DAJ CYNK

Meizu zamknie rok z ponad 20 mln sztuk sprzedanych smartfonów

21.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3291

Ważne 2

1

Chiński Meizu zwiększył w 2015 roku sprzedaż urządzeń o 350%, przeskakując z 4,4 mln sztuk do ponad 20 mln. W 2016 roku planuje sprzedać 25 mln urządzeń.

Chiński Meizu zwiększył w 2015 roku sprzedaż urządzeń o 350%, przeskakując z 4,4 mln sztuk do ponad 20 mln. W 2016 roku planuje sprzedać 25 mln urządzeń.

Chiny z roku na rok stają się coraz potężniejsze pod względem produkcji smartfonów. Marki do tej pory traktowane jako tanie alternatywy dla cenionych producentów zaczynają coraz bardziej dbać o jakość i liczyć się nie tylko na lokalnym, ale i na światowym rynku smartfonów.

Huawei poinformował o pokonaniu granicy 100 mln sztuk smartfonów, około 73 mln spodziewa się Xiaomi i teraz do tej gromadki coraz śmielej podbiega Meizu, z ponad 20 mln urządzeń i rocznym wzrostem na poziomie 350%.

Firma nie chce jednak ścigać się na liczby. Meizu bardzo zależy na odklejeniu od siebie metki taniej marki produkującej urządzenia drugiego sortu i w 2016 skupi się przede wszystkim na jakości. Firma liczy na to, że uda jej się osiągnąć podział sprzedaży w proporcjach 3:7. 30% dla linii MX prezentującej górną półkę, a pozostałe 70% dla tańszych smartfonów Blue Charm. Razem ma być to około 25 mln sztuk urządzeń, o 25% więcej niż w tym roku.

Źródło tekstu: gizmochina, wł

Tagi: Meizu
Komentarze
Zaloguj się
12. ~345
0

2015-12-23 13:19:09

kolejny applemaniak

Odpowiedz

11. ~Outlander
0

2015-12-22 10:11:31

Coś wiadomo na temat telefonu ze zdjęcia w tytule tego artykułu? Kiedy się pojawi, może już jest? Chodzi oczywiście o Meizu Pro 5 Mini. Ktoś coś wie ?

Odpowiedz

10. ~AppleFun
-1

2015-12-22 00:03:54

Hahaha, jeszcze dwa lata i ta firemka upadnie, wspomnicie moje słowa. Tylko lOS, a inni do piachu.

Odpowiedz

9. ~K
0

2015-12-21 20:19:35

Do 2 bolo. Meizu gdzie to można spotkać? Np. tutaj I sklep ten to nie Chińczyk importer ale dużą sieć sklepów z elektroniką, z gwarancją 2 letnią. Jak się coś pisze to przynajmniej trzeba o tym mieć jakieś pojęcie.

Odpowiedz

8. Logan
0

2015-12-21 20:16:08

@5, Meizu M2 można dostać chociażby w X-komie od ręki (nawet po dobrej cenie).

Odpowiedz

7. ~asdad
1

2015-12-21 20:10:16

@6 zadał pytanie, tylko tyle.

Odpowiedz

0

2015-12-21 18:01:48

@5 Meizu ma oficjalną polską dystrybucję, więc gdzie widzisz problem?

Odpowiedz

5. ~
1

2015-12-21 17:53:08

ale to chyba tylko na alle... lub aliex mozna spotkać . podobnie jak xiaomipowaznie pytam czy to ma polską homologację? bo wg prawa nie mozna sie " wpinac " do sieci na niehomologowanym urzadzeniu .

Odpowiedz

4. ~PAmp
0

2015-12-21 16:56:06

@Bolo, Byc może egzemplarz,którego używałes ,miał zle ustawiony wyświetlacz , sam jestem użytkownikiem Sony Xperia Z 3 ale kupiłem kilka miesięcy temu synowi Huawei P8 Litei powiem szczerze, pomimo sporo gorszej specyfikacji od mojego soniacza, Huawei wcale mocno nie odstaje, ma świetne wykonanie, , i syn , pomimo 18 lat, czyli już znający sie troszke na rzeczy , bardzo go sobie chwali ( Huawei P8 ( bez Lite) jest klasy Xperia Z5 a cenowo ... sami sobie zerknijcie.)

Odpowiedz

3. ~Ross
0

2015-12-21 16:41:28

Jestem posiadaczem Meizu M2 i uważam, że był to świetny zakup.

Odpowiedz

2. ~bolo
0

2015-12-21 16:40:45

Huawei ma blade, mdłe kolory i całe menu a niestety kolory mają dawać po oczach i dlatego samsung przewodzi, xiaomi i meizu gdzie to można spotkać? dopóki sieci komórkowe i sklepy rtv nie będą tego sprzedawać to mogą zapomnieć o polskim rynku, a skoro nie sprzedają to chłam czy za drogo sobie cenią?

Odpowiedz