DAJ CYNK

Mate 20 Pro z zakrzywionym ekranem OLED

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5493

Do premiery nowego smartfonu z serii Mate zostało już kilka tygodni. Najnowsze informacje na jego temat mówią o zakrzywionym ekranie OLED.

Do premiery nowego smartfonu z serii Mate zostało już kilka tygodni. Najnowsze informacje na jego temat mówią o zakrzywionym ekranie OLED.

Zakrzywiony OLED

Wieści na temat typu ekranu w nowym przedstawicielu serii Mate pochodzą od chińskiego producenta ekranów BOE. Zgodnie z nimi smartfon będzie miał ekran OLED o takim samym kształcie jak model Huawei Porsche Design Mate RS, czyli zakrzywiony na bocznych krawędziach.

To nie pierwsza taka informacja...

Mate 20 Pro może mieć faktycznie ekran OLED, ale czy będzie on zakrzywiony? Tu można mieć pewne wątpliwości. W zasadzie już przed premierą Huaweia P10 mówiło się, że będzie on miał ekran zakrzywiony na bocznych krawędziach, jak Samsungi Edge. To samo były w przypadku Mate'a 10 Pro i Huaweia P20... I żaden z nich, poza wariantami Porsche Design zakrzywionego ekranu nie miał. Dlatego też do tych informacji podchodziłbym tym razem z dystansem.

Co wiemy na temat Mate'a 20 Pro?

Smartfon powinien być wyposażony w nową generację układu Kirin, oznaczoną liczbą 980. Do tego pięć aparatów - trzy z tyłu obudowy i dwa z przodu oraz nowa ładowarka o mocy aż 40W. Premiera smartfonu odbędzie się w października.

Zobacz: Huawei: 40-watowa ładowarka do smartfonu

Źródło tekstu: hi-tech.mail.ru; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu