DAJ CYNK

LG V30 przyjdzie z uaktualnioną nakładką UX

14.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3099

Ważne 2

0

Koreański producent znowu uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego V30. Tym razem informacje dotyczą interfejsu.



Koreański producent znowu uchylił nieco rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego V30. Tym razem informacje dotyczą interfejsu.

LG V30 będzie pracował pod kontrolą Androida z nakładką UX 6.0+. Jak podaje producent, została ona zoptymalizowana do lepszego działania na ekranie OLED FullVision, dając więcej opcji personalizacji dla lepszych wrażeń użytkowników.

Przebudowie uległa aplikacja fotograficzna, w której poszczególne opcje zostały lepiej pogrupowane tak, by był do nich łatwiejszy dostęp. W trybie manualnym uzyskamy dostęp do Graphy, który pomoże nam zoptymalizować parametry zdjęć. Będziemy mogli pobrać zdjęcia wykonane przez profesjonalistów, a następnie wykorzystać ich metadane do wykonania zdjęć z określonymi ustawieniami balansu bieli, czasu otwarcia migawki i wielkości przysłony, a także czułości matrycy (ISO). Łatwo będzie też utworzyć GIF-y oraz filmy przy użyciu zdjęć i plików wideo. Te ostatnie edytujemy w Quick Video Editor.

Największa nowość w V30 to jednak pozbycie się dodatkowego wyświetlacza. Zamiast niego dostaniemy Floating Bar (pływająca ramka). Będzie to półprzeźroczysty pasek, dający szybki dostęp do często używanych funkcji, który będziemy mogli zwinąć, gdy nie będzie nam potrzebny. Zablokowany ekran zyska funkcję AOD (always on display), która pokaże zegar i powiadomienia, a także dodatkowe rzeczy, takie jak kontrolki odtwarzacza muzyki czy zdjęcie.





Ulepszone mają być też funkcje zabezpieczeń. Rozpoznawanie twarzy w V30 pozwoli odblokować ekran nawet wtedy, gdy ten jest wyłączony. I nie będzie potrzeby naciskania przycisku zasilania. Będziemy mogli też skorzystać z rozpoznawania głosu. Kombinacja wypowiedzianych słów kluczowych odblokuje ekran także bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku lub przesuwania ekranu. Jak obiecuje LG, ciągle nasłuchująca technologia komunikacji głosowej Qualcomm Aqstic wymaga do działania bardzo małej ilości energii akumulatora.

Nie zapomniano też o wibracjach, które będą dopasowane do dzwonka telefonu.

Zobacz: LG potwierdza: premiera V30 odbędzie się 31 sierpnia w Berlinie
Zobacz: LG o specyfikacji aparatu w modelu V30
Zobacz: LG V30 - będzie bezprzewodowe ładowanie czy nie?

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się
5. ~Edek z fabryki Orangowych krede
0

2017-08-14 20:49:31

Myślałem że ten dodatkowy ekran to głupota , ale odkąd używam LG V20 uważam że jest dużo lepszy niż migająca dioda w samsungu .Wiadomo co przyszło na telefon bez odblokowania ekranu , a nawet jak coś "robimy" na telefonie a przychodzi połączenie to wyświetlane jest na tym dodatkowym ekranie . Można najpierw spokojnie skończyć jedno i poźniej odebrać rozmowę .

Odpowiedz

4. btak09
0

2017-08-14 18:40:38

Podoba mi się prostota i przejrzystośc tej nakładki

Odpowiedz

0

2017-08-14 15:46:02

@1 @2 Jeśli oficjalna informacja przekazana przez LG na temat ich nakładki jest dla Was plotką, to nie mam pytań.

Odpowiedz

2. ~totak
1

2017-08-14 15:41:18

do redakcji :coraz wiecej tuinformacjiplotkarskich,że cos mabyc ,cos ktos gdziessłyszał,juz chyba jest,prawdopodobniebędzie itp .wezciepiszcie co juz jest ,a nieco moze bedzie ,a wsumie moze nigdy niebedzie .inaczej tak na prawdę stajecie sięplotkarzami.

Odpowiedz

1. ~
-1

2017-08-14 11:10:03

Kolejne spekulacje i przypuszczenia

Odpowiedz