DAJ CYNK

LG: nowe smartfony z serii K na polskim rynku

18.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4982

Ważne 2

1

LG wprowadza na polski rynek modele K9 i K11. Nie są to zupełnie nowe smartfony, a znane modele z nowymi nazwami.



LG wprowadza na polski rynek modele K9 i K11. Nie są to zupełnie nowe smartfony, a znane modele z nowymi nazwami.

LG K9 to nic innego jak LG K8 2018, a LG K11 to LG K10 2018. Zabieg jest prosty, ale zdecydowanie ułatwi zrozumienie numeracji smartfonów koreańskiej firmy.

LG K9 został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, układ Qualcomm Snapdragon 210, 2 GB pamięci RAM, główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix, przedni o rozdzielczości 5 Mpix, Androida 7.1 i akumulator o pojemności 2500 mAh.

LG K11 ma ekran o przekątnej 5,3 cala i tej samej rozdzielczości, układ Mediatek MT6750, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, aparaty o rozdzielczości 13 i 8 Mpix i akumulator o pojemności 3000 mAh.

LG K9 w pierwszej kolejności dostępny będzie w ofercie sieci Plus i Play oraz w wolnej sprzedaży. Jego sugerowana cena wyniesie 599 zł. LG K11 dostępny będzie u operatorów oraz w wolnej sprzedaży na początku czerwca w cenie sugerowanej 849 zł.



Źródło tekstu: LG; wł

Tagi: LG LG K11 LG K9
Komentarze
Zaloguj się
19. ~S4VE
0

2018-05-19 23:30:07

Biorąc pod uwagę SoC oraz brak NFC to ten LG K9 jest raczej następcą LG K4 2017 niż LG K8 2017.Cena "startowa" 599 zł to w jego przypadku kompletne nieporozumienie, zwłaszcza, że dużo lepiej wyposażonego LG K10 2017 da się już kupić w cenie poniżej 500 zł.Myślę, że za to co oferuje LG K9 to 399 zł na start jest dużo bardziej odpowiednia ceną!

Odpowiedz

18. ~Czerwony. Nieszczelny 7
0

2018-05-19 06:17:38

Ale kupić za tą cenę warto.

Odpowiedz

17. ~r
0

2018-05-18 20:52:55

Stare, nie stare. Cena podzielona przez dwa, plus ewentualnie 50 zł i mógłbym zaakceptować. Przy podanej bez szans.

Odpowiedz

0

2018-05-18 19:00:12

LG się stacza na dno. Snapdragon 210 i MT6750, to przecież bardzo stare układy.

Odpowiedz

15. Ron
0

2018-05-18 17:31:42

Mam chyba za małe wymagania, ale mi się podoba :) Cena max 470 zł.

Odpowiedz

14. Ron
0

2018-05-18 17:27:02

Już rozumiem, ale chętnie zobaczę na filmiku. Cena faktycznie kosmiczna jak na urządzenie, ale spokojnie 4-7 miesięcy i ostro w dół. Najważniejsze jest pozostawienie Gorilla, co w LG jest już standardem... po wspomnianym TP-LINKu Neffos X1 Lite. Nie rozumiem LCD IPS bez zabezpieczenia. Chyba wszystkie Neffosy mają ten problem.

Odpowiedz

13. LuiN
0

2018-05-18 17:09:45

K8 2018 (=K9) od 2:16 jest.

Odpowiedz

12. LuiN
1

2018-05-18 17:07:54

@10, Ron - nie rozumiem dlaczego producent spowolnił telefon z tej linii po 2 latach i dał zaporową jak na podzespoły cenę. W poprzedniku był ekran IPS, teraz dali S-IPS, który ma wąskie kąty widzenia. Gorilla Glass 3 zostało. W każdym razie aktualizacji nie zalecam na ten model posiadaczom K8. Zaraz dorzucę film - zobaczysz sam jak chodzi w nim menu ;-)

Odpowiedz

11. Ron
0

2018-05-18 17:02:12

I zgadzam się że powyżej ok 550 zł to już zaczyna się średnia półka. Cieszę się, że Nokia ostro atakuje rynek i np Nokia 6 tanieje w szybkim tempie. Im więcej tych smartfonów na rynku tym taniej się robi i jest w czym wybierać :)@1, zgadza się, LG po 6 miesiącach idzie kupić bardzo tanio.

Odpowiedz

10. Ron
0

2018-05-18 16:59:21

@LuiN, nie patrz na Snapa, bo to smartfon głównie do podstawowych funkcji, rozmowy SMS, jakaś aplikacja i oczywiście aparat. A co ma być z ekranem w K9 ??? Pytam, bo mam K8 2017 DS i jestem zadowolony wkońcu ma Gorilla Glass i mam nadzieję, że K9 także będzie z tym szkłem ?? Miałem TP-LINKa Neffos X1 Lite i ekran po zwykłym przetarciu z palców nagle wyblakł - LCD - porażka, musiałem odesłać na zwrot.

Odpowiedz

9. ~Czerwony Nieudacznik 7
0

2018-05-18 16:58:16

te lg nie satakie złe dla tych którzy uzywaja telefonu w zasadzie do dzwonienia , sms , czasem zdjecie. dla gadzeciarzy sa inne modele z pierdylionem ramu i cena wyj... w kosmos

Odpowiedz

8. ~Czerwona Nieodpuszczajaca 7
0

2018-05-18 16:20:48

Przecież LG nie jest jakimś liderem na rynku, ma dalekie miejsce sprzedaży - a oni co robią? Stare odmalowane kotlety na rynek wrzucają ... gdzie tu logika... i te ceny...

Odpowiedz

7. LuiN
0

2018-05-18 16:10:48

Po spotkaniu z tymi modelami na MWC, mam bardzo mieszane uczucia. K8/K9 nie chciałbym nawet za karę ze względu na tragiczny ekran, o Snapie 210 nie wspominając - żeby 2 lata temu dać lepszy procesor... no serio? Przecież dali teraz Corteksy A7... A już za 600 zł... Bez porównania lepsze telefony w cenach poniżej 500 zł prezentujemy tutaj: Z kolei K10/K11 nie dawał zapomnieć o poprzedniej generacji. Chipset jak poprzednio, ale podkręcony, w PL wersja z 2 GB RAM, a jest jeszcze opcja 3 GB. Ekran z 2016 roku. Zdecydowanie LG zdegradował serię to skrajnych low-endów. Klienci nabiorą się na nową nazwę 1 raz, a potem pójdą do konkurencji.

Odpowiedz

6. ~Sdu
0

2018-05-18 16:02:42

@1. Telefon fajny. Najgorsze dla mnie to nie ma wymiennej. Karty Pamieci, tylko 10 GB. Pamieć wewnetrzną. Muszę dodatkowo używać laptopa aby zapisać ba Karcie Wymiennej

Odpowiedz

2018-05-18 15:55:07

Kpina. Jeden na snapdragonie 2xx a drugi na starym mediateku. Za 850 zł będzie redmi note 5 ze snapem 636 i 3/32 pamięci.

Odpowiedz