DAJ CYNK

Microsoft nie rezygnuje ze sprzedaży tanich Nokii i prezentuje Nokie 130

11.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 20

Ważne 8

4

Po ogłoszeniu przez Microsoft uśmiercenia serii Asha i rezygnacji z Androida w Nokii X na rzecz Windows Phone, pojawiły się pytania co stanie się z prostymi telefonami pokroju Nokii 105?

Po ogłoszeniu przez Microsoft uśmiercenia serii Asha i rezygnacji z Androida w Nokii X na rzecz Windows Phone, pojawiły się pytania co stanie się z prostymi telefonami pokroju Nokii 105?

W ostatnim czasie można odnieść wrażenie, że Microsoft zamierza pozbyć się Nokii z rynku. Lumie przestają być sygnowane logiem Nokii, seria Asha kończy swój żywot, a próby romansu z Androidem zostały bardzo szybko zakończone zmianą systemu w Nokii X na Windows Phone. To wszystko zaczęło budzić coraz więcej wątpliwości odnośnie przyszłości prostych i tanich telefonów, z których Nokia zawsze była znana.

Odpowiedzią na rodzące się pytania okazała się być Nokia 130. Prosty telefon, który oprócz funkcji dzwonienia i SMS-owania otrzyma łączność bluetooth, latarkę, radio FM, odtwarzacz MP3 i gniazdo na karty pamięci microSD do 32 GB. Dodatkowo będzie występować w dwóch wersjach, zwykłej i dual SIM. Nokia 130 ma być dostępna w cenie 19 dolarów, co przekłada się na ok 80 zł. 130-tka ma być swego rodzaju pomostem pomiędzy najprostsza Nokią 105, a trochę bardziej rozbudowaną Nokią 205.Wiceprezes Microsoftu Jo Harlow zapewnia, że inwestycja w proste telefony jest procesem długofalowym. Ponad miliard ludzi na świecie nie posiada komórki i w ten sposób Microsoft chce do nich dotrzeć, jednocześnie poszerzając swój ekosystem. W jaki sposób? Telefony mają oferować podstawowy dostęp do Internetu i mają być wyposażone w proste aplikacje typu Bing czy OneDrive, co ma zmusić potencjalnych nabywców do założenia konta Microsoft.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 130 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 130 Dual SIM w katalogu.

Źródło tekstu: Redcode

Komentarze
Zaloguj się