DAJ CYNK

Microsoft: 560 tys. aplikacji dla Windowsa i Windows Phone

13.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3645

Ważne 0

0

Microsoft pochwalił się statystykami swoich sklepów z aplikacjami dla Windowsa i Windows Phone. Aktualnie ma w nich łącznie 560 tys. tytułów, a setki nowych trafiają każdego dnia.

Microsoft pochwalił się statystykami swoich sklepów z aplikacjami dla Windowsa i Windows Phone. Aktualnie ma w nich łącznie 560 tys. tytułów, a setki nowych trafiają każdego dnia.

Według danych za listopad 2014 roku, w Windows Phone Store znajdowało się 340 tys. aplikacji, a w Windows Store 187 tys. aplikacji. W obecnej prezentacji Microsoftu zabrakło podziału na sklepy i niestety nie wiemy jak rozdysponowane zostało dodatkowe 35 tys. aplikacji.

Przyspieszenie rozrostu oferty sklepów to jeden z elementów przygotowań amerykańskiego producenta do prezentacji platformy Windows Phone 10, która w materiałach reklamowych będzie nazywana po prostu Windows 10. Komputerowy Windows 10 w wersji deweloperskiej już zobaczyliśmy, z kolei wariant dla smartfonów najprawdopodobniej ujrzymy 21 stycznia. Tuż po tej dacie osoby zapisane do programu deweloperskiego Microsoftu będą mogły pobrać Windows 10 na swoje telefony.

Źródło tekstu: Microsoft, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. cyriak
0

2015-01-14 16:04:01

@18na pewno?ostatnio jak słyszałem takie obietnice odnośnie upa z wp 7 na wp 8 to okazało się że microsoft miał na myśli 7.8 a nie 8...

Odpowiedz

20. mlb
0

2015-01-14 09:46:28

19 - dokładnie tak. WP sprytnie maskuje lagi efektami wizualnymi, stąd wrażenie płynniejszej pracy - wówczas użyciu jest procesor graficzny, a nie główny. Podobne triki stosuje Apple, chociaż tutaj po użyciu jailbreak/''a i wyłączeniu większości animacji telefon wciąż działa płynnie. Ciekaw jestem jak wyglądałoby to na WP.

Odpowiedz

19. ~Tennnnnnnnnn
1

2015-01-14 08:39:33

W poniedziałek zmieniłem Lumie 920 na LG G3. Jestem zadowolony. Rzeczywiście na Lumii brakuje aplikacji (np. chrome który synchronizuje mi karty). Nie powiem że Lumia to zły telefon, ale dopiero teraz widzę że jej mityczna "szybkość" czy "brak lagów" to tak naprawdę ciągłe efekty wizualne - lecące kropki, kręcące się kółka. Do tego rozczarowała mnie aplikacja spotify która mniej więcej raz w miesiącu kasowała mi wszystkie piosenki które miałem zapisane i musiałem je ściągać na nowo.

Odpowiedz

18. ~Nowakowski
0

2015-01-13 23:31:11

Wszystkie lumie które miały windows 8 dostaną windows 10 nawet te z 2012r i z 512mb ramu

Odpowiedz

17. ~
0

2015-01-13 22:35:36

@3 KAŻDY telefon z w8/w8.1 będzie mieć możliwość aktualizacji do 10...

Odpowiedz

16. PlejSrej
-2

2015-01-13 22:10:03

z czego 3/4 to latarki heheh

Odpowiedz

15. ~hihi
1

2015-01-13 22:00:02

14. bywaj. tu. częściej, będziesz. zdrowszy. psychicznie. o dużo. radości. cię czeka

Odpowiedz

14. ~kamil
-1

2015-01-13 21:42:09

frustracja niektórych komentujących wyżej "androidowców" instalujących jedynie naprzemiennie pogodynki i widgeciki mordoksiążki jest nawet zabawna :)

Odpowiedz

13. mlb
0

2015-01-13 21:07:49

z tym że powszechna jest opinia że większość tych aplikacji nie nadaje się do użytku

Odpowiedz

12. ~Piotrek
1

2015-01-13 20:04:51

10: Na pewno czesc aplikacji google ma swoje odpowiedniki w sklepie (np. mapy google), czesc zas z powodzeniem zastapia usług MS.

Odpowiedz

11. LuiN
3

2015-01-13 18:34:05

7, Ramzes - Android ma 1,3 mln, licząc razem z ebookami, także nie popadajmy w paranoję.

Odpowiedz

10. ~Karcow
0

2015-01-13 18:06:53

@8 Brak aplikacji google/''a na WP skutecznie odrzuca mnie od aplikacji google/''a, nawet jako wyszukiwarki używam wszędzie bing, wiem, że dla nich to nic nie znaczy, ale dla zasady.

Odpowiedz

9. ~asd
0

2015-01-13 17:52:04

@8 tak samo brak plynnosci googla calkowicie odrzuca od tego systemu :)

Odpowiedz

8. lotus79
3

2015-01-13 17:41:42

Brak aplikacji google/''a skutecznie odrzuca od tego systemu. Nie pomoże nawet milion nowych aplikacji...

Odpowiedz

7. ~Ramzes
-1

2015-01-13 17:40:17

Wyjątkowo mało. Andek ma miliony.

Odpowiedz