DAJ CYNK

LG Optimus G zadebiutuje w Europie z udoskonalonym oprogramowaniem

22.02.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6

Ważne 2

0

LG wprowadzi w tym miesiącu na europejski rynek smartfon Optimus G. Od czasu premiery na wybranych rynkach w ostatnim kwartale ubiegłego roku, urządzenie wzbogacono o nowe funkcje.

LG wprowadzi w tym miesiącu na europejski rynek smartfon Optimus G. Od czasu premiery na wybranych rynkach w ostatnim kwartale ubiegłego roku, urządzenie wzbogacono o nowe funkcje.

Smartfon zadebiutuje w tym miesiącu w Szwecji, a następnie na innych rynkach europejskich, w tym we Francji, Niemczech i Włoszech.

Europejska wersja smartfona Optimus G została wyposażona w Androida 4.1.2 (Jelly Bean). Premiera Optimusa G, to jednocześnie europejski debiut wyświetlacza firmy LG, IPS Plus True HD, wyposażonego w technologię Zerogap Touch i panel Gorilla Glass 2.

Interfejssmartfonu zostanie wzbogacony o dodatkowe funkcje takie, jak:

  • Qslide - funkcja w udoskonalonej wersji na rok 2013 umożliwia użytkownikom jednoczesne korzystanie z kilku aplikacji w trybie pełnoekranowym, wyświetlając ich okna, jako przezroczyste warstwy. Wielkość, położenie oraz stopień przezroczystości ekranu funkcji QSlide można zmieniać odpowiednio do upodobań użytkownika. Nowa wersja QSlide bezproblemowo współpracuje nie tylko ze standardową aplikacją odtwarzacza wideo, lecz również z fabrycznie instalowanymi aplikacjami przeglądarki internetowej, notatnika, kalendarza czy kalkulatora,
  • Safety Care - to funkcja podnosząca bezpieczeństwo użytkownika. W sytuacji wyboru numeru alarmowego, nieużywania telefonu przez ustalony czas, czy zakończenia połączenia z określonym numerem, funkcja ta pozwala na automatyczną wysyłkę do wybranych przez użytkownika osób wiadomości tekstowej z informacją o położeniu,
  • Privacy Keeper przy połączeniach przychodzących pozwala na ukrycie informacji personalnych (nazwisko, numer, zdjęcie) rozmówcy. Przesunięcie ikony na wyświetlaczu pozwala na przywrócenie informacji.

W udoskonalonym smartfonie Optimus G dostępne są dodatkowe aplikacje, takie jak Google Now, Filmstrip View, Expandable Notification. Osobisty asystent Google Now wyświetla w czasie rzeczywistym informacje automatycznie dostosowywane do potrzeb użytkownika. Aplikacja Filmstrip View ułatwia przeglądanie oraz usuwanie zdjęć, natomiast Expandable Notification umożliwia wyświetlanie większej liczby powiadomień jednocześnie, a także pozwala na wyświetlanie podglądu określonych treści, bezpośrednio w obszarze powiadomień.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.


Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy