DAJ CYNK

Microsoft oficjalnie wita dział Nokia Devices and Services

25.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5525

Ważne 6

13

Microsoft poinformował o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Transakcja została zaaprobowana przez udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację.

Microsoft poinformował o sfinalizowaniu przejęcia działu Nokia Devices and Services. Transakcja została zaaprobowana przez udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację.

Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie. Jego możliwości i zasoby związane z urządzeniami mobilnymi przyspieszą naszą transformację - powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny firmy Microsoft. Wraz z partnerami pozostajemy skupieni na szybszym dostarczaniu innowacji, w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa mobilność i technologie chmurowe.

Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria. Do Microsoft dołączy personel o dużym doświadczeniu branżowym, pracujący w ponad 130 obiektach w 50 krajach świata. W ramach transakcji Microsoft będzie honorował wszystkie gwarancje na istniejące urządzenia.

Windows Phone to najszybciej rosnący ekosystem na rynku smartfonów, a oferta nagradzanych urządzeń z tym systemem nieustannie się powiększa. Według IDC w czwartym kwartale 2013 r. Windows Phone wzmocnił swoją pozycję w czołowej trójce systemów operacyjnych i był najszybciej rozwijającą się platformą wśród systemów mobilnych z 91-procentowym wzrostem rok do roku. Ponadto dzięki działowi telefonów komórkowych Nokia Microsoft będzie mógł skupić się na rynku tanich urządzeń mobilnych o łącznej potencjalnej wartości 50 mld dolarów rocznie, dostarczając także pierwsze wrażenia mobilne następnemu miliardowi ludzi i jednocześnie prezentując swoje usługi klientom z całego świata - czytamy w komunikacie prasowym Microsoftu.

Windows Phone cieszy się dużą popularnością także w Polsce - zajmuje drugą pozycję wśród systemów mobilnych. Spodziewany jest dalszy wzrost udziału systemu Windows na rynku polskim.

Firma Microsoft (Nasdaq "MSFT"), założona w 1975 roku, jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania i usług. Microsoft Mobile Oy, spółka zależna Microsoftu opracowuje, wytwarza i dystrybuuje telefony komórkowe Lumia, Asha i Nokia X oraz inne urządzenia.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
36. ~Adam M
0

2014-04-28 11:43:22

@1 - Produkcja Nokii X nie przeszła do MS, pozostaje w macierzystym miejscu.

Odpowiedz

35. ~xd
0

2014-04-27 18:52:38

jeszcze trochę i mam nadzieję że ta moda na apple/''a się skończy ludzie świrują na tym punkcie XD czasem miłość do firmy jest ślepa, warto wylać kubeł zimnej wody i przeanalizować zdrowo sytuacje obiektywnie

Odpowiedz

34. ~Szkoda Nokii
0

2014-04-27 16:16:00

Sprzedaż Nokii N9 na wszystkich rynkach zmieniłaby sytuację Nokii o 180 stopni. Wprowadzenie tańszych modeli opartych na MeeGo byłoby strzałem w dziesiątkę. Nokia podniosłaby się z kolan. Elop wykończył Nokię! Mogło być tak pięknie, a pozostały wspomnienia...

Odpowiedz

33. ~
0

2014-04-26 22:26:37

a i pamietam ich profesjonalne zachowanie z 2010. Bardzo profi sa. Bardzo bardzo. DObrze, ze nie racujemy na tym gejowskim japcoku tylko na dellu

Odpowiedz

32. ~
0

2014-04-26 22:21:06

ejpl z serwerami to ma problem. ( b2b) Szalu ni ma z ich x.

Odpowiedz

31. ~n
0

2014-04-26 16:35:12

*30 tak to już jest skoro ja jem chleb to wszyscy go jedzą bo ja to wszyscy :) A co do wypowiedzi o kłopotach Sonego (*29) jako przykład przewidywania to właśnie Sony wchodzi w tręd wzrozstowy za sprawą kilku flagowych produktów, które przyjeły się. Zakładam, że sony rozpoczyna pogoń za Samsungiem.

