DAJ CYNK

LG U+ testuje trójzakresową sieć LTE-A o przepustowości 300 Mb/s

10.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4397

Ważne 10

1

Koreańska sieć LG U+ testuje wraz z Huaweiem trójzakresową sieć LTE-A, która w ramach agregacji pasm pozwala osiągnąć transfery rzędu 300 Mb/s.

Koreańska sieć LG U+ testuje wraz z Huaweiem trójzakresową sieć LTE-A, która w ramach agregacji pasm pozwala osiągnąć transfery rzędu 300 Mb/s.

W ramach projektu wykorzystano bloki pasm 800 i 2100 MHz o szerokości 10 MHz oraz 2600 MHz o szerokości 20 MHz. Taka agregacja pasm pozwoliła uzyskać szybkość pobierania sięgającą 300 Mb/s.

Wcześniej w tym roku, w czasie targów Mobile World Congress 2014, Huawei zaprezentował wraz z LG U+ maksimum możliwości zastosowanej technologii. W ramach agregacji trzech bloków po 20 MHz każdy uzyskano przepustowość 450 Mb/s.

W Polsce transmisję LTE-A jako jedyny zaprezentował jak dotąd Polkomtel w marcu tego roku. Agregując dwie nośne 15 MHz w pasmie 800 MHz operator we współpracy z Huaweiem osiągnął przepustowość do 225 Mb/s. Huawei zapewnił wtedy, że jest w stanie zrealizować komercyjną dostawę stacji i urządzeń końcowych w ciągu 3 miesięcy od złożenia zamówienia.

Zobacz: Polkomtel i CP pokazali 225 Mb/s na 30 MHz w paśmie 800 MHz

Orange, T-Mobile i Play opierają swoją transmisję LTE na blokach pasm o szerokości 10 MHz, co pozwala uzyskiwać im przepustowość do około 70 Mb/s.

Źródło tekstu: telecomasia, wł

Tagi: LG LTE-A
Komentarze
Zaloguj się
14. ~fanLG
0

2014-06-13 09:44:20

czyżby LG szykował pierwszy smartfon z najszybszą transmisją danych, współpraca z huwaeiem to dobra strategia.

Odpowiedz

13. ~mirekb
0

2014-06-10 22:00:46

huawei chce pokazac ze obejmie na max agregacje pasm i w pl po naszej nieszczęsnej aukcji w 90 dni bedą urządzenia koncowe.wazny komunikat.lte w smartfonie to brawura dla baterii na dluzsza mete.dla mnie jako internetowego modemowca od początku marzeniem bylyby modemy lte 800/1800/2600/3600..wlasnie sie okazuje ze jednak agregacja tych pasm pozwoli w przyszlosci podzielic rynek netu na kablowców i/lub bezprzewodowców.w kraju gdzie 66% populacji pl mieszka na ok 30% powierzchni to sensowna strategia dla internetu lte

Odpowiedz

0

2014-06-10 19:42:19

Widocznie sony nie potrafi kodzić. Xperia SOla chodzi trogicznie, HTC One 3x w gwarancji. Najlepszy to byłzte blade, najlepiej działający android :D Samsung S+ co tydzien nowy rom inaczej to nawet launcher muli :D Nexus 4 ledwo dzień wytrzymywał... Nie mam już siły eksperymentować z androidami.

Odpowiedz

11. ~Lisu
0

2014-06-10 17:42:20

@10 Dziwne, bo ja mam w S4 bez przerwy Skyp/''a online i smart trzyma mi minimum 2 doby. Do tego dochodzi synchronizacja maili, pejsbuk, włączony BT, kilka rozmów dziennie i kilka smsów, do tego zawsze rano przegląd internetu na Operze Mobile.

Odpowiedz

0

2014-06-10 17:35:55

@etanol 4 dni spokojnie wytrzymuje z synchronizacją całegol tego syfu społecznościowego na bieżąco, 3 h mixradio godzinką przeglądania internetu i paru rozmów dziennie. W końcu to ma baterię 3400mah i jest na WP a nie androidzie. Tutaj mogę mieć skype cał czas aktywny, w każdej chwili można się do mnie dodzwonić, a bateria nie ucieka w zastraszającym tempie(na androidzie skype potrafił rozładować telefon w7h od samego leżenia na biurku). Dodatkowo WP każde podpięcie do zasilania/kabla usb traktuje jako ładowarkę, więc jeśli mając 50% podłączyłbym do łądowarki to czas od ładowania by się zresetował na 0. A wracając do LTE Nie zauważyłem, by na 2g bateria działała dłużej od LTE.

Odpowiedz

9. ~Staszi
3

2014-06-10 17:19:45

LTE nigdy nie wygra z kablem. Może być tylko uzupełnieniem. Takie jest moje zdanie :)

Odpowiedz

8. Paweł
1

2014-06-10 16:25:13

Cały czas mam wrażenie, że z LTE próbuje robić się na siłę konkurencję dla FTTH czy innych rozwiązań kablowych. Limity powiedzmy że temat wtórny ale stacja bazowa nie guma, kilku użytkowników i co dalej? Prostym testem wydajności sieci można skutecznie zapchać LTE w obrębie kilku BTS/''ów. Owszem w smartfonie czy tablecie to fajna usługa ale wyścig na prędkości w warunkach labu to tak nie do końca ;)

Odpowiedz

7. ~asd
-1

2014-06-10 15:40:38

W pLAYU za pół roku bedą reklamować taki internet :D

Odpowiedz

6. ~etanol
1

2014-06-10 15:25:46

4 dni, nie możliwe. Cały czas leży na podkładce ładującej?

Odpowiedz

0

2014-06-10 15:00:30

1320 w Plusie

Odpowiedz

0

2014-06-10 14:56:18

@2 która to Lumia, moja 1020 nie potrafi do wieczora wytrzymać na jednym ładowaniu, a tu niby 4 dni ?

Odpowiedz

0

2014-06-10 14:54:19

Lub bardziej aktualne dane, godzina przeglądania internetu i pół godzinki Nokia Mixradio od ostatniego pomiaru.

Odpowiedz