DAJ CYNK

Microsoft się nie poddaje i pracuje nad nowym wcieleniem mobilnego Windowsa

30.05.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5809

Ważne 4

2

Windows Phone został uśmiercony, Windows 10 Mobile to też prawie trup, a jednak Microsoft nadal chce powalczyć o rynek podzielony między Androida i iOS.Windows Phone został uśmiercony, Windows 10 Mobile to też prawie trup, a jednak Microsoft nadal chce powalczyć o rynek podzielony między Androida i iOS.

O ile Windows 10 w wersji na PC ma się dobrze i dostaje coraz to nowe funkcje (obecnie trwają prace nad aktualizacją RS3), o tyle mobilnej wersji tego systemu nie wiedzie się najlepiej. Nawet najzagorzalsi zwolennicy mobilnych okienek mogą się poczuć rozczarowani z powodu tego, co oferuje im gigant z Redmond. Aktualizacja Creators Update nie przyniosła wielu nowości dla urządzeń z systemem Windows 10 Mobile, a w kanale Fast programu Windows Insider, zamiast nowych buildów RS3, jest jakieś Feature 2.

Okazuje się jednak, że to wcale nie musi być koniec mobilnego systemu od Microsoftu. Jak napisał Brad Sams na łamach portalu thurrott.com, dwa niezależne źródła wewnątrz Microsoftu poinformowały go, że w firmie tej trwają wewnętrzne testy nowego sprzętu i zupełnie nowych gałęzi systemu Windows Mobile, wyraźnie różnego niż to, co znamy obecnie. Nowy system, bo tak należałoby o nim mówić, raczej na pewno będzie obsługiwał aplikacje uniwersalne, w które Microsoft zbyt wiele zainwestował, by teraz cały projekt wyrzucić do kosza. Choć w przypadku Microsoftu wszystko jest możliwe...

Zobacz: Z bólem serca patrzę jak mobilny Windows umiera

Źródło tekstu: thurrott.com, wł

Komentarze
Zaloguj się