DAJ CYNK

Microsoft rozpoczyna wysyłkę oprogramowania Lumia Denim

17.12.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 5

0

Aktualizacja Windows Phone 8.1 do wersji Lumia Denim zapowiedziana została jeszcze we wrześniu. Teraz nową wersję systemu otrzymują pierwsze smartfony - póki co tylko w Chinach.

Aktualizacja Windows Phone 8.1 do wersji Lumia Denim zapowiedziana została jeszcze we wrześniu. Teraz nową wersję systemu otrzymują pierwsze smartfony - póki co tylko w Chinach.

Lumia Denim przynosi ulepszoną aplikację aparatu, szybsze wykonywanie zdjęć, Moment Capture (filmy 4K o szybkości 24 klatek na sekundę), Rich Capture (funkcja łącząca tryb HDR i dynamiczne doświetlanie ujęć), nowe funkcje Glance Screen, takie jak informacja o pogodzie czy statystyki dotyczące zdrowia i uprawianego sportu. Asystent głosowy Cortana będzie mógł być aktywowany po aktualizacji komendą głosową, bez dotykania urządzenia.

Oprócz tego liczyć możemy na szereg poprawek usuwających wykryte błędy oprogramowania i zwiększających szybkość działanie smartfonów Lumia. W Chinach aktualizacja dostępna jest dla smartfonów Nokia Lumia 520, 525, 526, 625, 720, 720T i 1320, a więc nie dla najwyższych modeli, jak wcześniej zapowiadano, lecz w pierwszej kolejności dla średniej i niskiej półki cenowej. Warto pamiętać, że dostępność dodatkowych funkcji jest różna w zależności od modelu.

Zobacz: Lumia Denim - Microsoft ulepsza Windows Phone

Z wrześniowych zapowiedzi Microsoftu wynikało, że Nokia Lumia 930, Lumia 1520 i Lumia Icon otrzymają aktualizację do Lumia Denim jako pierwsze i nastąpi to pod koniec IV kwartału tego roku. W listopadzie O2 UK przekazał jednak, że nowego oprogramowania należy się spodziewać dopiero w I kwartale 2015 roku.

Na rynku dostępne są trzy smartfony z preinstalowanym Windows Phone w wersji Lumia Denim, są to Nokia Lumia 830, 730 Dual SIM i 735.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się