DAJ CYNK

Microsoft: Istotna aktualizacja Windows 10 Mobile

18.02.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5074

Ważne 10

2

Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji oprogramowania dla smartfonów Lumia 550, 950 i 950 XL.

Microsoft rozpoczął wysyłkę aktualizacji oprogramowania dla smartfonów Lumia 550, 950 i 950 XL.



Nowe oprogramowanie ma oznaczenie 10586.107 i jest już dostępne dla urządzeń zakupionych w Polsce. Poprawiono wydajność i stabilność, obsługę Bluetootha, obniżono zużycie energii, a przeglądarka Edge jest teraz szybsza i lepiej obsługuje PDF-y.

Oprócz tego Microsoft poprawił szereg wykrytych błędów, do których należały:

  • monity o niskiej ilości miejsca przy próbach pobierania aktualizacji,
  • monity o niewłaściwych danych do logowania do Outlooka, pomimo braku zmian,
  • problem powodujący ugrzęźnięcie na ekranie Revocery BitLockera po restarcie telefonu.

Zależnie od ustawień telefonu, oprogramowanie pobrane mogło być już w tle lub taka możliwość znajduje się w ustawieniach systemu. Pobranie nowego oprogramowania trwa dłuższą chwilę, a do jego instalacji wymagany jest restart telefonu - to kilkanaście minut oczekiwania na odzyskanie sprawności urządzenia.

Przed zabraniem się do aktualizacji warto zadbać o naładowanie akumulatora i zastanowić się czy nie czeka nas niebawem jakieś ważne połączenie. Szczególnie w przypadku Lumii 550 telefon jest nieużywalny dosyć długo.

Dla osób ze starszymi urządzeniami z systemem Microsoftu mamy jednocześnie dobrą wiadomości. Meksykański oddział firmy potwierdził, że aktualizacja do Windowsa 10 Mobile ruszy już 29 lutego.

Źródło tekstu: Microsoft, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. ~rudy
0

2016-02-19 16:33:05

nie ma juz kilku lat czasu, Microsoft ma maksymalnie rok na wyjście z tego dołu. Najlepiej jakby Nokia odkupiła z powrotem marke LUMIA...

Odpowiedz

21. Hose
0

2016-02-19 07:35:49

Ciągle wyczytuję że WP i W10 to doskonały system, problemy są tylko na androidzie, to powiedzcie mi proszę po jaką cholerę taka sensacja i owczy pęd gdy pojawia się aktualizacja doskonałego przecież windowsa? Osobiście po moich kilku spotkaniach z windowsem w telefonie uważam że potrzeba jeszcze wielu lat pracy by ten system był faktycznie dobry. Moje słowa może potwierdzić liczba sprzedawanych Lumii, szału nie ma, a jest ciągle coraz gorzej.

Odpowiedz

20. klukoks
0

2016-02-18 22:44:30

tutaj bez zmian

Odpowiedz

19. LuiN
0

2016-02-18 21:05:38

16-18 klukoks - Microsoft tego nie ogłaszał. Ale widzę, że coś grzebią na stronach, bo nie mogę się dopchać do listy aktualnych wersji oprogramowania dla poszczególnych modeli.

Odpowiedz

18. klukoks
0

2016-02-18 21:03:27

Odpowiedz

17. klukoks
0

2016-02-18 21:01:08

przynajmniej lumia 640 dual sim dostala, moja 640 lte nie. obie kupione bez brandu.

Odpowiedz

16. klukoks
0

2016-02-18 20:53:21

a kiedy napiszecie, ze dzisiaj Lumie 640 dostały aktualizacje do windows 10 ?

Odpowiedz

15. sumix
0

2016-02-18 20:29:58

@12 jak poloze moje 2 exclusivy spac to zostaje malo czasu i sil na cokolwiek ;-)

Odpowiedz

14. LuiN
0

2016-02-18 20:19:52

12, sumix - no piękne rzeczy :) Miałem zrobić odwrotnie, ale zostały obie. Wiem, że jakbym którejś się pozbył, to tydzień później pojawiłby się jakiś irytujący exclusive. W sumie cały ten Win10 wiele nie na bruździł na XO. @13, póki co jest zdecydowanie lepiej niż było pod względem wydajności. 950XL nadal jednak sporadycznie odblokowuje się bez autoryzacji.

Odpowiedz

13. ~
1

2016-02-18 20:13:36

Mam nadzieje że działa lepiej niż insider bo wróciłem z 10 do 8 po okolo 2 miesiącach testów.

Odpowiedz

12. sumix
0

2016-02-18 20:12:36

zdradzilem iksa dla ps4, xo nabede jak backward compatibility bedzie wieksze

Odpowiedz

11. LuiN
0

2016-02-18 20:03:43

@10 sumix - jutro ponoć i XO nam zaktualizują :-)

Odpowiedz

10. sumix
1

2016-02-18 19:57:12

przy przejsciu z x360 na xo -> nie dzialala muzyka w tle, nie bylo wskaznika naladowania pada, klopoty z group chatem itd. major nelson musial sie naprodukowac zeby udobruchac hardcore players ;)

Odpowiedz