DAJ CYNK

LG prezentuje model G2 mini

20.02.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4050

Ważne 7

2

LG ujawnił szczegóły dotyczące nowego modelu G2 mini. Zostanie on zaprezentowany podczas Mobile World Congress Barcelonie.

LG ujawnił szczegóły dotyczące nowego modelu G2 mini. Zostanie on zaprezentowany podczas Mobile World Congress Barcelonie. Urządzenie jest mniejszą wersją nagradzanego modelu LG G2 i ma zapewnić dostęp do większości funkcji interfejsu użytkownika znanych z topowej linii G.

LG G2 mini pojawi się w trzech różniących się znacznie wersjach. Pierwsza to wersja z LTE cat. 4 (download 150Mb/s) wykorzystująca czterordzeniowy chipset Qualcomm MSM8926 pracujący z częstotliwością 1,2 GHz. Posiadać będzie 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej oraz gniazdo microSD, aparat 8 Mpix i przedni 1,3 Mpix, moduły Bluetooth 4.0, WLAN oraz GPS.

Drugi to model 3G z czterordzeniowym chipsetem Qualcomm MSM8226. W specyfikacji zamiast łączności LTE dostępna będzie HSPA+ (download 21 Mb/s), będzie także moduł NFC.

Trzecia wersja przeznaczona jest na rynek Ameryki Łacińskiej. W odróżnieniu od pierwszej wersji wyposażono ją w chipset Nvidia Tegra 4i pracujący z częstotliwością 1,7 GHz, aparat 13 Mpix oraz łączność LTE cat. 3 (download 100Mb/s)

Do tego G2 mini będzie dostępny także w wariantach z jednym lub dwoma gniazdami SIM oraz w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, czerwonej i złotej.

Wszystkie wersje posiadają 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości qHD (540x960pix) oraz wymienny akumulator o pojemności 2440 mAh Telefon wazy 121g przy wymiarach 129,6 x 66,0 x 9,8 mm. Trafi na rynek z systemem Android 4.4 KitKat.

Ogólnoświatowa premiera smartfona G2 mini odbędzie się w marcu. Jako pierwszy zostanie wprowadzony model 3G obsługujący dwie kary SIM, który w pierwszej kolejności będzie dostępny w krajach WNP, a następnie na głównych rynkach Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji, a także w Europie.

Źródło tekstu: LG, wł

Tagi: LG
Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2014-02-22 22:56:48

No nie... najlepsza wersja tylko dla Latynoameryki. Przy 1.7 GHz i 540 x 960 pix model z tą tegrą będzie rakietą. Do tego dzięki dostępowi do tegra zone wiele gier będzie na tym modelu wyglądało lepiej niż na "dużym" G2 ze Snapdragonem 800 (poza rozdzielczością i ilością klatek na sekundę)

Odpowiedz

12. ~gmo zabija
0

2014-02-22 05:39:53

Dla mnie 4.7 to idealny rozmiar na jedna reke jak moja xperia tx

Odpowiedz

11. ~Adam M
0

2014-02-21 12:58:50

@RadkoR - ale po co? W matrycach IPS od LG przy tej przekątnej i w tej rozdzielczości obraz jest naprawdę wyśmienity. Za to żywotność baterii wyraźnie wzrasta.

Odpowiedz

10. ~Adam M
0

2014-02-21 12:55:49

Brawo również za coraz bardziej sensowną i klarowna politykę produktową, oraz coraz lepszy poziom jakościowy i niezawodność produktów LG.

Odpowiedz

9. RadkoR
0

2014-02-21 11:53:04

4,7" i rozdzielczość 540x960pix = porażka... Na takim ekranie powinno być co najmniej 720x1280 jak w SGS3 (4,8"). Wzorem w kwestii "mini" jest Z1 Compact.

Odpowiedz

8. ~gro
0

2014-02-21 09:05:17

"wymienny akumulator o pojemności 2440 mAh" BRAWO LG!!!!

Odpowiedz

7. ewqa891
0

2014-02-21 08:26:51

Biorąc pod uwagę rozmiary LG G2, to LG G2mini jest w idealnych rozmiarach, nie zbyt duży (tzw cegła) ale i nie zbyt mały, wiekszość już praktycznie posługuje się tymi trochę większymi telefonami, wiec nie ma co narzekać;) , LG posuneło się w dobrą stronę, ciekawe ile ten telefon będzie kosztował, bo z pewnością będę go miała, jak tylko będzie w miarę normalnej cenie;)

Odpowiedz

6. Kalten
0

2014-02-21 07:50:26

4,7" to rozmiar niezbyt pasujący do mini. Rzeczywiście w takich telefonach 4,3" to chyba max. Szkoda, że LG nie poszło tą drogą co Sony z Z1 Compact. Ja jednak wolę większe ekrany. Mam Swifta G z 4,7" wyświetlaczem i w większości przypadków obsługuję go jedną ręką, a wcale nie mam wielkich łap :P Żona ma LG G2, który jest jeszcze większy i też dobrze się go obsługuje.

Odpowiedz

5. ~Winniczek
0

2014-02-20 23:33:55

@4 A co ma do tego G Flex

Odpowiedz

0

2014-02-20 23:15:19

Mam G2 i rzadko kiedy muszę na mieście obydwu dłoni do jego obsługi. Dodam też, że nie mam dużej dłoni i myślę nad G Flexem (3199 czy też 3299zł to narazie dla mnie cena zaporowa). 4,7" to taki middle ;)

Odpowiedz

2. tetley
2

2014-02-20 22:55:40

Popieram. Kiedyś "mini" miało 3 czy 3,2 cala, teraz 4,7... Wg mnie mianem "mini" można określić max 4,3 calowy smartfon, ale tylko w sytuacji, gdy jego starszy brat ma ponad 5. Powinno przynajmniej być 1 - 1,3 cala różnicy. Dla mnie 4,3 cala to optymalna wielkość:)

Odpowiedz

1. kwistas
0

2014-02-20 22:06:39

Wersja mini a ekran 4,7 przecież to jedną ręka nie obsłużę, nie wiem gdzie producenci telefonów żyją, przecież żeby coś takiego obsłużyć trzeba mieć gigantyczne łapy, coraz mniej praktyczne zabawki nam robią.

Odpowiedz