Odpowiedz

30. wlo
0

2014-04-26 14:41:18

n - wycofali się z określonego segmentu rynku - Siemens ma się cały czas świetnie. Problem w tym, że większość ludzi postrzega firmy poprzez tylko jeden produkt - którego właśnie używa ;-)

Odpowiedz

29. ~Ekonom
0

2014-04-26 14:20:48

...teraz sytuacja prezentuje się inaczej, ale przecież nic w tym nadzwyczajnego. W biznesie nic nie trwa wiecznie, zatem śmieszne są te przechwałki applefana, że przewidział kłopoty Nokii, BB, HTC, czy Sony. Ja już teraz mogę napisać, że Apple znajdzie się w podobnej sytuacji - to pewne na 100%.

Odpowiedz

28. ~Ekonom
0

2014-04-26 13:50:14

@7.: applefan_ módl się do tego swojego jabłkowego bożka, ale ekonomię zostaw w spokoju! Już nieraz pokazałeś, że w tej dziedzinie kompletnym ignorantem. DzieciaQ giełda to nie sklep z firmami, gdzie sobie przyjdzie ktoś z workiem pieniędzy i kupi jakieś przedsiębiorstwo, bo akurat jest "na promocji" (czyt. jego akcje potaniały). Nawet gdyby jakimś cudem Microsoft był wystawiony na sprzedaż to na szczęście Apple nie dostanie zgody na jego przejęcie! Pewnie wówczas robiłeś jeszcze w pieluchy i tego nie pamiętasz, ale były takie czasy, że Microsoft był otwarcie zwalczany i celowo osłabiany, po to aby jeszcze bardziej nie urósł w siłę oraz całkowicie nie zdominował rynku. Tak więc istnienie twojego bóstwa Apple w dużej mierze zawdzięczasz rządowi USA i tamtejszym regulatorom rynku - gdyby nie ich interwencje ówczesna konkrencja nie miałaby szans w konfrontacji z Microsoftem. W temacie powyższego newsa - w tamtych czasach Microsoft na pewno nie dostałby zgody na przejęcie Nokii.

Odpowiedz

27. ~n
0

2014-04-26 12:49:28

wlo nic w biznesie nie trwa wiecznie. Jedyna korporacja jaka przetrwała 2000 lat to kościół katolicki. Kapitał tych firm jest ogromny jak i koszty. Liczy się to co mają do zaoferowania dziś i jutro a nie co mają za plecami. Pamiętasz decyzje Siemensa? Wycofali się z dnia na dzień. Zrobili WSOTa i powiedzieli nie damy rady na tym rynku. Pozostali w grze Hi Tec ale w B2B.

Odpowiedz

26. wlo
0

2014-04-26 11:49:13

applefan_ - cytujesz jakieś liczby non stop, po co? Jeszcze dziesiątki lat te firmy będą funkcjonować. Ciebie nie będzie a oni będą na rynku - nie martw się. Nie wiem co chcesz przez te liczby przekazać? Swoją analizę i pewność ich upadku? No śmieszny jesteś po prostu. Za mały rozumek masz, żeby ogarnąć tak wielki biznes! Miliard, 5 miliardów - dla nas to niebotyczne pieniądze, dla nich drobne na waciki w skali całej firmy i potencjału jakim dysponują ;-)

Odpowiedz

25. ~n
0

2014-04-26 11:37:07

LuiN i applefan każdy z Was broni swoich racji. Co dziwne obaj macie racje. Rozmawiacie o 2 gigantach ale to na ich garbie rośnie google i to on staje się hegemonem rynku mimo, że nic nie produkuje, nie sprzedaje w detalu, nie wprowadza płatnych licencji B2C. Patrząc na przyszłość firmy liczy się tręd i tu MS i Apple nie mogą spać spokojnie. Zagadzam się, że w tym biznesie liczy się innowacyjność i wytyczanie szlaków. Dam przykład przez ostatnie 10 lat Samsung urusł do rozmiarów hegemona ale w 2020-2025 roku będzie walczyć o przetrwanie bo do gry wchodzą chińczycy.

