DAJ CYNK

LG G7 będzie miał "wszystko mający" skaner tęczówki oka

09.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4120

Ważne 1

0

LG postanowił wyposażyć swojego nowego flagowca w skaner "wszystko w jednym". Co kryje się za tym dość enigmatycznym określeniem?



LG postanowił wyposażyć swojego nowego flagowca w skaner "wszystko w jednym". Co kryje się za tym dość enigmatycznym określeniem?

LG nie zalicza się może do grona sześciu największych producentów smartfonów, ale nie zamierza zostawać w tyle za liderami. No a skoro w modzie są zabezpieczenia biometryczne, to Koreańczycy zamierzają za tą modą podążać. Dotychczas urządzenia tej firmy można było odblokować za pomocą skanowania twarzy. W LG G7 ma zostać dodana możliwość skanowania tęczówki oka, ma to zapewnić działanie także w słabych warunkach oświetleniowych. Ale to nie wszystko. Użytkownik będzie mógł także wybrać opcję zabezpieczenia poprzez... wodzenie wzrokiem po serii kropek.

Koreańczycy mają już trochę doświadczenia w kwestii łączenia różnych rzeczy w jedno. Podczas KES 2016 (Korea Electronics Show) LG pochwaliło się modułem, który łączył cechy aparatu oraz skanera tęczówki oka.

Źródło tekstu: techradar, wł

Tagi: LG LG G7
Komentarze
Zaloguj się
16. ~Ala
0

2017-12-12 03:45:23

Kto będzie chciał, ten będzie korzystał. Ja u siebie nie korzystam z czytnika linii papilarnych do odblokowania telefonu ponieważ IMO jest to mniej bezpieczne od kodu PIN, którego wpisanie zajmuje przecież może sekundę. Czytnik przydaje się do autoryzacji różnych funkcji czy aplikacji np. bankowych już po odblokowaniu telefonu ale jest, tak jak inne "czytniki" lansowany przez producentów, bo przecież coś trzeba zmienić w kolejnym smartfonie, poza ekranem, żeby ktoś go kupował. Oczywiście jest to też na rękę wszelkim służbom, bo przecież nawet po śmierci właściciela będzie można odblokować jego smartfona/pamiętnik/prywatność, dysponując choćby głową czy urwanym palcem. Natomiast dobrego PINU w żaden sposób nie da się odzyskać.

Odpowiedz

15. Sarton
1

2017-12-10 20:00:59

a teraz wyobraźcie sobie że jakieś państwo .. np USA czy inna UE wprowadza dla swoich obywateli obowiązkową bazę danych z odciskami, tęczówką , skanem twarzy ... widzicie te protesty ? tymczasem wystarczy dać małą zachętę i połowa populacji na wyścigi skanuje się z każdej strony ;)

Odpowiedz

14. ~
0

2017-12-10 17:21:18

@13 pier..c ciebie

Odpowiedz

13. ~
0

2017-12-10 17:13:39

Pier..ic LG i ich aktualizacje ktore obiecuja a nigdy nie daja. Nigdy wiecej LG , w ogole coraz bardziej wkurzajace sa te firemki smartfonowe, debic kase, jakosc tel wcale nie lepsza, a coraz wiecej danych o sobie trzeba im dawac, coraz wieksza kase krzycza za to - istne bledne kolo. Dobrze ze do konca nie zrezygnowalem z dziadofona- Noki 301 ;)

Odpowiedz

12. ~~~~
0

2017-12-10 17:05:31

A wiecie, że wielkie korporacje handlują naszymi danymi? Są z tego duże pieniądze.

Odpowiedz

11. ~Edward Chetny
1

2017-12-10 17:02:54

Skanery lini papilarnych, twarzy, oczu itp. to jedna wielka sciema. Kod pin to praktycznie zerowy naklad natomiast czytniki dużo kosztują. No ale w końcu osoby które kupują smartfony z takimi czytnikami podbudowuja swoje ego i mogą się chwalić...

Odpowiedz

10. ~@azotox
0

2017-12-10 14:58:17

Po co Ci on? I tak nie miałbyś co skanować :)

Odpowiedz

9. redrum
1

2017-12-10 14:15:01

To tk, odciski palca juz maja, rysy twarzy tez, teraz pozostaje oko i wielkosc stopy.

Odpowiedz

2017-12-10 12:38:07

Nasze dane już mają (szpieg Android), odcisk palca jest, skan twarzy jest(iphone), tęczówka oka jest. Czyli baza danych jest. Bez płaczu, ludzie sami się skanują i gdzieś to idzie. Nam wciskają kit, że to dla bezpieczeństwa.

Odpowiedz

7. m_a_c
0

2017-12-10 11:25:42

@5 - a Ty kiedy zamontujesz sobie słownik?

Odpowiedz

6. ~Olo
0

2017-12-10 11:14:44

Lepiej żeby baterie zrobili wymienna.

Odpowiedz

5. ~azotox
-1

2017-12-10 11:11:09

A kiedy zamontują skaner fjuta?

Odpowiedz

4. ~MQ
0

2017-12-10 01:21:39

Mam ten skaner w S8 i dla mnie jest bezużyteczny bo noszę okulary...

Odpowiedz

0

2017-12-09 23:22:24

haj sekiuriti zawsze ważne

Odpowiedz

1. ~INTseed
0

2017-12-09 22:59:38

Na serio to aż tak ważne w smartfonach?

Odpowiedz