DAJ CYNK

Microsoft sprzedaje dział prostych telefonów

18.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3945

Ważne 8

0

Za 350 mln dolarów Microsoft pozbywa się działu prostych telefonów sprzedawanych pod marką Nokia. Przejmuje go FIH Mobile, w którym udziały ma Foxconn.

Za 350 mln dolarów Microsoft pozbywa się działu prostych telefonów sprzedawanych pod marką Nokia. Przejmuje go FIH Mobile, w którym udziały ma Foxconn.

FIH Mobile należy do Hon Hai / Foxconn Technology Group oraz HMD Global. Firma przejmie dział projektujący telefony, jak i wietnamską spółkę Microsoft Mobile Vietnam odpowiedzialną za ich produkcję. Po zamknięciu wartej 350 mln dolarów transakcji, pod skrzydła FIH Mobile przejdzie 4500 pracowników.

Finał przejęcia nastąpi prawdopodobnie w II połowie tego roku, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń od lokalnych regulatorów. Dział prostych telefonów Nokii był jednym z przejętych przez Microsoft w 2014 roku za 5,44 mld euro. Nowy właściciel przejmuje prawa do produkcji telefonów z logo Nokia i Asha, całe oprogramowanie oraz usługi i umowy z dotychczasowymi klientami Microsoftu.

Transakcja nie ma wpływu na dalszy rozwój platformy Windows 10 Mobile i produkcję smartfonów Microsoftu, która będzie kontynuowana jak do tej pory.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Antynokia
-1

2016-05-18 17:14:43

Czyli jednak nie ma juz klientow na telefony z fizyczna klawiatura. Trudno sie dziwic, bo nawet seniorzy kupuja smartfony.

Odpowiedz

12. ~Li
1

2016-05-18 13:49:05

Microsoft zdechł i bardzo dobrze!

Odpowiedz

11. ~pabloki
1

2016-05-18 13:44:35

microsoft wcale nie straci bo i tak chciał sie skupić na "wysokich i drogich modelach" . wypuści przeciętniaka , cena razy 2 i szybko sie zwróci. teraz pewnie bedą kreować sie na fanatyków marki tylo czy marka smartfonów microsoftu ma aż tak duży potencjał by być jak apple/

Odpowiedz

10. Pragmatyk
1

2016-05-18 13:21:33

Mam nadzieję, że może nowy nabywca, da fajne klasyki. Bo Microsoft, to co dawał to przez kilka lat odgrzewane kotlety z podstawowej półki. A gdzie 2,8" 800x600, 500nit IPS z czujnikiem światła, fajnym aparatem, BT/LTE/HD VOICE. Z nakładką na Androida do obsługi fizycznej klawiatury.

Odpowiedz

9. LuiN
0

2016-05-18 13:20:02

@8, Lukaszsz - dzięki, poprawione - to z ekscytacji ;-)

Odpowiedz

0

2016-05-18 13:15:51

"Micorosft" co to za nowy twór? :D

Odpowiedz

7. LuiN
1

2016-05-18 13:12:40

@4, Mila89 - zerknij na nowy news. Bardzo oficjalnie Nokia wraca na rynek ze smartfonami. @6, Nuno, nie Foxconn odkupił dział na spółkę z Nokią.

Odpowiedz

6. ~Nuno
-1

2016-05-18 13:10:41

Czyli w wielkim uproszczeniu: fabryka a do tego podwykonawcza(!) kupiła całą firmę!!! Firmę która wcześniej płaciła im (w tym przypadku akurat Nokia nie tak bardzo) za produkcję telefonów. Brawo. Zlecajcie dalej produkcję w Chinach!

Odpowiedz

5. ~rob
1

2016-05-18 13:04:04

Oby zaczęli dawać lepsze ekrany bo te g..no które teraz pakują to taki syf że głowa boli od samego patrzenia.... Kąty widzenia są tak ch...we że jedno oko widzi inne odcienie niż drugie, a to powoduje ogromny dyskomfort.

Odpowiedz

4. Mila89
-2

2016-05-18 12:59:51

@3 cos wiecej? nieoficjalnie?

Odpowiedz