Odpowiedz

24. pacman
0

2014-04-26 01:24:12

Gdyby Nokia od kilku lat nie budowała rynku dla WP swoim kosztem to MS miałby problem, takli kanibalizm trochę ;)Szkoda, że od czasu przyjścia Jełopa Nokia nie pokazała żadnego wartego uwagi klastycznego telefonu, gdyby było to coś więcej niż wykastrowane kolorowe plastikowe zabaweczki, model ze współczesnymi parametrami, gpu/cpu nie potrzebowałby nie wiadomo jakiego, system tylko do poczty, komunikatorów i internetu, bez gier, ale wykonanie jak E51, z dobrą baterią, aparat z lampą, może xenon to były hit ? Nie musiałby kosztować 3000 czy nawet 2000zł, ekran mniejszy i nie dotykowy, tańsze podzespoły, aparat na poziomie N8 w zupełności wystarczyłby. Wykonanie, bateria, współczesne parametry + aparat i może nawet dwa modele - tańszy i taki pewnie powyżej 1kzł, ale też bez przesady (cena w chwili premiery).Tylko to byłoby niezgodne z linią Elopa i w ogóle producentów tj. wciskania każdemu smartphona, nawet jeżeli go nie potrzebuje, nie chce - to dostaje w większości tandetę albo toporne propozycje. Nokia w telefonach przechodzi do historii, trochę szkoda bo MS będzie robił wszytko od swoją politykę, lepszym wyjściem byłoby urządzenia od Nokii z Andkiem i z WP - a decyduje konsument ;)

Odpowiedz

23. pacman
0

2014-04-26 01:16:44

"udziałowców Nokia i rządowe agencje regulacyjne na całym świecie. Zakończenie przejęcia stanowi pierwszy krok do połączenia obu firm w jedną organizację." - Bo udziałowcy nie zawsze chcą dobra firmy, np. dłuższej walki o odbudowę pozycji, udziałowcy chcą zysku, a szczególnie ci o filozofii amerykańskiego inwestowania ;)"Dziś witamy dział Nokia Devices and Services w naszej rodzinie." - Miałem dziwne wrażenie, że Nokia za czasów Elopa działała od dawna w imię interesów właśnie Microsoftu, a nie własnych i ratowania tyłka."Były prezes i dyrektor generalny firmy Nokia, Stephen Elop będzie bezpośrednio raportować do Satyi Nadelli. Będzie pełnił funkcję wiceprezesa w Microsoft Devices Group, nadzorując rozszerzony dział urządzeń, który obejmie smartfony i tablety Lumia, telefony komórkowe Nokia, produkty Xbox, Surface, Perceptive Pixel (PPI) i akcesoria."- ciekawe jak to wpłynie na ww urządzenia, tutaj nie trzeba wchodzić w inną firmę, ale znając jego zapędy to np. mógłby się pozbyć Xboxa...Elop jest jak kukułcze jajo :D;/''Windows Phone to najszybciej rosnący ekosystem na rynku smartfonów, a oferta nagradzanych urządzeń z tym systemem nieustannie się powiększa. " - Jak się rośnie od zera, jak nie ma konkurencji od Palma, Nokii (bo Elop pogrzebał Symbiana i przedwcześnie MeeGo), BB też ledwo zipie, Samsung nie pokazuje Tizen/''a - czym się chwalić ? Tym, że po tylu latach maja ledwo z 5% rynku ? I to jakimi nakładami...kupili Nokię, najbardziej rozpoznawalną firmę w branży telefonów i wpakowali kupę kasy w promowanie swoich rozwiązań, sumując włożone pieniądze i czas to słaby wynik, ale mają hajs z patentów, bez tego mogliby o WP zapomnieć.Proponuję TEST - od jutra w Polsce Lumie nie maja logo ani Nokii, ani Lumii...niech zaczną je sprzedawać z logo MS, ciekawe jakby im poszło.Szkoda, że od czasu przyjścia Je

Odpowiedz

22. Przemix
0

2014-04-25 19:26:30

A w statystykach telepolis również odczuwacie tę "polską animalię"? Ile jest % dla windows phonów?

Odpowiedz