DAJ CYNK

LG KizON w pierwszej kolejności trafia do Polski

10.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 10

1

W tym tygodniu LG wprowadza do Polski inteligentną opaskę dla dzieci LG KizON. Nie każdy jednak wie, że od jakiegoś czasu można ją w Polsce kupić.

W tym tygodniu LG wprowadza do Polski inteligentną opaskę dla dzieci LG KizON. Nie każdy jednak wie, że od jakiegoś czasu można ją w Polsce kupić.

LG wyraźnie lubi Polskę. Najpierw dowiedzieliśmy się, że jako pierwszy kraj dostaniemy Androida 5.0 dla LG G3, a teraz dowiadujemy się, że inteligentna opaska dla dzieci LG KizON trafi do Polski, jako pierwszego kraju po Korei Południowej.

LG KizON pozwala na bieżąco śledzić poczynania naszych pociech. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS, który wraz z modułem Wi-Fi ustala aktualną pozycję dziecka, na bieżąco można śledzić jego pozycję z poziomu smartfonu lub tabletu z Androidem w wersji 4.1 lub nowszej. Dodatkowo funkcja Location Reminder pozwala określić, w jakim miejscu i o jakiej porze dziecko powinno się znajdować.

Funkcja One Step Direct Call pozwala na łatwe nawiązanie kontaktu z dzieckiem (opaska łączy się z sieciami 2G i 3G). Jeżeli nie odbierze ono połączenia w ciągu 10 sekund, rozmowa zainicjuje się automatycznie, uruchamiając mikrofon wbudowany w opaskę. Dziecko może samo nawiązać połączenie z wcześniej zdefiniowanym numerem, wprowadzonym z poziomu smartfonu lub tabletu. LG ocenia, że akumulator o pojemności 400 mAh wytrzyma ok 36 godzin, a rodzic zostanie poinformowany o spadku poziomu naładowania do 25%. Opaska jest wodoodporna, więc nie trzeba będzie się obawiać o to, w jakich warunkach będzie używana.

Nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie KizON pojawi się w oficjalnej sprzedaży, natomiast już od jakiegoś czasu można ją nabyć w ofercie sieci Play. Opaska kosztuje złotówkę w większości dostępnych ofert abonamentowych.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy