DAJ CYNK

LG G4 sprzedaje się gorzej, niż zakładano

24.06.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6119

Ważne 8

0

Wygląda na to, że nie tylko HTC ma problemy ze sprzedażą swojego flagowego One M9, ale też LG ze swoim G4.

Wygląda na to, że nie tylko HTC ma problemy ze sprzedażą swojego flagowego One M9, ale też LG ze swoim G4.

LG nie spodziewa się co prawda straty netto, ale zysk netto LG Mobile zdaniem Daishin Securities nie wyniesie po II kwartale 92,3 mln dolarów, tylko 50,7 mln dolarów. Z kolei Korea Investment redukuje swoje szacunki ze 104 mln dolarów do 86 mln dolarów.

W ocenie analityków, LG G4 nie sprzedaje się tak dobrze, jak zakładali Koreańczycy. LG liczyło na 12 mln sprzedanych sztuk w ciągu roku i ponad 8 mln sztuk w 2015 roku. Póki co firma nie koryguje swoich założeń. W 2014 roku LG sprzedał 5,8 mln sztuk modelu G3, ten jednak był tańszy, niż tegoroczny model.

Zobacz: One M9 wykańcza HTC

Źródło tekstu: BussinessKorea, wł

Tagi: LG LG G4
Komentarze
Zaloguj się
39. ~Darek
0

2015-06-25 17:32:49

@31 przepraszam, mój wcześniejszy "komentarz" był do wpisu @36, naszego wyznawcy przyrody.a wyniki sprzedaży LG potwierdzają, że za często i za drogo pojawiają się nowości.

Odpowiedz

38. ~Darek
0

2015-06-25 17:31:14

@ 31 Taaaa, a świstak siedzi i zawija ...

Odpowiedz

37. ~
0

2015-06-25 17:21:42

Mnie lg denerwuje bo nie potrafią zrobić dodatkowej ikony do transmisji danych tak jak to jest np. w samsungu. A lolipop ma na pasku wszystkie ikony białe. Efekt jest taki że strzałki transmisji danych są umieszczone w sile sygnału. Obie te ikony są białe i przy silnym sygnale strzałki transmisji danych są niewidoczne. Druga rzecz to informacja o typie transmisji danych jest umieszczona obok siły sygnału. Używam sieci play i w momencie kiedy jestem w roamingu krajowym w tym miejscu pojawia się litera R która informuje o zmianie sieci na roamingową i nie wiem jaki typ transmisji jest włączony.

Odpowiedz

36. applefan_
-4

2015-06-25 08:03:22

@31 chyba LGkami, Samsungami, HTC i Sony jest rynek nasycony. iPhony notują skokowe wzrosty sprzedaży.

Odpowiedz

35. ~300C
0

2015-06-24 23:17:25

Ciekawe jak na tego Eldżika wstawić napis iPhone - ciekawe jak by się sprzedawał za tą cenę.

Odpowiedz

34. ~Fryta
0

2015-06-24 23:08:14

Sam czekałem na ten model, bo już mi się kończyła dotychczasowa umowa, ale jak go obejrzałem to już mnie aż nie ciągnie. Nie powala specjalnie, miałem nadzieję na więcej. Poza tym nigdzie dotąd nie widziałem porządnego testu, a znając LG na pewno by się przydał - od dawna mam LG L9 i ma on kilka zauważalnych wad (a GPSu to praktycznie nie ma, bo to co tam jest to chyba atrapa). Ceną nowy G4 też raczej odstrasza, a miała być taka rewelacyjna. W P4 dali mi taką ofertę na przedłużenie, że chyba im w ogóle podziękuję za dotychczasową współpracę i ucieknę z Firmą do pomarńczki - tam jest trochę lepiej.

Odpowiedz

33. ~drakońskie
1

2015-06-24 20:49:23

Jakby się uprzec to jest możliwe. Wchodzi gośc (powiedzmy osobnik A) do zatłoczonego autobusu przez drzwi z przodu pojazdu (tylko te otwarte). Miejsc siedzących brak więc staje w przejściu. Tłum za nim napiera. Kiedy już koleś za nim (osobnik B) zaczyna za bardzo na niego włazić osobnik A zwraca się do osobnika B: "Cofnie się Pan do przodu, tu z tylu już miejsca nie ma." . Tak oto można się cofać do przodu. ;p

Odpowiedz

32. ~arekrot
0

2015-06-24 20:11:49

Ja uzywam od pół roku LG G3 wcześniej Samsung note 3 i jednocześnie służbowy HTC ONE M7. I subiektywnie stwierdzam że najbardziej przyjazną nakładkę producenta ma LG.

