możliwość taniej aktualizacji (129,69 zł) z XP, Visty i 7-mki to pewnie jego udziały w rynku byłyby znacznie mniejsze.Microsoft czasami potrafi coś zrobić, ale głównie poprzez mozolne dopracowywanie...już po wydaniu. Po co te zmiany w W8 ? Na życzenie ludzi. A zmiany jakie przechodzi WP ? Przecież od dawna jego fani twierdzą, że mają wszystko czego potrzebują...ale na wiadomość o aktualizacji sikają ze szczęścia...bo dostaną to co od wielu lat ma Android czy miał Symbian - tylko, że Microsoft pokazał produkt...jako ostatni, a nie pierwszy i każe czekać na podstawowe appki i funkcje.Przecież można było w W8 dać domyślnie to co mamy, ale zostawić do zmiany przez użytkownika na tradycyjne Menu Start. Sporo ludzi zostałoby przy to co jest, część by sobie przestawiła, nie byłoby złego wrażenia, psioczenia, ale M$ musiał się popisać...Lumia jakąś świadomość u ludzi ma, a sama marka "Nokii" większej sprzedaży już nie da, tutaj rozchodzi się o sam system, o same telefony, o spóźniony start, o to jak Microsoft ociągał się ze zmianami. Trzeba było kupić Nokię wcześniej, podmienić Symbiana najpierw w tanich telefonach na WP, ale działać błyskawicznie, był okres kiedy już nie pojawiały się nowe telefony z Symbianem u operatorów, były już nowe Lumie, ale było ich mniej niż już starych z poprzednich systemem...to jak Nokia miała nie tracić udziału ? Do tego tak jak dzisiaj nie wszystkie Lumie są u wszystkich operatorów, a wtedy nie było tylu modeli...więc sprzedaż była tragiczna jak były np. dwa modele Lumii i może jeszcze z jeden HTC z WP, ale czyja to wina ?

Odpowiedz