DAJ CYNK

Meizu MX6 oficjalnie zaprezentowany

19.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3330

Ważne 2

0

Meizu oficjalnie prezentuje model MX6 z 5,5 calowym ekranem i dziesięciordzeniowym procesorem Helio X20.

Meizu oficjalnie prezentuje model MX6 z 5,5 calowym ekranem i dziesięciordzeniowym procesorem Helio X20.



5,5 calowy ekran nowego Meizu wyświetla obraz o rozdzielczości 1080p i jest pokrtwy zakrzywionym szkłem 2.5D. Smartfon napędzany jest przez dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 (dwa rdzenie A72 taktowane zegarem 2,3 GHz, 4 rdzenie A53 2,0 GHz i 4 rdzenie A53 1,4 GHz) z grafiką Mali-T880MP4 i 4 GB pamięci RAM Dla użytkownika przewidziano 32 GB pamięci wbudowanej. Główny aparat wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpix (matryca Sony IMX386, f/2.0, autofocus z detekcją fazy), a przedni w rozdzielczości 5 Mpix. Resztę specyfikacji uzupełnia obsługa dwóch kart SIM, LTE kategorii 6, akumulator o pojemności 3060 mAh z funkcją szybkiego ładowania (w zestawie potężna ładowarka o mocy 24W) i system Flyme OS bazujący na Androidzie 6.0.



Meizu MX6 dostępny będzie na rynku chińskim od 30 lipca w cenie 299 dolarów. Do niego będzie można dokupić etui Loop Jacket w cenie 15 dolarów oraz głośnik Bluetooth w cenie 60 dolarów.

Źródło tekstu: Meizu; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. PLANET
0

2016-07-20 15:32:16

@up: no jasne, to jest oczywiste - i też bym wolał żeby miejsca na dane było jak najwięcej. Wiadomo też że chodzi nie tylko o transfery zapis/odczyt ale i o czas dostępu. Tylko, że z karty pamięci o backup znacznie łatwiej, jeśli kupisz dobrej jakości (vide np. SanDiska z serii Extreme) to masz małe obawy o zepsucie, a gniazda owszem, psują się, ale tak samo psują się gniazda microSD - i jedno i drugie można reklamować w obrębie gwarancji/rękojmi/ubezpieczenia.

Odpowiedz

15. ~
0

2016-07-19 20:57:16

@13, jest problem. Karty pamięci potrafią się psuć tak samo jak gniazda kart pamięci, więc sam luzuj. Dodatkowo karta pamięci ma zazwyczaj słabszy transfer. Dlatego im więcej pamięci wbudowanej za niewiele większą cenę tym lepiej.

Odpowiedz

14. matteo
0

2016-07-19 17:23:27

12: Dopisałbym w nawiasie w artykule cenę w CNY, aby artykuł był kompletny.

Odpowiedz

13. PLANET
1

2016-07-19 16:20:30

@5: luzuj zwieracze, jak jest rozszerzenie o kartę pamięci to nie ma problemu.

Odpowiedz

12. orson_dzi
2

2016-07-19 15:19:19

@11 Rozumiem, że dla Ciebie cena w juanach byłaby czytelniejsza, ale jednak większość wolałoby jednak walutę, nazwijmy to, prostszą do ogarnięcia i porównania z konkurencja. W przypadku MX6 mowa jest o 1999 juanach.

Odpowiedz

11. matteo
0

2016-07-19 15:03:17

Orson, na rynku chińskim nie ma dolarów.

Odpowiedz

10. ~pabloki
1

2016-07-19 14:33:13

nic ciekawego. ma to to potem aktualizacje? w polsce byłby droższy o cło i vat. cena byłaby wyższa niz myphona klona archosa. faktycznie jakby spojrzec to mamy mnóstwo klonów klonów. większośc pewnie produkuje ta sama fabryka.

Odpowiedz

0

2016-07-19 14:16:48

Wszytko ładnie pięknie, ale z tym 32GB rzeczywiście przesadzili. Dać mocny procek i dużo ramu, ale starą kość 32GB. Bez sensu. Pewnie to nawet nie UFS, tylko zwykłe emmc.

Odpowiedz

8. ~jajajaja
0

2016-07-19 13:07:27

@5 - posiadam 16 GB wbudowane i kartę 16 GB. Wolnego miejsca w telefonie - ponad 20 GB. Na co komu tyle miejsca? Trochę zdjęć i filmów, które na bieżąco zrzucam na komputer w celu zabezpieczenia danych (z telefonu też nie usuwam). Dzwonki, kilka aplikacji (w tym gier) i trochę muzyki (której i tak nie mam czasu słuchać, bo jeżdżąc samochodem nie mam takiej możliwości, w pracy tym bardziej). Więc rodzi się pytanie: PO CO?

Odpowiedz

2

2016-07-19 13:06:13

Też macie wrażenie, że ostatnie telefony, to klon klona? Wszystkie mają 5,5", wszystkie są niemal takie same. Niczym się nie wyróżniają,

Odpowiedz

5. ~RootBot
-3

2016-07-19 12:56:08

32 GB pamięci?!?!? Czy ich PORĄBAŁO?!? Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego pamięć telefonów nie zmienia się od dziesięciu lat, nie jestem jakimś przesadnym zwolennikiem teorii spiskowych ale to jest EWIDENTNA zmowa! Telefon z 32 GB to dla mnie ŚMIEĆ, choćby to był najwspanialszy, najlepiej wykonany i w dodatku tani sprzęt, to bez 128 GB nawet na niego nie spojrzę! Ja rozumiem że korporacje typu Apple i Google zmuszają w ten sposób ludzi żeby im udostępnianiali wszystkie swoje dane w chmurze, ale dlaczego taki Xaiomi się nie wyłamuje z tego korpo-faszyzmu?! Jaki oni mają w tym interes?!? Na razie jedynie Asus się delikatnie wyłamał i umieścił 256 GB w swoim najnowszym flagowcu, pierwsza i jedyna firma która złamała zmowę...

Odpowiedz

-3

2016-07-19 12:46:01

2: @1 całkiem dobrze gada - polać mu. :)

Odpowiedz

4

2016-07-19 12:42:26

Do @1 i myśle ze mało wiesz jak się obsługuje ich nakładkę...

Odpowiedz

2. ~@1
5

2016-07-19 12:28:00

myśle ze twoja opinia mało kogo interesuje

Odpowiedz

1. ~
-4

2016-07-19 12:26:44

"system Flyme OS bazujący na Androidzie 6.0", dziekuje do widzenia. Tylko czysty Android reszta to zabawki do kupienia w Biedronce.

Odpowiedz