DAJ CYNK

Lollipop rozpoczyna luty z 1,6% udziałem w rynku Androida

03.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5774

Ważne 2

4

W zestawieniu udziałów poszczególnych wersji Androida po raz pierwszy 2 lutego pojawił się Android 5.0 Lollipop, z udziałem na poziomie 1,6%.

W zestawieniu udziałów poszczególnych wersji Androida po raz pierwszy 2 lutego pojawił się Android 5.0 Lollipop, z udziałem na poziomie 1,6%.

Jak co roku, w pierwszej kolejności najnowszą wersję systemu Google'a otrzymały urządzenia z linii Nexus oraz flagowe smartfony Google Play Edition. W podobnym czasie lizak trafił do smartfonów Motoroli i wyjątkowo szybko zagościł w LG G3 oraz Galaxy S5 (Polacy otrzymali go jako pierwsi).

Później nastąpiła dłuższa pauza. Owszem pojawiły się zapowiedzi aktualizacji, ale mało kto ostatecznie dostał nowy system. Jeśli na Lollipopa nadal czeka HTC One M8, Sony Xperia Z3 czy Samsung Galaxy Note 4, to jeszcze długo poczekamy zanim system trafi do tańszych urządzeń. Inna sprawa, że w przypadku niedrogiej Motoroli Moto G więcej jest narzekań na nowego Androida, niż korzyści z aktualizacji.

Ociężałość aktualizacyjna producentów odbija się na wynikach dostępności Androida z nowocześnie płaskim interfejsem. Obecnie na topie jest nie wersja systemu oznaczona numerem 5, lecz stary Jelly Bean (Android 4.1.x - 4.3), z łącznie 44,5% udziałów.

Drugi na liście jest zeszłoroczny KitKat z 39,7% udziałów (wzrost z 39,1%). Z 7,8% do 7,4% spadł udział Gingerbreada (2.3.3 - 2.3.7), a Ice Cream Sandwich (4.0.3 - 4.0.4) stracił 0,3 p.p., schodząc do wciąż istotnego udziału na poziomie 6,4%. Dziadek Froyo (2.2) zamyka stawkę z 0,4% udziałów.

Powyższe dane dotyczą okresu od 27 stycznia do 2 lutego.

Zobacz: Polskie Samsungi Galaxy S5 od dziś z Lollipopem
Zobacz: Lollipop dla polskich LG G3 już w tym tygodniu

Źródło tekstu: Google, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~HD
0

2015-02-06 14:06:28

27- O to że w lolku albo wlaczysz wibracje albo dźwięki nie ma trybu cichego-bez wibry i bez dźwięków- co potwornie mnie wku.....ale już jest gdzieś w Indiach 5.1 który przywraca tą opcje

Odpowiedz

0

2015-02-04 18:18:38

O co chodzi z tą głośnością?

Odpowiedz

26. ~boncio
0

2015-02-04 13:26:07

A ja się wczoraj skusiłem na aktualizację S5 w wersji Orange, dostępnej od 2 lutego. Z brandowanych póki co tylko Orange jest. Zobaczymy jak będzie w praniu. Jak na razie jest ok :) Problemy z głośnością mnie nie dotyczą, bo i tak na sztywno mam tylko wibracje.

Odpowiedz

0

2015-02-04 10:47:01

OK. Moje 1-dniowe doświadczenia z Lizakiem :) Unfortunately phone has stopped :) I tyle w temacie. No i nie działa mi /''redial/'' mimo ustawienia w menu. Także jako telefon to się ten soft jakoś na razie nie popisał.

Odpowiedz

24. ~f643
0

2015-02-04 10:28:34

Droga redakcjo, Xperia Z3 nie czeka, już od miesiąca aktualizacja buja mi się po smartfonie i krzyczy: "Zainstaluj mnie! Wszystko gotowe do instalacji!"

Odpowiedz

23. ~Joey
0

2015-02-04 09:52:24

@10 podoba mi się ten komentarz idealnie odzwierciedla sytuację jaka jest na polskim rynku

Odpowiedz

22. kvasir
0

2015-02-04 07:29:56

Wow pewnie szampan otwarty.

Odpowiedz

21. ~K
0

2015-02-04 06:56:32

A w Moto G 1 gen. aktualizacji brak

Odpowiedz

20. bed
0

2015-02-04 02:40:49

5.0 jest też na tańszych modelach jak LG F60 ;-)

Odpowiedz

19. ~bartolus
0

2015-02-04 00:36:20

Ciekawe....mam one m8 i aktualizacja do 5.0.1 pojawila się już kilka dni temu

Odpowiedz

18. ~Sceptyk
0

2015-02-03 23:51:43

Dopóki nie poprawią kwestii ustawiania głośności (powrót do rozwiązania z 4.4) to nie aktualizuję ani S5, ani Z3 - szkoda mi życia na bujanie się z tym później...

Odpowiedz

17. ~Nowakowski
0

2015-02-03 23:45:14

@12 10 lat temu mało kto kupował laptopy a do stacjonarnych składaków nikt windowsa nie dawał. Większość i tak wolała zainstalować pirata niż linuxa. Natomiast teraz wszędzie wciskają telefony z androidem

Odpowiedz

0

2015-02-03 23:08:01

Ja dostałem dzisiaj na S5 w T-mobile. Trochę gdzie indziej przyciski w sofcie ale czytnik linii działa lepiej. Tak mi się przynajmniej wydaje. Parę apek szaleje. Ale w sumie tyłka nie urywa. Zobaczymy jak bateria będzie się zachowywać. Do tej pory prawie 2 dni niezły wynik. Jak dociągnie do pełnych 2 to będzie super. Jedyne co to brak powiadomień o sms/''ach i nieodebranych na ekranie blokady. Czy może ja jestem za tępy żeby to ustawić. Jeśli ktoś wie to proszę o info :)

Odpowiedz

15. ~Aen21
0

2015-02-03 23:00:51

Android 5.0.2 dla pl Motorola moto 2 gen. Oficjalnie do ściągnięcia przez OTA od teraz.

Odpowiedz

14. Simbas
0

2015-02-03 22:29:56

@12A myślisz, że ludzie, zwłaszcza starsi, chcą się bawić w instalowanie systemu? Kupują produkt, który po podłączeniu ma działać. A że wciskają im urządzenie z ósemką, to nic nie poradzą. I automatycznie rośnie udział takiej, a nie innej wersji. Poza tym nie każdy ma czas, żeby bawić się w instalację i zabawę z komputerem. Taki komfort mają tylko Ci, którzy mają szmal, i nie muszą pracować, tylko siedzieć po całych dniach przed kompem i bawić się w jego programowanie.Kupno w dzisiejszych czasach sprzętu bez systemu, to jak kupno samochodu bez silnika (bo akurat nie ma odpowiedniej wersji).

Odpowiedz