DAJ CYNK

Livebox 3.0 - wygodniejszy i szybszy dostęp do Internetu oraz domowych multimediów

01.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 53

Ważne 5

3

Orange wprowadza do oferty nowy livebox 3.0 - najnowszą generacja centrum multimedialnego, które łączy wszystkie domowe urządzenia multimedialne w sieć i umożliwia im wygodną wymianę plików oraz bezpieczny dostęp do szybkiego Internetu.

Orange wprowadza do oferty nowy livebox 3.0 - najnowszą generacja centrum multimedialnego, które łączy wszystkie domowe urządzenia multimedialne w sieć i umożliwia im wygodną wymianę plików oraz bezpieczny dostęp do szybkiego Internetu.

Od 1. marca livebox 3.0 dostępny jest dla klientów zamawiających neostradę i FunPacka w wyższych opcjach prędkości. Livebox to wielofunkcyjne urządzenie, spełniające m.in. rolę modemu internetowego obsługującego technologie ADSL2+, VDSL 2 i FTTH oraz routera umożliwiającego bezprzewodowy dostęp do sieci dla komputerów, drukarek, tabletów i smarfonów.

Livebox może być też wykorzystywany do współdzielenia plików między urządzeniami użytkownika współpracującymi z domową siecią komputerową. Dzięki technologii DLNA, livebox doposażony w zewnętrzny dysk podłączony za pomocą USB umożliwia stworzenie centralnego, domowego archiwum plików i multimediów, do którego można przesyłać je bezprzewodowo i udostępniać innym urządzeniom.

Livebox 3.0 korzysta z technologii podwójnego Wi-Fi (2,4 i 5 GHz), która pozwala bezprzewodowo połączyć w jedną sieć wiele urządzeń rozlokowanych w całym domu, eliminując przy tym ryzyko zakłóceń. Bardzo szybka, bezprzewodowa transmisja danych (do 450 Mb/s) sprawia, że przesłanie pomiędzy urządzeniami pliku wideo w jakości HD trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Dzięki temu, korzystając z DLNA można wygodnie oglądać na ekranie domowego telewizora filmy i zdjęcia zapisane na dysku komputera albo w pamięci tabletu czy smartfonu, bez konieczności kopiowania plików na pamięć USB czy podłączania tych urządzeń do telewizora za pomocą kabli.

Bezprzewodowe podłączanie urządzeń do liveboxa jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu WPS (Wi-Fi Protected Setup). Wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie ochrony przed nieuprawnionym dostępem do domowej sieci gwarantuje zastosowanie 128 bitowego (26 znakowego) klucza WPA oraz wbudowany firewall. Livebox to także brama VoIP pozwalająca na korzystanie z telefonii internetowej przy użyciu telefonu stacjonarnego. Dzięki technologii Cat-IQ do liveboxa można będzie bezprzewodowo podłączyć nawet 4 telefony stacjonarne pracujące w tym standardzie. Wszystkie będą mogły korzystać ze wspólnej książki telefonicznej zapisanej w menu liveboxa.

] Nowy livebox jest od dziś dostępny dla klientów zamawiających neostradę w technologii VDSL, czyli w opcjach do 40 Mb/s oraz do 80 Mb/s, a także FunPacka z Internetem w tych dwóch opcjach prędkości.

Źródło tekstu: Orange Polska

Tagi: livebox
Komentarze
Zaloguj się