Odpowiedz

31. ~Simbas
1

2015-06-24 19:55:23

@19.A kogo obchodzi, co Ty kupisz. Piszesz o tym praktycznie pod każdym artykułem. I pewnie będziesz pisał jeszcze ze 2 lata ten sam tekst, zanim te urządzenia nie stanieją do "zera". Wtedy pewnie kupisz.Co do flagowców - wprowadzanie nowego modelu co rok (a w niektórych przypadkach nawet częściej) to strzał w stopę. Zapewne użytkownicy G3 nie są do końca przekonani do zmiany telefonu na G4. Nie sądzę też, żeby posiadacze Samsunga S5 przeskakiwali zaraz na S6. Rynek jest nasycony, więc nie ma się co dziwić, że sprzedaż siedzi.

Odpowiedz

30. ~wi
0

2015-06-24 19:35:17

Podczas ładowania fon się wiesza. Ładując oryginalną ładowarką QI od LG ładuje tylko 2% i przerywa. Na dysku QI ładuje do 100% i zawiesza telefon, słowem porażka na całego.Obie ładowarki QI posiadam już ponad rok na których cały czas ładuję telefon Nexus 5, galaxy S4, tablet Nexus 7 2013 i nigdy żadnych problemów z ładowaniem tych urządzeń nie miałem.

Odpowiedz

29. wlkp
0

2015-06-24 17:41:28

Różnice w kolejnych modelach są coraz mniejsze bo nie sądzę że między np. S5 a S6 jest przepaść,a różnica w cenie ? S6 jeszcze raz tyle co S5 ,przykładowo.To jest przesada,kto ma kasę ten kupi i tak,inni nabędą S5 i też będą zadowoleni .

Odpowiedz

28. progosu
0

2015-06-24 17:40:35

W ogóle niby kto jest targetem LG w przypadku G4? To może być jakiś telefon biznesowy, dla ludzi, którzy noszą duże telefony w kieszeni marynarki, do spodni przecież się to nie mieści (nie, nie chodzę w rurkach, rurki nie wejdą mi nawet na nogę) mówię o normalnych spodniach dla normalnego przeciętnego faceta. Noszenie takiej cegły jest cholernie niewygodne. Ok więc 1 grupa - ludzie w marynarkach, jacyś bankowcy czy coś w tym stylu. A co z resztą? Dzieciaki z gimnazjum pewnie chcą mieć duże ekrany ale ich nie stać na telefony. Normalny człowiek chce normalnego telefonu około 5 cali, dla mnie najbardziej optymalny rozmiar miał Galaxy S4, fajny cienki telefon, dobrze wpasowuję się w dłoń przy czym ekran jest wystarczająco duży żeby obejrzeć na nim jakiś filmik z yt.

Odpowiedz

27. progosu
0

2015-06-24 17:35:49

Jedyna zmiana w LG G4 to lepszy aparat, który i tak nie jest jakiś spektakularnie dobry, ot lepszy i tyle. UI wygląda strasznie nieprofesjonalnie, jakby zostało zaprojektowanego przez 5-letniego dzieciaka, lagi przy przewijaniu samego ekranu, HARDWAROWE problemy z panelem dotykowym, ludzie nie są idiotami i potrafią czytać. No i najważniejsze, mało jest osób, którym potrzebna jest cegła w kieszeni, zdecydowana większość woli mniejsze telefony. Od razu odpiszę do pierwszego który mi napisze "ale ja chcę większy ekran!" - ok masz rację, ludzie chcą większych ekranów, dlatego G4 się tak genialnie sprzedaje.

Odpowiedz

26. ~wi
0

2015-06-24 17:17:47

Ad 18... masz racje :)

Odpowiedz

25. pacman
0

2015-06-24 16:14:29

Ślepo przenoszono wszystko do Chin, a teraz dostaną od nich w tyłek. Konkurencja wbrew pozorom nie jest tak duża, jeśli popatrzeć na niby zachodnie marki producentów to mamy LG, Samsunga (bo koreańskie firmy to już jednak "zachód"), Sony, powiedzmy, że dojdzie Nokia-MS, ale...no i Apple. A Huawei, Asus, ZTE, Lenovo czy inne często dostępne nieoficjalnie telefony dopiero się tak naprawdę u nas rozpychają. Często wyprzedzają ww firmy u siebie np. w Chinach, ale na zachodzie są dopiero w trakcie walki o rynek, dla wielu jeśli nie wytrzymają konkurencji może być tylko gorzej.

Odpowiedz