DAJ CYNK

LG i Samsung nie chcą ekranów 4K w telefonach

18.12.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5232

Ważne 13

0

Samsung i LG nie planują w przyszłym roku ścigać się z Sony na rozdzielczości ekranów. Zamiast tego poprawią czytelność poza pomieszczeniami i zredukują zapotrzebowanie na energię.

Samsung i LG nie planują w przyszłym roku ścigać się z Sony na rozdzielczości ekranów. Zamiast tego poprawią czytelność poza pomieszczeniami i zredukują zapotrzebowanie na energię.

Sony ze swoją Xperią Z5 Premium wyskoczył daleko przed szereg pod względem stosowanych w telefonach rozdzielczości ekranów. Rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli oznacza, że ekran nowej Xperii ma czterokrotnie więcej pikseli niż w Xperii Z5 bez "Premium" w nazwie, gdzie postawiono na standardowe FullHD (1920 x 1080 pikseli).

Aż tak wysokiej rozdzielczości nie da się łatwo odróżnić od 1080p czy 1440p przy tej samej przekątnej wyświetlacza. Aspekt praktyczny jest więc mizerny, nie licząc jedynie zastosowań w przystawkach VR, które z racji mniejszej odległości ekranu od oczu wyraźnie zyskują na skoku rozdzielczości. Sony świadomy bardziej marketingowego znaczenia pierwszego ekranu 4K w telefonie tak naprawdę całe menu i aplikacje wyświetla w FullHD, udostępniając rozdzielczość 4K wyłącznie dla odtwarzania multimediów.

Koreańskim firmom póki co nie spieszy się do mobilnego 4K. Zamiast tego skupią się na poprawie czytelności ekranów poza pomieszczeniami, szczególnie w przypadku trafiających do flagowych modeli wyświetlaczy 1440p. Dodając do tego redukcję zużycia energii trudno narzekać na decyzje Koreańczyków. Warto przy tym wspomnieć, że już tegoroczne ekrany stosowane w serii Galaxy S6 czy w modelu LG G4 oferują świetną czytelność w każdych warunkach oświetleniowych.

Źródło tekstu: INews, wł

Tagi: 4k LG samsung Sony
Komentarze
Zaloguj się
22. ~
0

2015-12-21 09:24:59

po co na mikroskopijny ekranie 4k czy nawet HD - lepiej by się skupili na wydajnosci baterii

Odpowiedz

21. ~
0

2015-12-20 17:21:00

4k do telefonu? lol fhd to o wiele za duzo by zobaczyc ruznice fhd a hd reasdy trzeba by miec ekran 3cm od oczu tak samo w tv 4k to powyzej 50 cali albo i lepiej 32cale to szkoda gadac przy 4k max 1 metr od ekranu :d

Odpowiedz

20. ~xxxx
1

2015-12-20 13:22:07

@18 dzwonic, do tego sluzy telefon

Odpowiedz

19. PiotrM
0

2015-12-20 11:20:38

nie 4K więc może od razu wsadzą 8K ?

Odpowiedz

18. fueldo
0

2015-12-20 02:50:12

hmm... i co można zrobić z taką nokią w dzisiejszych czasach?

Odpowiedz

17. ~
0

2015-12-19 19:24:17

@12 nie mam żadnego flagowca tylko nokie 112 a po tygodniu gdy twój ips 720p pada moja nokia traci tylko jedną kreskę we wskaźniku zasilania.

Odpowiedz

16. marrcus
0

2015-12-19 13:35:52

4K nie chcą a 2500x2000 juz od dawna wsadzają

Odpowiedz

15. ~soho
0

2015-12-19 11:48:07

kierunek z powiekszanim rozdziałki w smartach jest po prostu chory !!!!! osobiście używam note 3 neo czyli 5,5 cala z ekranem HD (nie full hd)a i tak zagęszczenie jest na fantastycznym poziomie nie mówiąc juz o full hd. Druga sprawa to to że w dzisejszych czasach gdy ekrany lcd po prostu bombardują nas ze wszystkich ston i ludzie godzinami wpatruję się w swoje ulubione zabawki, powoduje ze większość ma zepsuty wzrok i nie jest w stanie rozróżnić rozdziałek ekranu ani dostrzec róznic między nimi. Niestety marketing i cyferki robią swoje bo konsumenci to idioci i kupię ten produk który będzie lepszy na papierze ...

Odpowiedz

0

2015-12-19 01:53:12

Mówią, że nie zrobią, a w sejfie już pewno leży galaxy s8 6,1 z ekranem 4k. :)

Odpowiedz

13. ~8000
1

2015-12-18 18:06:18

I dobrze, że nie chcą! Czy zobaczysz pojedynczy piksel przy FHD?? ….. NIE ZOBACZYSZ….. to po kiego nam wyższe rozdzielczości od FHD???!!!

Odpowiedz

12. ~LTE
0

2015-12-18 17:58:46

@10, Wolę mniejszą rozdzielczość ale za to telefon trzyma mi 7 dni czego twój flagowiec nie potrafi.

Odpowiedz

11. ~123a
0

2015-12-18 17:56:23

@8. jak Ci powiem ze uzywam Nokie 2323 to mozesz mi nie uwierzyc. Jestem zadowolony.

Odpowiedz

10. ~
0

2015-12-18 17:53:08

@8 przynajmniej dobrze ci się gra w tetris

Odpowiedz

9. tMati
0

2015-12-18 17:37:26

Rozsądna decyzja obu producentów.PS. Śmieszą teraz komentarze fanbojów obu firm, którzy przekrzykiwali się kto pierwszy wprowadzi VR do seryjnych telefonów dając 4K.

Odpowiedz

8. ~LTE
1

2015-12-18 16:14:29

Widzę, że komuś cyferki do mózgu uderzają, ja mam 720p na 5,5 IPS calach i żyje.

Odpowiedz