DAJ CYNK

Microsoft: Opera Mobile Store w prostych Nokiach

18.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5102

Ważne 15

1

Opera Mobile Store stanie się podstawowym sklepem z aplikacjami dla prostych telefonów marki Nokia pracujących m.in. pod kontrolą Symbiana i Androida. Zmiany zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku.

Opera Mobile Store stanie się podstawowym sklepem z aplikacjami dla prostych telefonów marki Nokia pracujących m.in. pod kontrolą Symbiana i Androida. Zmiany zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku.

Z Opera Mobile Store korzystać będą wszystkie telefony oparte na platformach Series 40, Series 60, Symian, Asha i Nokia X. Sklep Opery zastąpi dotychczasowy Nokia Store. Microsoft chce tym sposobem zapewnić użytkownikom klasycznych telefonów Nokii dalszy dostęp do aplikacji, gier i treści multimedialnych.

Jako, że zmiana sklepu dotyczy wielu platform, proces ten będzie rozciągnięty w czasie i zakończy się w pierwszej połowie 2015 roku. Następnie Nokia Store zostanie ostatecznie zamknięty.

Po zakończeniu tej operacji Opera Mobile Store będzie trzecim największym na świecie sklepem z aplikacjami i multimediami dla telefonów komórkowych pod względem liczby pobierań treści. Obecnie sklep posiada w swoich zasobach blisko 300 tys. aplikacji i jest zgodny z ponad 7,5 tys. modeli telefonów. Nad rozwojem oferty czuwa ponad 40 tys. programistów z całego świata.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2014-11-19 15:21:21

@~Pro-rok system jest dla usera, a nie dla programisty.

Odpowiedz

12. ~Pro-rok
1

2014-11-19 00:06:16

@9. - Nie chciałbym być niegrzeczny, ale w tym przypadku to może nie jest kwestia skomplikowanej obsługi lecz poziomu inteligencji użytkownika :-)Nasuwa się też taka oto parafraza - dajcie mi OS, a ja wybiorę taką funkcję, którą trudno w nim "wygrzebać".

Odpowiedz

11. greenrs
0

2014-11-18 23:26:01

Ciekawe czy dostępne będą aktualizacje do aplikacji pod Symbiana - np. nowe mapy do N8?

Odpowiedz

10. ~YnG
0

2014-11-18 23:02:57

Jeśli naprawdę wypuszczą aplikację sklepu w wersji na Symbiana S60 to będę w szoku.Poza tym urządzenia na Symbianie (serii S60, Anna, Belle) to przecież smartfony...@3Jaki kto ma porządek na karcie to jego sprawa, a nie wina systemu operacyjnego.Ja mam spory bałagan (kilka tysięcy folderów) i system jakoś to "ogarniał". ;)@8Wygoogluj "Opera Store" to zobaczysz. To całkiem spory sklepik.@9Bo to smartfony, a one są raczej z natury bardziej skomplikowane.

Odpowiedz

9. ~?
-1

2014-11-18 22:44:23

5.Dotykowych telefonów do ręki nie biorę z zasady,bo denerwuje mnie sam fakt dotyku,więc reszty funkcji nawet w nich nie sprawdzam.Ale weź do ręki któryś z klawiaturą np.e51 czy e52 ,6220 czy c5(wszystkie są s60 3 edition),I jak tam nie ma grzebania by jakąś funkcję znaleźć to jest dobrze...Jak dla mnie ten system ma za dużo grzebania by znaleźć którąś funkcję i by nazywać go prostym no chyba że ktoś po prostu lubi się bawić telefonem, i stąd ten bum na smartfony, a ja Lubię proste telefony w których grzebać nie muszę i mają co trzeba.

Odpowiedz

8. ~
0

2014-11-18 21:48:57

ale dlaczego właśnie Opera? co ma wspólnego przegladarka z aplikacjami na telefon (chyba ze pomyliliscie logo)

Odpowiedz

7. Pawrzes
1

2014-11-18 18:15:27

Najpierw zablokowali dodawanie nowych aplikacji albo usunęli np. Nokia Internet Radio (w której nie działa wyszukiwanie stacji), nie aktualizują od dawna mam a teraz zapowiadają rozwój pod skrzydłami Opery?

Odpowiedz

6. ~Tech-nick
0

2014-11-18 17:57:22

W temacie wiadomości - to oczywiście trzeba pochwalić to działanie Microsoftu. Tym bardziej, że zapewnia wsparcie dla dawno już niesprzedawanych smartfonów i to na dodatek działających na Symbianie, który to przecież był konkurencyjną platformą dla własnego ekosystemu Windows Phone.

Odpowiedz

5. ~Tech-nick
2

2014-11-18 17:50:01

ad 3. : Co ty bredzisz? Gdzie ty widzisz np. w Symbian S60 5th Edition (Nokia 5800 XM) to przeładowanie folderami i podfolderami?? Masz zwidy, czy infantylnie mylisz interfejs OS-u z jedną z jego pozycji, a mianowicie Menadżerem plików?!Co do samego Menadżera plików to mnogość folderów i podfolderów zależy w głównej mierze od tego jaki kto ma porządek w smartfonie, a jak wiadomo porządek tam robimy zazwyczaj dopiero wtedy jak zaczyna nam brakować miejsca w pamięci ;-)

Odpowiedz

4. ~a_lex
0

2014-11-18 17:35:21

Ta wiadomość jest bardzo ważna - bo z niej dowiedzialem się że taki sklep w ogóle JEST! Korzystam jeszcze ze starych SonyEricssonow i chętnie tam zajrzę.

Odpowiedz

3. ~?
-1

2014-11-18 17:31:05

Proste telefony na symbianie i androidzie..? jaja se robicie? jednym z powodów dla których nie mam telefonu na symbianie jest denerwująca mnie mnogość folderów podfolderów i kolejnych podfolderów ,jak to jest proste to jak nazwać telefony na s40? czy np s30 i s30+?

Odpowiedz

2. ~
1

2014-11-18 17:28:39

Uśmiercają stare Nokie. Tych z dawnych czasów mi szkoda bo to były dobre telefony.

Odpowiedz

1. ~
1

2014-11-18 17:19:00

Zacznijmy od tego, że podstawowym źródłem aplikacji dla telefonów z Symbianem nie jest żadne Nokia Store, tylko iPmart forum ;-)

Odpowiedz