DAJ CYNK

LG V30 i funkcje audio najnowszej generacji

28.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 58

Ważne 1

0

Filtry Hi-Fi, zaawansowane zestawy ustawień oraz strumieniowanie muzyki H-Fi to najważniejsze cechy, którymi będzie się charakteryzował LG V30 od strony muzycznej.Filtry Hi-Fi, zaawansowane zestawy ustawień oraz strumieniowanie muzyki H-Fi to najważniejsze cechy, którymi będzie się charakteryzował LG V30 od strony muzycznej.

Oficjalna premiera smartfonu LG V30 odbędzie się już za 3 dni, a tymczasem jego producent ujawnia kolejne informacje na temat właściwości nadchodzącego urządzenia. Tym razem dotyczą one właściwości audio nowego telefonu Koreańczyków. Jak obiecuje LG, najnowszy model z serii V wyposażono w niespotykane dotąd w smartfonach funkcje audio najnowszej generacji. Dzięki nim użytkownik będzie mógł w prosty sposób dostosować ustawiania dźwięku do indywidualnych upodobań. Kontynuując strategię tworzenia zaawansowanych urządzeń mobilnych dla audiofilów, LG współpracowało przy projektowaniu V30 z gronem doświadczonych ekspertów z dziedziny audio.

Na wyposażeniu LG V30 zajdzie się przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad bazujący na układzie SABRE ES9218P firmy ESS Technology. Wersja przetwornika zastosowana w poprzednim modelu (V20) została opracowana z myślą o odtwarzaniu dźwięku maksymalnie zbliżonego do sygnału źródłowego Hi-Fi, bez zniekształceń i białego szumu. W LG V30 dodano dwie nowe funkcje: cyfrowe filtry oraz gotowe zestawy ustawień, co pozwala na lepsze dostosowanie brzmienia do indywidualnych upodobań.

Zadaniem cyfrowych filtrów, które zazwyczaj stosowane są tylko w odtwarzaczach audio z najwyższej półki, jest poprawa echa, które występuje przed i po impulsie dźwięku w taki sposób, by brzmienie było zgodne z oczekiwaniami użytkownika. Dodatkowo LG obiecuje, że inżynierowie firmy przeanalizowali charakterystyki najpopularniejszych tonów i określili najlepsze połączenia dźwięków, które zaprogramowali w postaci trybów: wzbogacony, szczegółowy, na żywo oraz basy. Dzięki temu, użytkownicy V30 korzystający ze standardowych zestawów słuchawkowych będą mogli cieszyć się jakością dźwięku na niemal tym samym poziomie jak tą zapewnianą przez drogie słuchawki.

Zastosowany w LG V30 przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad oddzielnie kontroluje sygnały lewego i prawego kanału, precyzyjnie regulując balans, sprawiając dzięki temu, że słuchacze będą mogli poczuć się jak w samym środku sali koncertowej. Jak podaje LG, udało się zminimalizować zawartość zniekształceń do 0,0002%, a to przekłada się na wyższą jakość dźwięku odtwarzanego przez urządzenie. Ponadto LG V30 to szersze ścieżki audio, dzięki czemu pliki audio wysokiej jakości będą przetwarzane z dużą precyzją i bez jakichkolwiek opóźnień.

Kolejna nowość w LG V30 to technologia firmy MQA Ltd., która ułatwia streaming dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Połączenie technologii Hi-Fi Quad oraz MQA w LG V30 ma pozwolić cieszyć się każdą nutą ulubionej muzyki. Fani najlepszej jakości dźwięków będą mogli delektować się doskonałym brzmieniem o dużej rozpiętości i zapomnieć o niedogodnościach związanych z pobieraniem ogromnych plików.

LG V30 umożliwi też nagrywanie dźwięku w jakości HD dzięki wbudowanemu oraz dedykowanemu mikrofonowi (Receiver-as-a-Mic). Pozwoli to zarejestrować smartfonem czyste dźwięki o szerszym zakresie dynamiki, od szeptu po odgłosy burzę.

Wprowadzając model V30 firma LG oraz nasi partnerzy ustanawiają nowe standardy jakości dźwięku odtwarzanego przez smartfony. Teraz użytkownicy mogą dostosowywać brzmienie do indywidualnych upodobań. Połączenie zaawansowanej technologii dźwięku Hi-Fi oraz znakomitego obrazu na ekranie OLED FullVision sprawia, że LG V30 jest multimedialnym urządzeniem, które nie ma sobie równych - powiedział Juno Cho, prezes działu Mobile Communications w LG Electronics.

Pracując nad smartfonem LG V30, koreański koncern kontynuował współpracę z B&O Play. Pozwoliło to udoskonalić funkcje audio, precyzyjnie dostrajając parametry dźwięku oraz wprowadzając własne rozwiązania. Ponadto nadchodzącemu smartfonowi będą towarzyszyć w oferowanym zestawie wysokiej klasy słuchawki B&O Play.

Większość ludzi jest przywiązana do swojej ulubionej muzyki, dlatego oczekuje bezkompromisowej jakości dźwięku, zarówno od słuchawek, jak i od urządzeń mobilnych. Z tego powodu marka B&O Play bardzo cieszy się z długoterminowej współpracy z LG, która przynosi satysfakcję zarówno nam, jak i entuzjastom muzyki na całym świecie - powiedział John Mollanger, dyrektor generalny w firmie B&O Play.

Nowe funkcje audio mają być dostępne w smartfonie LG V30 niezależnie od rynku. Zupełnie inaczej, niż miało to miejsce w przypadku LG G6.Zobacz: LG V30 przyjdzie z uaktualnioną nakładką UX
Zobacz: LG V30 - będzie bezprzewodowe ładowanie czy nie?
Zobacz: LG o specyfikacji aparatu w modelu V30
Zobacz: LG poszukuje testerów smartfonu V30

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się