DAJ CYNK

LG prezentuje możliwości ekranu G4

16.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3993

Ważne 3

2

Do premiery LG G4 pozostało coraz mniej czasu. Koreańczycy ciągle podgrzewają atmosferę przed tym wydarzeniem, tym razem filmem prezentującym możliwości ekranu smartfonu.

Do premiery LG G4 pozostało coraz mniej czasu. Koreańczycy ciągle podgrzewają atmosferę przed tym wydarzeniem, tym razem filmem prezentującym możliwości ekranu smartfonu.

LG G4 będzie wyposażony w ekran IPS o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Jak informuje LG w przesłanym materiale, ma on być jaśniejszy i lepiej odwzorowywać kolory od innych ekranów QHD będących na rynku.



Zobacz: LG G4: 16 Mpix i o 80% więcej światła niż w poprzedniku
Zobacz: Wyciekły zdjęcia LG G4

Źródło tekstu: LG; wł

Tagi: LG LG G4
Komentarze
Zaloguj się
16. ~nie samym kontrastem człek żyje
0

2015-04-18 01:52:48

A ktoś napisze w końcu o wypaleniu statycznych elementów obrazu na amoledach? Bo problem jest znany i mocno irytujący, gdy się okazuje, że na tej waszej boskiej czerni prześwitują białe "duszki" niedopracowana technologia i mierna trwałość. A pentile, który zmniejsza faktyczną rozdzielczość? A problemy z odcieniami szarości? Włączcie film z ciemniejszymi scenami i połóżcie obok urządzenie. Z ips i amoled i zobaczycie, że na amo nie będzie widać z 40% szczegółów, bo ma tragiczne odwzorowanie odcieni szarości, problem nie rozwiązany aż id czasów Samsunga Omnia2. Marketing samiego i jego repetatorów robi ludziom sałatkę z mózgów :D

Odpowiedz

15. ~lol...
1

2015-04-16 12:46:12

@10 żeby tak zwany bleeding nie raził po oczach, mam tf201 z ips lcd no to tragedia zwłaszcza wieczorem, po powrocie na note wszystko wraca do normy, obraz jest "czysty", "ostry" i ogólnie lepszy, tf201 jedynie jaśniejszy i to właśnie na nim oczy bolą przy jasności >50%

Odpowiedz

14. ~Tech-nick
1

2015-04-16 12:12:27

ad 11. - Na przykład testy renomowanej instytucji DisplayMate -

Odpowiedz

13. PiotrM
1

2015-04-16 11:55:19

@3 reklama dla idiotów, napisane że obraz 25% jaśniejszy a pokazali 3 razy jaśniejszy :)

Odpowiedz

12. kero8
1

2015-04-16 11:54:09

Amoled ma lepszą czerń, lcd lepszą biel. Wybór to rzecz gustu, więc nie ma sensu narzucać swojego zdania.

Odpowiedz

11. PiotrM
1

2015-04-16 11:48:08

@4 ostatnie testy? czyje testy? Mnie od Samsungowych amoledów bolą oczy po 2 minutach patrzenia. I sądząc po komentarzach i od znajomych nie tylko mnie. Amoled daje zbyt agresywny obraz. Ani LCD ani amoled nie tworzą obrazu tak jak on tworzy się w naturze. W większości przypadków oglądamy światło odbite od przedmiotów, w amoledzie punkty świecą światłem własnym, które jest w mojej ocenie zbyt agresywne. W LCD masz podświetlaną mozaikę, która wg mnie lepiej naśladuje rzeczywistość, bo jest łagodniejsza w odbiorze . A idealnej czerni i tak nie doświadczasz nigdy na codzień.

Odpowiedz

10. PiotrM
1

2015-04-16 11:41:41

@9 a czerń w przyrodzie istnieje? :) tylko w kosmosie , w czarnej dziurze. Po kiego więc idealna czerń na wyświetlaczu?

Odpowiedz

9. ~lol...
0

2015-04-16 11:27:23

@7 a czerń w lcd istnieje ? W nowych amoledach biel jest dobra, a po kiego grzyba odchylać ekran, przecież patrzy się na wprost mniej więcej. @cziko,7,5 co wam znowu nie pasuje, można zmienić profil kolorów na mniej jaskrawy, od kiedy to wszyscy tacy na "realizm" się nakręcają .... Chyba tylko jak się ma lcd i nie można nic zmienić to się psioczy na nowe technologie. Patrzysz na lcd i amoled z 30 cm ... No nie ma siły amoled ładniej wygląda.

Odpowiedz

8. ~bolo
-2

2015-04-16 11:25:12

7@: po co ci biel na kolorowym wyświetlaczu?! chyba, że jak mój dziadek: dostał kolorową komórę i se kazał pousuwać kolory i teraz ma biały wyświetlacz.

Odpowiedz

7. ~Andraż
1

2015-04-16 11:10:26

amoledy samsunga to obecnie najgorsze wyświetlacze na rynku. Samsung dzieki agresywnemu marketingowi, amatorstwie ludzi testujacych przekonał kowalskich, ze ich amoled jest mega super. Odwzorowanie kolorów to dramat, biel w amoledzie?? nie istnieje, czemu tego nikt nie mowi glosno? Kolor biały w samsungach po pewnym czasie uzytkowania pod lekkim kątem zamienia sie w NIEBIESKI. Dno dna

Odpowiedz

5. ~
3

2015-04-16 10:53:45

@2 czego nie rozumiec jak sam sobie odpowiedziales. :) Przez wiekszosc te nienaturalne kolory sa postrzegane jako super zywe i bezkonkurencyjne. Sam sie niestety o tym przekonalem. Kolory sa podbite, przejaskrawione, moze wyglada to WOW, ale noe oddaje rzeczywistosci

Odpowiedz

4. bogie
1

2015-04-16 10:33:14

@cziko - Samsung po ustawieniu kolorystyki wyświetlacza może wyświetlać zależnie od ustawień - bardzo precyzyjnie kolory z temperaturą barw naturalną, albo przejaskrawione i cukierkowe. Ostatnie testy pokazują, że Samsung ma najlepsze wyświetlacze na rynku, z niesamowitym kontrastem, precyzyjnymi kolorami i (co było problemem) dużą jasnością w słońcu (przy automatycznej jasności). Do tego świetne filtry polaryzacyjne. Znajdź mi jedną recenzję poważnego portalu twierdzącą, że S6 ma słaby wyświetlacz, a odszczekam co napisałem.

Odpowiedz

3. Nomedaj
1

2015-04-16 10:10:14

Jakie tanie chwyty w tej reklamie.

Odpowiedz

2. ~cziko
0

2015-04-16 10:08:26

@bogiebezkonkurencyjny, bo ma nienaturalne kolory? weź w dłonie Samsunga i LG..nie rozumiem tej podjarki amoledem

Odpowiedz

1. bogie
-1

2015-04-16 10:00:24

Autentycznie wygląda to tak, jakby zazdrościli Apple i Samsungowi wycieków, i robili je same. A co do ekranu - nie sądzę, żeby przebili ekrany z S6. SAmoled jest chyba obecnie bezkonkurencyjny.

Odpowiedz