DAJ CYNK

Microsoft przedstawia konkurenta Chromecasta Google'a

23.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 4

1

Microsoft zaprezentował dziś Wireless Display Adapter, przystawkę HDMI dodającą do telewizora czy projektora funkcję Miracast. Cena wynosi 59,95 dolarów.

Microsoft zaprezentował dziś Wireless Display Adapter, przystawkę HDMI dodającą do telewizora czy projektora funkcję Miracast. Cena wynosi 59,95 dolarów.

Microsoft Wireless Display Adapter wyglądem przypomina Google Chromecast - niewielki klucz podpinamy do złącza HDMI, a zasilanie dostarczamy przewodem USB (np. podpiętym do wolnego gniazda w telewizorze). O ile jednak produkt Google'a pozwala jedynie na strumieniowanie wybranych treści za pośrednictwem telefonu czy przeglądarki Chrome, o tyle już urządzenie Microsoftu zamienia dowolne urządzenie ze złączem HDMI w dodatkowy monitor.

Oprócz komputera, z przystawką Microsoftu komunikować mogą się telefony z Windows Phone i Androidem. Efekt finalny jest podobny do tego z użyciem przewodu HDMI - obraz trafia na telewizor w czasie rzeczywistym.Udostępnianie pulpitu dostępne jest niby i na Chromecaście (nowa funkcja Androida Lion), ale w tym trybie dźwięk rozjeżdża się z obrazem i o takich rzeczach jak uruchamianie gier czy filmów prosto z telefonu można zapomnieć. Filmy obejrzymy jedynie z poziomu aplikacji kompatybilnych z kluczem Google'a.

Obecnie trwa przedsprzedaż przystawki Microsoftu w USA i Kanadzie. Wysyłka sprzętu rozpocznie się 31. października.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się