DAJ CYNK

Manta wymienia za darmo zasilacze dekoderów DVBT12

09.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3374

Ważne 0

0

W odpowiedzi na wyniki kontroli Urzędu Komunikacji Elektronicznej, firma Manta Multimedia postanowiła bezpłatnie wymienić wszystkie zasilacze dostępne w dekoderach do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej Manta DVBT12.

W odpowiedzi na wyniki kontroli Urzędu Komunikacji Elektronicznej, firma Manta Multimedia postanowiła bezpłatnie wymienić wszystkie zasilacze dostępne w dekoderach do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej Manta DVBT12.

17. grudnia UKE umieściło tuner Manta DVBT12 na czarnej liście z powodu braku spełnienia wymagań w zakresie mocy zaburzeń radioelektrycznych, wypromieniowanych przez przewód sieciowych, co było równoznaczne z zakazem sprzedaży urządzenia na terenie kraju.

Nowe urządzenia zostały poddane kolejnym pomiarom i pomyślnie przeszły wszystkie testy, spełniając tym samym wymogi normy EMC. Badania zostały wykonane przez Laboratorium Badawcze ELTEST w Warszawie, akredytowane w tym zakresie przez Polskie Centrum Akredytacji, Nr AB 012".

Wyniki okazały się pozytywne i zasilacze do dekoderów Manta DVBT12 nie przekraczają już dopuszczalnego poziomu zakłóceń elektromagnetycznych. Oznacza to, że dekoder Manta DVBT12 spełnia wszystkie wymogi Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Manta wymienia bezpłatnie starsze zasilacze. Wszystkie osoby chcące wymienić swój zasilacz, będą mogły zrobić to bezpłatnie, po zgłoszeniu się do serwisu Manty telefonicznie pod numerem (22) 332 34 63 (w godzinach od 9:00 do 17:00), lub drogą e-mailową pod adresem serwis@manta.com.pl.

Nowy zasilacz zostanie dostarczony pocztą lub kurierem na koszt Manty.

Źródło tekstu: Manta, wł

Komentarze
Zaloguj się
4. ~
0

2013-01-09 23:38:12

@3, zauważ różnicę pomiędzy chińskim produktem z europejskim logo (jak 99% nicniewartych tabletów za 500 zł) a europejskim produktem wyprodukowanym w Chinach według mocnych wytycznych i pod ścisłą kontrolą.

Odpowiedz

3. ~
1

2013-01-09 17:32:11

@1 czyje się w obowiązku poinformować cię iż większość sprzętu to produkt składany i produkowanych w Chinach zmienia się tylko nalepka na obudowie ;)))

Odpowiedz

1. ~
2

2013-01-09 15:57:14

Nie podjerzewałem tej firmy nalepiającej swojej metki na chińskie badziewie o taki ruch, chyba, że ma to związek z poprawą wizerunku przed giełdą... Tak czy inaczej, klienci skorzystają. Wygląda na to, że naprawdę za darmo i nie będą musieli nawet starego na swój koszt odsyłać, chyba, że kureir zabiera jak przywozi nowy.

Odpowiedz