DAJ CYNK

Metal 12 - to z niego powstanie obudowa Samsunga Galaxy S9?

15.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9017

Ważne 2

4

Samsung zastrzegł znak towarowy Metal 12. To stop, z którego powstaną obudowy nowych urządzeń firmy.



Samsung zastrzegł znak towarowy Metal 12. To stop, z którego powstaną obudowy nowych urządzeń firmy.

Metal 12 to nowy, lekki stop magnezu i aluminium opracowany przez Samsunga. To najprawdopodobniej z niego powstaną obudowy dla smartfonów Galaxy S9, S9+ i Note9, zegarka Gear S4 oraz zobaczymy go też w laptopie Notebook 9 (2018). Co jest niezwykłego w tym Metalu 12, nazywanym przez Samsunga metalem przyszłości? Dzięki użyciu magnezu, który jest lżejszy od czystego aluminium, obudowy urządzeń będą lżejsze, a przy tym wytrzymalsze.

Jak informuje serwis SamMobile to nie pierwszy raz, kiedy Samsung eksperymentuje z nowymi stopami metali. Jeden z prototypów modelu Galaxy S7 miał obudowę wykonaną ze stopów magnezu.

Źródło tekstu: Sammobile; wł

Komentarze
Zaloguj się
22. Maniiiek
0

2018-01-15 21:03:25

@20 no cóż, nie znamy proporcji ani innych składników stopowych więc trudno powiedzieć co w nim takiego niezwykłego.

Odpowiedz

21. ~frasag
0

2018-01-15 20:51:53

@19: Napisałem tylko tyle co w moim wpisie 17- że jakiś juhas obraża nas tutaj wyzywając od baranów- tylko tyle- i za to mnie skasowali. hmm, a "juhasa" zostawili.

Odpowiedz

20. ~
0

2018-01-15 20:47:58

@18 Ta wiadomosc dobitnie pokazuje, ze nic nowego i ciekawego juz sie nie dzieje w swiecie nowinek o smartfonach. Patentowanie wynalazku robi sie z mysla o czerpaniu zyskow ze sprzedazy licencji.Ale co jest takiego niezwyklego w tym stopie AlMg, to o to zaden nie zapyta.

Odpowiedz

19. ~
0

2018-01-15 20:37:31

@17 Frasag Ale co tam napisales? Zauwazylem tu, ze kasuja numeracje w przypadku pelikana z ajfonem od chzestnego i reszty niesfornych dzieci.Co do opatentowania stopu AlMg to mieszanki przypraw tez mogliby opatentowac.

Odpowiedz

18. Maniiiek
0

2018-01-15 19:22:19

@14 już tłumaczę: większość blogerów czy dziennikarzy technologicznych nie ma za bardzo pojęcia o technologii. Samsung jest tego świadomy, wie również że w ich umysłach już jest zakorzeniona "wiedza" o aluminiowej obudowie, dlatego chwalą się drugim z powszechnie występujących w tego typu obudowach metalu a dziennikarze łykają to jak pelikany.

Odpowiedz

17. ~frasag
0

2018-01-15 19:21:45

@16: numeracja jest ok, bo tamten mój został usunięty zanim został "przykryty" nowym. A napisałem tyle że zjawił się tu jakiś juhas, albo nawet baca we własnej osobie i przemawia do "baranów" (@10) Zgłosiłem 3* do Admina, bo wcale nie czuję się baranem- brak reakcji.

Odpowiedz

16. ~
0

2018-01-15 19:14:44

@11 Numeracja komentarzy jest ok. Co napisales?

Odpowiedz

15. ~Diego
0

2018-01-15 18:19:38

Krążą pogłoski że S10 albo też SX będzie z adamantium...d: (:

Odpowiedz

14. wlo
0

2018-01-15 17:11:49

Nie rozumiem co niby takiego nowego jest w spoach AlMg? Powszechnie są stosowane w bardzo różnych technologiach.Klapka mojej Nokii E52 jest z takiego stopu ;-)

Odpowiedz

13. Maniiiek
0

2018-01-15 16:38:40

Zwykły, marketingowy bełkot. Zacznijmy od tego, że żaden smartfon nie ma obudowy z czystego aluminium, zawsze jest to jakiś stop a jak znam życie to zawsze jest to stop właśnie z magnezem. Ot, marketingowy bełkot.

Odpowiedz

12. ~
0

2018-01-15 15:43:17

Magnez lżejszy ale się pali.

Odpowiedz

11. ~frasag
0

2018-01-15 15:29:49

Mój wpis w tym temacie usunięto- a wpis poprzednika nazywającego nas baranami został. Adios Telepolis!!!

Odpowiedz

10. ~Awers
-1

2018-01-15 14:44:06

Do baranów hejtujących zakrzywiony ekran i szkło z tyłu. Jesteście normalni? Na pewno nie! I tak was nie stać więc po co zament śmiejecie!!!. Zakrzywiony ekran, szkło z tyłu i przodu do tego aluminiowa ramka to połączenie idealne

Odpowiedz

9. ABP
0

2018-01-15 14:34:35

@6: Fale elektromagnetyczne przechodzą przez szkło i przez tworzywa sztuczne, ale przez metal nie.

Odpowiedz