DAJ CYNK

Lollipop w co piątym urządzeniu

08.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4390

Ważne 6

1

Po długiej stagnacji, pełną parą ruszyły aktualizacje Androida do wersji 5.x Lollipop. Jest on już w 21% urządzeń z Androidem.

Po długiej stagnacji, pełną parą ruszyły aktualizacje Androida do wersji 5.x Lollipop. Jest on już w 21% urządzeń z Androidem.

Granicę 10% Lollipop pokonał w dopiero czerwcu, ale wygląda na to, że producenci nie próżnowali przez dwa wakacyjne miesiące. W pierwszym tygodniu września najnowsza wersja Androida była już w 21% urządzeń z systemem Google'a. To efekt zarówno wprowadzania na rynek sprzętów z najnowszą wersją Androida, jak i udostępnienia wyczekiwanych aktualizacji.

Wersja Styczeń 2015 Wrzesień 2015
2.2 (Froyo) 0,4% 0,2%
2.3.3-2.3.7 (Gingerbread) 7,4% 4,1%
4.0.3-4.0.4 (Ice Cream Sandwich) 6,4% 3,7%
4.1.x (Jelly Bean) 18,4% 12,1%
4.2.x (Jelly Bean) 19,8% 15,2%
4.3 (Jelly Bean) 6,3% 4,5%
4.4 (KitKat) 39,7% 39,2%
5.0 (Lollipop) 1,6% 15,9%
5.1 (Lollipop) - 5,1%

W dalszym ciągu liderem jest KitKat z 39,2% udziału, a drugą lokatę zajmuje Jelly Bean z 31,8 udziału w rynku Androida.

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
33. ~Dobry
0

2015-09-14 08:43:35

@32 Lepiej Note 3 nie aktualizować do Lolly. Poczytaj sobie na forach o problemach z bluetooth i mmsach... Samsung wie o problemie od pół roku i nic z tym nie robi.

Odpowiedz

32. ~Diablo
0

2015-09-09 20:48:41

Note 3 w Play dalej bez aktualizacji,dziadowska sieć

Odpowiedz

31. ~q
0

2015-09-09 15:21:57

I 99% z tych telefonow jest podatnych na lukę stagefright... Sam mam telefon z Androidem 5.1, ale co z tego jak dalej jest dziurawy i aktualizację dostanę pewnie za parę miesięcy. Dlatego nie czekam i przesiadam się na iOSa, bo nexsusy to słabe telefony, które zawsze muszą być z czegoś okrojone, aby nie konkurować z flagowcami danego producenta. LG nie wyprodukuje nexsusa lepszego, niż ich G4, bo po co ma kanibalizować sobie ofertę? Na G4 mają wyższą marże. Nexsusy to z założenia tańsze telefony (niższa marża).

Odpowiedz

-1

2015-09-09 13:19:20

Najtańszym obecnie na rynku urządzeniem z Androidem 5.1 jest Huawei Y5 za ~350zl

Odpowiedz

29. ~eg777
-2

2015-09-09 12:47:33

Przecież wszystkie lemingi wiedzą, że telefon nie aktualizowany codziennie, jest nic nie wart :))). Taki np. syfoid 4.2 to przecież w ogóle nie działa. Nie da się dzwonić, sms-ować, sprawdzić pogody, wysłać/odebrać maila itd., itp. Tylko codzienna aktualizacja systemu i wszystkich aplikacji, zapewnia radość użytkowania syffona :)))

Odpowiedz

28. ~warikap
0

2015-09-09 12:13:18

fakt. sprawdziłem teraz . moja tez ma 5.0.2 o matko i córko jakże mnie oszukano ! teraz żałuje ,ze nie wzielem tego elephanta czy tam tego giraffe .

Odpowiedz

27. ~owner
0

2015-09-09 11:50:27

@14 moto2 lte w wersji europejskiej czyli xt1524 ma nadal 5.0.2 na pokładzie ....

Odpowiedz

26. ~warikap
1

2015-09-09 11:15:20

no to jednym zdaniem kowalscy maja ....prze...... . dobrze ,ze ja jednak nowak jestem

Odpowiedz

25. ~LTE
0

2015-09-09 11:10:18

@24, Raty dają gdy człowiek ma udokumentowany dochód, a gdy dorywczo pracuje to nic nie dadzą.

Odpowiedz

24. ~warikap
0

2015-09-09 10:43:21

raty 10 razy po 50 plus jakies 30 zł przepacasz na całości . ja tak swoja w sklepie kupiłem. ale nie nazywam sie kowalski. nowak jestem - może dlatego tak kupiłem

Odpowiedz

23. ~LTE
0

2015-09-09 10:38:48

@22, Dla przeciętnego Kowalskiego 500 zł to dużo za jednym razem. Jak ktoś ma pieniądze to się rzuca, ja nie mam i się nie rzucam, choć kusi mnie zakup S6.

Odpowiedz

22. ~warikap
0

2015-09-09 10:31:11

wiesz.....przykład ze....skarpetkami nie jest tu najlepszy : ) mnie nie stac na badziew kupowany co kilka miesiecy. wole kupic drożej (500 zł to nie za duzo zreszta ) i to mi wytrzyma dwa lat. natomiast co do skarpet to tez kupiłbym 27 par niż nike za 27 zł

Odpowiedz

21. ~LTE
0

2015-09-09 10:27:44

@20, Dam ci inny przykład wolisz kupić parę skarpet Nike za 27 zł czy no name 27 par za tą samą cenę? Ja wolę no name oszczędzam nie lansuję się logami tylko po to by czuć się dowartościowanym zresztą miasto to na was wymusza ja na wsi nie muszę się martwić.

Odpowiedz

20. ~warikap
1

2015-09-09 10:23:56

jest sens płacic za logo. bo jest to lepsza jakośc.projektu , technologi wykonania , parametrów itp. nic co dobre nie jest tanie . chyba ,że zmieniasz telefony co kilka miesiecy.

Odpowiedz

19. ~LTE
0

2015-09-09 10:17:37

Nie ma sensu przepłacać za logo producenta, gdy inni oferują to samo za połowę niższą cenę.

Odpowiedz